Події 2013




НЕ ЗГАСНЕ ПАМ'ЯТІ СВІЧА



27 листопада 2013 року до 80-х роковин голодомору 1932-33 років в Україні  в центральній районній бібліотеці відбулась зустріч-реквієм, в якій взяли участь представники громадськості та шкільна молодь. Всі могли переглянути виставку літератури та документів під назвою «Україна пам'ятає - світ визнає».

Ведучі Зінаїда Петравчук та Наталія Варгоцька розповіли про жахливі наслідки, до яких призвела тогочасна політика радянської влади. Не обминуло лихо і наш район, а смерть немилосердно забирала життя у дітей, жінок, чоловіків та людей похилого віку. 
Хвилиною мовчання учасники зустрічі-реквієму вшанували всіх українців, які загинули в ті роки. Було запалено свічі пам’яті, а на столі був хліб, який 80 років тому забрали з кожної селянської сім’ї.

Чимало спогадів очевидців тих страшних подій записала Марія Федорівна Мельник, яка є автором книги про долі наших земляків, що має назву «Полиновий рай». Вона навела  Спогади мешканців Мурованих Куриловець, Перекоринець, Виноградного та інших сіл, в яких очевидці розповідають про нестерпні муки, яких завдав Голодомор.
Важливе місце у творчості самодіяльних поетес Ніни Кащен та Олени Дорош займають поезії про 1932-1933 роки. На зустрічі вони прочитали рядки, кожен з яких неможливо було слухати без сліз. Вірші про голодомор також продекламували старшокласниці другої школи райцентру Діана Саулякта Віка Ліщинська. З творами письменників Василя Барки, Уласа Самчука та інших ознайомила присутніх бібліотекар Надія  Коріневська.

Вчителька української мови і літератури другої школи райцентру Валентина Анатоліївна Щербатюк подякувала за змістовну зустріч її організаторам, і Такі заходи змушують
нас замислитись над  тим, наскільки важливими є уроки історії, які закликають, щоб подібне не повторилося у майбутньому.



Семінар на тему: 
«Робота з фондом та довідково-бібліографічним апаратом бібліотек».


26 листопада 2013 року на базі Бахтинської сільської бібліотеки, за­відуючою якої працює Т.П. Мартиненко, відбувся кущовий семінар працівників сільських бібліотек району на тему «Робота з фондом та довідково-бібліографічним апаратом бібліотек».



З окре­мих питань перед учасниками семінару виступили бібліограф-краєзнавець ЦРБ З.М. Петравчук, методист ЦРБ С.І. Дончевська та інші.


У роботі семінару взяв участь голова райдержадміністрації В.Д. Максимчак, який поспілкував­ся з працівниками бібліотек і ознайомився з потребами їх закладів. 
У розмові з бібліотекарями голова РДА наго­лосив, що у соціальних ініціативах Президента України серйозна увага приділяється розвитку соціально-культурної сфери на селі, відродженню бібліотек та буди­нків культури.                      


НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ РАЙОНУ: ДІАЛОГ ДРУЖБИ

14 листопада 2013 року  у центральній районній бібліотеці відбулося засідання круглого столу на тему “Національні меншини в Україні та Мурованокуриловецькому районі”, в якому взяли участь учні 9-10 класів другої школи райцентру, представники влади і громадськості, а також народів, які проживають у нашому краї.

В Україні здавна мирно співіснують різні народи, серед яких після українців найбільше росіян, поляків, євреїв, молдован, румунів, білорусів, татар, угорців, греків, чехів та інших. Розпочинаючи засідання круглого столу, завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Тамара Олексіївна Левінчук зазначила, що в українській історії є чимало прикладів дружби між українським та іншими народами, які проживають у нашій державі. У Незалежній Україні ці традиції знайшли своє продовження. Крім цього Тамара Олексіївна ознайомила із виставкою книг письменників інших народів під назвою “Співдружність націй - співдружність культур”. 

Керівник апарату райдержадміністрації Анатолій Леонідович Боднар закликав молодь з повагою та розумінням ставитись до представників інших національностей, адже у нас є багато спільного. Серед воїнів-визволителів нашого району, які загинули за звільнення нашого краю, було багато представників інших народів. Вони пожертвували всім заради майбутнього України. 

Завідуюча сектором внутрішньої політики РДА Поліна Павлівна Страпачук ознайомила із законодавчою базою, яка регламентує міжнаціональні відносини в Україні.

 Вчителька історії другої школи райцентру Галина Борисівна Невінська пригадала випадки з свого життя, коли їй доводилось спілкуватися з людьми інших національностей. 

Надали слово і запрошеним на засідання представникам національних меншин. Росіянки Тамара Володимирівна Антонюк, Ніна Олександрівна Орловська молдованка Людмила Миколаївна Кожокарь розповіли про те. як вони опинилися в Україні і як гостинно їх прийняли місцеві жителі. тож вони практично не відчули розлуки з своєю Батьківщиною. Кожен учасник круглого столу мав можливість задати запитання і висловив свою точку зору на міжнаціональні відносини в Україні. Всі зійшлися на думці, що нам потрібно поважати інші народи, які проживають в українській державі, адже вони роблять важливий внесок у її розвиток.

  Літературно-мистецьке свято до Всеукраїнського дня бібліотек 

«Спішу у храм святого слова»

 

30 вересня в центральній районній бібліотеці відбулось літературно-мистецьке свято до Всеукраїнського дня бібліотек  «Спішу у храм святого слова». 


В рамках відзначення професійного свята презентувались творчі доробки молодого автора Романа Крохмалюка, а саме: повість «Квіти любові» та історичний нарис «Село Житники – наш рідний край, історія наша жива».


Почесними гостями свята були Валентина Миколаївна Веклюк – начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, Катерина Петрівна Дудак – Петриманський сільський голова,  шанувальники творчості юного літератора.


Окрасою свята була літературно-мистецька експозиція «Диво – ім’я якому книга» , на якій були представлені унікальні книги та фотоматеріали про цікаві бібліотечні справи.
Для всіх учасників святкової зустрічі аматори районного Будинку культури «Жовтень» та вихованці районного будинку дитячої та юнацької творчості дарували свої музичні вітання.
 

 


В ЦРБ до тижня родини оформлено книжкову виставку  "З родини йде життя людини"

Навіщо потрібна родина? Чому з давніх-давен і по сьогодні вважається нормою створення, сім’ї  виховання дітей, налагодження спільного побуту та проведення дозвілля.Про все це читачі мають можливість дізнатися із книжкової виставки, на якій також представлено фотографії матерів-героїнь, прийомних сімей, будинків сімейного типу та матеріали про них. Бібліотекарі запрошують всіх  бажаючих у захоплюючу подорож по сторінках книг світами Чоловіка, Жінки і Дитини.


14 лютого 2013 року в читальній залі центральної районної бібліотеки було проведено круглий стіл в рамках проекту "Спільними зусиллями влади і громади проти торгівлі людьми" за участю Вінницької обласної правозахисної організації "Джерело надії", молодіжних молодіжних соціальних служб райдержадміністрації та центральної районної бібліотеки.