-----------------------
«Новорічний літературний каскад»
До різвяно-новорічних

свят у читальній залі Мурованокуриловецької селищної бібліотеки відкрилась книжкова виставка «Новорічний літературний каскад».
Новорічні та різдвяні книги – завжди будуть частиною зимових свят. Вони як ялинка, мандарини та цукерки, створюють незабутню атмосферу веселого настрою та залишаються назавжди в нашій пам’яті.
Літературна вікторина "Сяйво Різдвяно-Новорічний свят"
До відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки , в рамках краєзнавчо-народознавчого клубу "Калинонька" на літературну вікторину "Сяйво Різдвяно-Новорічний свят", завітали юні читачі 2 класу ліцею № 2, вчителі Оксана Паламар і Світлана Баланюк.
Діти з задоволенням відгадували загадки, вікторини, проводились цікаві ігри, розваги, та підібрали для себе книги для читання під час зимових канікул

.
Оформлено святкову мозаїку "Чарівне мереживо
Різдвяно-новорічних книг".
Діти і вчителі щиро привітали бібліотекарів з Різдвяно-Новорічними святами , колядками , за що отримали солодкі дарунки.
Творча майстерня «Дракон – символ року 2024»
Під час Різдвяно-Новорічних свят «Зима іде, свята веде!», до відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки, завітали учні 4-А класу ліцею №2, вчителька Оксана Третяк.
В гуртку «Веселі умільці», відбулася творча майстерня «Дракон – символ року 2024».
Діти з захопленням вирізали, клеїли, фантазували, майстрували, виготовляли кожен свого «дракончика

», допомагали їм бібліотекарі Тетяна Семенова, Юлія Кухарик.
Цікаво пройшли ігри, розваги,
вікторини, які провела Зоя Соболєва.
Вчителька Оксана Григорівна подякувала за чудово проведений майстер-клас, привітала з Різдвяно-Новорічними святами

, побажала вдячних читачів.
Оформлено фотозону «Хай Рік Новий, Різдво Христове – подарують дні казкові».
Діти з задоволенням переглянули відеоролики, поспілкувалися, змістовно провели своє дозвілля.
Майстер-клас «Різдвяно-новорічний віночок»
У читальній залі селищної бібліотеки проведено майстер-клас «Різдвяно-новорічний віночок».
Різдвяний вінок – це не просто прикраса, водночас він і родинний оберіг, і символ надії на щастя, благополуччя, і достаток, а також запрошення для гостей.
З допомогою працівників бібліотеки учасники з радістю виготовляли віночки та новорічні композиції. Вони вправно працювали з природніми матеріалами, придумували композиції і комбінували кольори. Кожен мав можливість проявити
власний креатив й уяву. Вони вийшли дуже красивими, святковими, і разом з тим затишними і домашніми.
Майстер-клас «запалив» ідеями, мріями та сподіваннями на Перемогу.
Зібрані кошти за вироби підуть на підримку ЗСУ.
«Збережемо пам'ять про їх подвиг»
14 грудня в Україні вшановують ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
В Мурованокуриловецькій селищній бібліотеці до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (День ліквідатора) організували тематичну викладку літератури «Збережемо пам'ять про їх подвиг». Тут представлені книги про одну з найбільших техногенних катастроф за всю історію людства.
Усіх охочих запрошуємо взяти книги, щоб ознайомитися із фрагментом нашої історії.
Всеукраїнський тиждень права
У рамках Всеукраїнської акції "Національний тиждень читання", до Всеукраїнського тижня права у відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки, відбувся правознавчо-пізнавальний колаж "Закон і право для всіх єдині", з учнями 6 класів ліцею № 2, вчителі Юлія Савіцька, Тетяна Ткачук, Алла Кучерук.
Завідуюча Зоя Соболєва розповіла , що дитинство - найважливіший і неповторний період у
встановленні особистості . З самих юних років дітям потрібно знати свої права і обов'язки .
На правову зустріч була запрошена завідувачка сектором Мурованокуриловецького бюро правової допомоги - Ольга Войтова, яка детально ознайомила дітей з їхніми правами та обов'язками . Діти задавали запитання на , що вона давала конкретні відповіді .
Бібліотекарі Юлія Кухарик, Тетяна Семенова провели правову вікторину "Чи знаш ти свої права і обов'язки?", та правову гру "Знавці права", де діти розповідали про свої права та обовязки і закрипіли свої знання з проведеного заходу.
Вчителі подякували за повчальний , пізнавальний , правовий захід , який провели бібліотекарі та Ольга Романівна.
Оформлено правознавчий калейдоскоп "Твої права - твій захист" , для кращого ознайомлення з даною літературою, яка присутня у фонді.
"Тернова хустка - материнський оберіг"
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки, під час Національного тижня читання, до Дня української хустки оформлено бібліоселфі "Тернова хустка - материнський оберіг".
Одягнеш хустину і ти - справжня жінка,
Бо ти з України і ти - українка.
Літературно-тетралізоване дійство "Святий Миколай у торбині - принеси мир Україні!"
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки під час Національного тижня читання, у рамках краєзнавчо- народознавчого клубу "Калинонька", в День Святого Миколая , відбулося літературно-тетралізоване дійство "Святий Миколай у торбині - принеси мир Україні!".
На свято завітали учні 1 класу ліцею № 2, вчителі Світлана Сандалюк, Тетяна Редько.
Бібліотекарі Зоя Соболєва, Юлія Кухарик розповіли
діткам про Святого Миколая, який в цьому році вперше святкується - 6 грудня. Зачитали легенди , провели цікаві ігри, розваги.
Діти радо зустріли Святого Миколая , роль якого виконав Валерій Буйніцький . Вони підготували віршики, співали пісеньки та весело танцювали , розповіли Миколаю , якими вони були слухняними протягом року. Всі дітки отримали дарунки від Святого Миколая .
Святкової атмосфери додали фотозони : книжково-ілюстративна виставка "Святий Миколай, до нас завітай!", та різдв'яно-новорічні експозиції, які оформили Тетяна Тарановська, Тетяна Семенова.
Вчителька Світлана Іванівна подякувала бібліотекарям та Святому Миколаю за гарний , святковий , змістовно-тетралізований, цікавий захід, який сподобався дітям та всім присутнім.
Свято відбулося за сприяння депутата Мурованокуриловецької селищної ради, директора ПП "Бонас" Чорного Олександра Миколайовича, за що йому щира вдячність.
Бібліотекарі та Святий Миколай вітають всіх читачів зі святом Миколая. Зичимо , щоб до кожної оселі завітав Святий Миколай з торбинкою здоров'я , радості, успіхів, добра , благополуччя, щастя, Божих благословінь, миру та Перемоги".
"Дякуємо Захиснику за життя!"
Напередодні Дня Збройних Сил України , під час Національного тижня читання, у відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки, на засідання любительського об'єднання "Юний патріот" завітали учні 9-11 класів ліцею № 1.
"Дякуємо Захиснику за життя!" - під такою назвою відбулися патріотичні читання з юними талантами молоді Ангеліною Драчук, Олександрою Чистяковою.
Вони познайомили всіх
присутніх з власною патріотичною поезією ("На фоні війни", "Україна", "Герої, "Під Бахмутом", "24.02.2022", "Війна", "На фронт" та ін...)
В дружній , щирій, привітливій атмосфері молодь уважно слухала, задавала питання та підтримувала дівчат.
На засіданні була найактивніша читачка бібліотеки Іра Голдинська, яка з задоволенням прочитала майже всі видання, які є в бібліотеці з Українського Інституту книги. Вона розповіла про найцікавіші книги та порадила своїм однокласникам.
Бібліотекарка зачитала вірш "Я вірю , що закінчиться війна " , хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих, які віддали своє життя за Україну.
Всі присутні переглянули книжково-ілюстративну експозицію "Читання - це сила, це клас, воно об'єднує всіх нас" та вибрали книги для себе. Юним поетесам вручено сувеніри, всіх почастовано запашним чаєм та солодощами.
Дякуємо ЗСУ, що маємо можливість жити, працювати, творити.
Національний тиждень читання
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки з 4-10 грудня за підтримки Інституту української книги , згідно з Стратегією розвитку читання "Читання, як життєва стратегія" проходить Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція "Національний тиждень читання" під гаслом "Бути своїми".
Читання українських книг, справжнє єднання українського народу , формування
національного світогляду, збереженя культурно-мовної спадщини країни . За допомогою читання прививаємо увагу до українських книжок, популяризації читання.
«16 днів проти насильства»
25 листопада 2023 року стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Мурованокуриловецька селищна бібліотека пропонує ознайомитись з інформацією щодо дій у випадку потрапляння в ситуацію домашнього насильства.
«Голодомор - печаль і скорбота України»
Цьогоріч, 25 листопада, в Україні будуть відзначати 90-ті роковини Голодомору - геноциду українського народу, вчиненого радянською владою у 1932-33 роках. За різними оцінками, жертвами Голодомору 1932-33 років стали від 5 до 10 млн українців. У червні 1933 року в Україні помирали: щодоби - 34 170 осіб; щогодини - 1 420 осіб; щохвилини - 24 людини.
На жаль, історія повторюється.
У 2023 році День пам’яті жертв Голодомору має особливе значення.
Через десятиліття
Росія знову повторює страшні злочини проти українців, руйнуючи цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, житлові будинки, вбиваючи та катуючи мирних жителів.
Російський режим штучно обмежує доступ мільйонів людей до українського збіжжя та загострює продовольчу ситуацію у світі.
Навіть під час повномасштабної війни можна долучитись до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запали свічку» - запалити вогник на підвіконні на згадку про жертв сталінського терору.
Єднаючись у такий спосіб у вшануванні тих, хто став жертвою геноциду голодом, ми нагадуємо собі й усьому світу, що темрява не може перемогти, що рано чи пізно зло засуджують, а жертв - пам’ятають і шанують.
Мурованокуриловецька селищна бібліотека пропонує ознайомитися з виставкою-факт «Голодомор - печаль і скорбота України».
Кожна книга з виставки стане одним із місточків, що єднає нас з минулим, допомагає розібратись в тих білих плямах, які виникають на карті історії України.
День Гідності та Свободи
У відділі обслуговування селищної бібліотеки до Дня Гідності та Свободи, оформлено книжково-патріотичну експозицію "Революція Гідності: на шляху до майбутнього", історичний калейдоскоп
подій «Революція, що змінила долю України».
День Гідності та Свободи - це нагадування українцям про ту ціну, яку вони заплатили відстоюючи на Майдані за європейські цінності.
До вашої уваги представлені книги, світлини про історію України, матеріали про боротьбу за Незалежність, свободу України.
Книги сповнені туги
за полеглими в нерівному бою, і разом із тим світлої віри в Перемогу, нездоланність нашого народу.
«Польська полиця в Україні»
Мурованокуриловецька селищна бібліотека стала учасником проєкту «Польська полиця в Україні», який реалізується державною установою
Український інститут книги спільно з
Instytut Książki та за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.
Бібліотека отримала безкоштовно комплект із 20 нових книжок для створення книжкової полиці польської літератури. Отримані книги – це добірка дитячих та підліткових видань, класична література, поезія, новинки книжкового
ринку Польщі. Книги польських авторів видані українською мовою видавцями України на кошти гранту, наданого їм Інститутом книги в Польщі.
Така ініціатива – хороша нагода для українських читачів дізнатися більше про культуру та літературу Польщі, країни, яка прихистила сотні тисяч українців і протягом року створила сотні українських поличок в бібліотеках та книгарнях, а також переклала низку українських авторів польською мовою.
День української писемності та мови
В цьому році 27 жовтня в Україні відзначається День української писемності та мови.
Напередодні свята, до відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки , на мовознавчо-поетичні барви "Лунай по світу - українська мово!" в рамках краєзнавчо-народознавчого клубу " Калинонька" завітали учні ліцею № 1, 1-Б клас, вчителі Боднар Наталя Сергіївна, Гусарська Галина Зіновіївна.
Бібліотекарі Соболєва Зоя Вікторівна, Кухарик Юлія Анатоліївна розповіли
дітям про мову , яке величезне значення на сьогоднішній день вона має для дітей та підростаючого покоління. Хвилиною мовчання згадали всіх полеглих воїнів , хто загинув захищаючи за Україну.
Дітки підготували поетичний мовограй "Розквітай - рідна українська мова!" , де вони з захопленням розказували віршики про мову та осінь. Їх було прийнято у читацьку бібліотечну родину , подаровано книжкову закладку "Читайлик", яку підготувала для діток Тетяна Афанасіївна Семенова .
Юні читайлики взяли участь у літературній грі "Закінчи прислів'я" , грі-ланцюжок "Мова солов'їна" , у розважальній грі "Осінні листочки". Вони активно доповнювали прислів'я, відповідали на запитання "Яка наша мова" , цікаво, весело розважалися з листочками, де на них посипався осінній падолист.
В бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна мозаїка "Рідна, співуча, калинова - українська мова!" , святково-осіння композиція "Смачні дари осені".
Вчителі щиро подякували за змістовно проведену зустріч . Наших читайликів бібліотекарі почастували солодкими, запашними яблуками та грушами.
Бібліотечні гостини
До відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки в осінню, чарівну пору завітали учні 2 клас, ліцею № 2, з вчителями Оксана Василівна Паламар, Світлана Олександрівна Баланюк.
Діти поринули у чарівний світ книги у кімнаті дозвілля вони переглядали цікаві періодичні видання , читали та підбирали книги додому , розважалися та гарно проводили час.
Золота осінь приваблює своєю красою, миловидністю, чарівністю, різнобарвністю, своїми
пейзажами.
Зустріч в бібліотеці
19 жовтня в читальній залі селищної бібліотеки КЗ "ЦНСП Мурованокуриловецької селищної ради" проведено зустріч з прийомними батьками, опікунами та піклувальниками .
Працівниками бібліотеки для них оформлена книжкова виставка, яка допоможить вирішити їхні проблемні питання у вихованні дітей.
Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Саме тому щороку 18 жовтня світова спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
Проблема торгівлі людьми є масштабною, особливо вона загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки,
що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ).
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!
З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми селищна бібліотека пропонує ознайомитися з папкою-досьє, яка містить тематичні матеріали. «Єднаймося проти насилля».
Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації! Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!
"Осінній вернісаж цікавих новинок"
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки, для юних користувачів оформлено "Осінній вернісаж цікавих новинок".
Книги, сучасні, пізнавальні, фантастичні, казкові, пригодницькі, українською мовою для дітей та підлітків.
Літературна бібліозустріч «Бібліотека – добрий чарівник»
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки до Всеукраїнського Дня Бібліотек, в рамках літературно-мистецького клубу « Джерельце», відбулася літературна бібліозустріч «Бібліотека – добрий чарівник», в ній багато мудрих книг», з учнями ліцею № 1, 1-А клас вчителі Ліщинська Ліля Леонідівна, Ольшевська Світлана Анатолівна.
Надійними оберегами книг є - бібліотеки . Бібліотека це той храм , де зберігається і народжується
духовність .
Бібіліотекарі радо зустріли дітей , розповіли про Книжкове королівство , в якому живуть різні книги та їх герої.
Оформлена книжкова мозаїка «Бібліотека – мудрість і чарівність дитячої книги».
На свято завітала Королева Книг (Чистякова Олександра), яка провела з дітками «Доповни прислів’я», «Відгадай з якої казки» , «Загадки про книгу» .
Всі дітки гарно справлялися з завданнями , їх прийнято в читацьку родину , вручено сувеніри «Читайлики». Учасники зустрічі підготували гарні вітання , листівки для працівників бібліотеки , за що їм щиро вдячні.
Проведено цікаві , розважальні ігри «Гра з м’ячиком», «Патріотичні кульки» , «Гра з кеглями», «Загадування мрій».
До відзначення Дня Захисника і Захисниць України, присутніми було вшановано всіх полеглих , хто віддав життя за Україну, хвилиною мовчання.
Ліля Леонідівна подякувала бібліотекарям за змістовне, цікаве, розважальне свято. На згадку юним читайликам подаровано книги та святкові кульки.
МУЖНІСТЬ І ВІДВАГА: УКРАЇНА БІЛЬШЕ ЗА ЖИТТЯ
Напередодні Дня захисників та захисниць України в селищній бібліотеці проведено літературну зустріч старшокласників школи-ліцей № 2 з самодіяльною поетесою Оленою Семенівною Дорош, в поезіях якої знаходять відгуки жахливі події сьогодення та віра в Перемогу, в світле майбутнє.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про славних синів України.
Назавжди в пам’яті прийдешніх поколінь залишиться подвиг наших Героїв-земляків, які
віддали життя за Незалежність України.
За зворушливі поетичні рядки поетесі подякувала директор КЗ «Мурованокуриловецька СПБ» Тетяна Василівна Тарановська.
На завершення зустрічі ведучі Зінаїда Петравчук та Наталія Мількевич привітали всіх з Днем захисників та захисниць України і наголосили, що саме молодому поколінню потрібно берегти мир і спокій на нашій рідній землі.
Краєзнавчі бібліогостини "Рідне селище - Муровані Курилівці!"
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки до Дня Селища , в рамках краєзнавчо-народознавчого клубу " Калинонька ", було проведено краєзнавчі бібліогостини "Рідне селище - Муровані Курилівці!", з учнями 1 класу ліцею № 2.
Чарівний, мальовничий куточок Поділля, оспіваний в піснях і народних переказах, святкує 530 років від дня заснування, про це розповіла бібліотекар Юлія Анатоліївна Кухарик, та зачитала вірш Олени Семенівни Дорош " Муровані
Курилівці - Подільський рідний край" .
Про історію рідного селища , його краєвиди та поетів нашого краю, ознайомила Тетяна Афанасівна Семенова, та прочитала вірш Ганни Танасівни Чубач " Муровані Кулилівці".
Зоя Вікторівна Соболєва провела краєзнавчо-літературну вікторину " Селище, в якому я живу?". Діти активно, з цікавістю відповідали на запитання .
21 вересня відзначається Міжнародний день миру . Події , які відбуваються в Україні не залишають нікого байдужими . У всіх нас одна-єдина мрія - Мир і Перемога! . Хвилиною мовчання вшанували всіх Героїв України , як віддали своє життя заради нашого майбутнього.
У день народження Мурованих Куриловець маленьких друзів , прийняли до нашої читацької, бібліотечної родини. Юним читайликам на згадку подарували сувеніри - книжкову закладку " Читайлик", та солодощі .
Вчителька Світлана Іванівна подякувала бібліотекарям за цікаву , змістовну, краєзнавчу розповідь про наше селище .
Для юних користувачів у бібліотеці оформлено краєзнавчий калейдоскоп "Муровані Курилівці - чарівний куточок Поділля".
РУКАМИ СТВОРЕНА КРАСА
(до 530-річчя заснування Мурованих Куриловець)
20-21 вересня в селищній бібліотеці влаштовано перегляд виставки робіт Антоніни Кирилюк та зустрічі з нею. Вона залюбки поділиться секретами вишиваної майстерності.
Першими роботами створеними руками майстрині були дитячі вишивки, а згодом весільні рушники, вишиванки, серветки, ікони.
Найбільша гордість вишивальниці – рушник Мурованих Куриловець, вишитий майстринями селища, на якому символічно зображено історію селища, його минуле, теперішнє, майбутнє.
Любов до рідного селища, до його неповторної краси, до вишитих рушників знайшли своє відображення в збірці «Калинова колиска моя» самодіяльної поетеси Олени Дорош.
Усі свої роботи Антоніна Кирилюк створює з любов’ю та душею.
Година патріотичної зачіски "Синьо-жовта стрічка - символ України"
До Дня Незалежності України у відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки відбулося засідання любительського об'єднання "Юний патріот", де була проведена година патріотичної зачіски" Синьо-жовта стрічка - символ України" з юними користувачами бібліотеки.
Бібліотекарі, Соболєва Зоя Вікторівна розповіла про День Незалежності України та його значення для нашої нескореної держави.
Кухарик Юлія Анатоліївна ознайомила присутніх з різновидами
зачісок та розповіла , які зачіски личать молодому поколінню.
Юні дівчата, які в майбутньому мріють стати перукарями, старанно, з захопленням робили своїм подругам

зачіски. Хвилиною мовчання вшанували всіх полеглих бійців , які відділи своє життя за Україну

.
Всіх присутніх хто приймав участь в даному заході було почастовано солодощами!
День прапора
Щорічно, 23 серпня, українці відзначають День прапора.
Свято засноване в 2004 році з метою виховання поваги громадян до державних символів України.
Цьогоріч, напередодні Дня Незалежності, особливо гордо та урочисто розгортаємо стяг нашої країни. Жовто-синій прапор — символ з неймовірною історичною вагою та потенціалом міцності й сили духу, які є лише в українців!
Під час повномасштабної війни весь світ дізнався про самовідданість і хоробрість українського народу,
а наш синьо-жовтий прапор вивішують з балконів, носять на собі і прикріплюють до машини на знак підтримки українців.
Вітаймо країну з цим значущим святом — Днем Прапора!
До уваги користувачів селищної бібліотеки геральдичний калейдоскоп «Синій, як море, як день, золотий».
Година патріотичної поезії "За крок до Перемоги!"
Молодість - це не тільки прекрасний період у житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Це час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.
У рамках молодіжного тижня "Молодь для України" присвячений до Міжнародного дня молоді у відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки відбулося засідання літературного о'бєднання " Юний патріот".
З молоддю селища було проведено годину патріотичної поезії "За крок до Перемоги!", на яку було
запрошено самодіяльних поетів-земляків нашого краю Василя Павловича Тригубу та Ангеліну Драчук.
Василь Павлович та Ангеліна читали свої власні патріотичні поезії, які молодь слухали з захопленням.
Приємно відзначити , що юне покоління долучається до патріотичної творчості. Свідченням цього є патріотичний флешмоб, який підготували наші читачі.
Приємним подарунком для бібліотеки стала збірка віршів "Все, що в серці моїм" від Василя Павловича Тригуби.
Хвилиною мовчання вшанували всіх полеглих бійців, які віддали життя за Україну.
День української державності
Історія українського народу – це багатовікова історія боротьби за Єдину, Соборну, Незалежну українську державу. Свято державності звертає увагу молоді та дітей на традиції національного державотворення, яке має тисячолітній спадок.
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки, відбулося засідання любительського об’єднання «Юний патріот», де було проведено інформаційно-просвітницький захід «Інтелектуальний КВІЗ» до Дня української державності.
Юні
учасники прийняли активну участь у інтерактивній вікторині, покращили свої знання, завдяки квізовій частині, де висвітлювались основні віхи та персоналії української держави.
День Хрещення Київської Русі-України
День Хрещення Київської Русі-України − державна пам’ятна дата в Україні на честь хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня − у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.
Датою хрещення Київської Русі, яке провів князь Володимир, вважається 988 рік. Літопис описує цю подію так: “…Володимир послав посланців своїх по всьому городу, говорячи: “Якщо не з’явиться хто завтра на ріці − багатий, чи убогий, чи старець, чи раб, − то мені той противником буде…”.
А назавтра вийшов Володимир з попами цесарициними і корсунськими на Дніпро. І зійшлося людей без ліку, і влізли вони у воду… а попи, стоячи, молитви творили. І було видіти радість велику на небі й на землі, що стільки душ спасається”.
В 2023 році відзначається 1035-річчя хрещення Русі.
В 2022 році за рішенням Верховної Ради цього дня було встановлено свято День української державності.
До уваги користувачів бібліотеки книжкова викладка, влаштована у читальному залі селищної бібліотеки.
Література шкільної програми
Під час літніх канікул у відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки юні відвідувачі є частими гостями, які полюбляють читати книги різної тематики, а особливо залюбки
читають літературу шкільної програми.
Запрошуємо до бібліотеки, щоб прочитати безліч цікавих книжок, збагатити свої знання, провести змістовно дозвілля, і взяти додому цікаву книгу для душі.
Любові і уваги до дітей ніколи не буває забагато. Ми зігріваємо ласкою і любов’ю кожне дитяче серце.
Етнодень «На Купала - папороть цвіте»
До відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки у рамках народознавчого циклу «У звичаях і традиціях Поділля пізнавай», на засідання краєзнавчо-народознавчого клубу «Калинонька» завітали юні користувачі бібліотеки на народознавчий етнодень «На Купала - папороть цвіте».
Бібліотекар Семенова Тетяна Афанасіївна розповіла, що свято Івана Купала сповнене містичних подій. За старовинною легендою на високогір’ї Карпат, жовта квітка зацвітає червоним лише в ніч на
Івана Купала. Хто знайде цю квітку чарівну, той отримає магічні здібності до пошуку багатств, достатку й удачі. Назва цієї квітки – Червона рута, оспівана в легендах та піснях українського народу.
Соболєва Зоя Вікторівна провела народознавчу вікторину «Дива купальської ночі», де юні читайлики були активними, веселими, справжніми знавцями рідного краю. Діти розважалися та цікаво провели своє дозвілля.
Презентовано народознавчий перегляд літератури «Свято Купала: традиції і обряди», література з народознавства, етнографії побуту народу для кращого ознайомлення на дану тему.
Літні канікули в бібліотеці
Літо – це час відпочинку, зміцнення свого здоров'я, цікавих зустрічей та знайомств, незвичайних пригод. Це пора яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому.
Корисно, цікаво і весело можна відпочити у дні літніх канікул у бібліотеці: з задоволенням почитати улюблені книги, помалювати, погратися, взяти участь в конкурсах і вікторинах.
Книги не відпочивають влітку, так само, як і бібліотека, що з великим задоволенням зустрічає своїх
юних користувачів щодня. Проводьте своє дозвілля з користю у нашій бібліотеці!
Пізнавальна ігротека «Цікава казка – правова підказка»
Щорічно 28 червня в Україні святкують важливе державне свято – День Конституції України – на згадку про ухвалення основного закону держави.
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки з юними відвідувачами проведено пізнавальну ігротеку « Цікава казка – правова підказка», де учасники змогли проявити ерудицію, ознайомитися зі своїми правами, розгадати тематичний кросворд.
У бібліотеці оформлено правову викладку «Наші права – щасливе дитинство» для кращого ознайомлення з законами та правами.
«Конституція – оберіг нашої державності»
В Мурованокуриловецькій селищній бібліотеці оформлена історична викладка літератури «Конституція – оберіг нашої державності», на якій представлені видання, що відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України. Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції (від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України).
Майстер-клас "Кожен день з тобою свято! Ти - найкращий в світі тато!"
Бути хорошим батьком - найвідповідальніша і найпотрібніша робота в житті чоловіка.
Навчити, розповісти, захистити , пояснити і зробити це все з любов`ю та терпінням - може лиш тато.
В Україні та світі День батька святкують у третю неділю червня (цього року це 18 число).
З нагоди свята бібліотекарями відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки у гуртку "Веселі умільці" було проведено майстер-клас "Кожен день з тобою свято! Ти - найкращий в
світі тато!".
Діти з захопленням та любов`ю робили листівки і писали щирі, гарні вітання для своїх татусів та мали змогу ознайомитися з тематичною викладкою літератури.
Інформаційна година "Цифрова безпека"
Потрібна інформація у потрібний час - може бути небезпечніша за будь- яку зброю. Під час війни питання цифрової безпеки актуальне та дуже важливе.
У селищній публічній бібліотеці відбулася інформаційна година "Цифрова безпека" з працівниками Мурованокуриловецької селищної публічної бібліотеки .
Бібліотекар Кухарик Юлія розповіла : про безпечні паролі та створення надійних паролів, про блокування пристроїв та додатків , які месенджери найбезпечніші , як захистити свою
електронну пошту. Також надала рекомендації для подальшого використання цієї інформації в роботі та в інформуванню користувачів бібліотек.
"Вітаміни- для всієї родини"
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки весело, цікаво та корисно пройшла екологічна мандрівка "Вітаміни- для всієї родини". Бібліотекарі розповіли дітям про користь і необхідність вживання вітамінів, загадували цікаві загадки. Діти з цікавістю слухали, запам'ятовували та активно відповідали на запитання. Доповнили все це цікавими малюнками та розповідями про свої улюблені фрукти та овочі.
Діти
мали змогу ознайомитися з вітамінним еко-фуршетом "Вітаміни споживайте та здоров'я гарне майте!".
«Світ навколо нас»
Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.
Так, ще 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.
Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.
З метою поширення екологічних знань, підвищення рівня суспільної свідомості українців з питань збереження безпеки навколишнього середовища в читальній залі відділу обслуговування селищної бібліотеки влаштовано виставку книг «Світ навколо нас», на якій представлена література, яка висвітлює питання небезпеки забруднення довкілля та шляхи вирішення екологічної загрози суспільному розвитку.


Змістовним доповненням до книжкової виставки є презентація нових книг даної тематики.
Запрошуємо всіх бажаючих до цікавого перегляду.
САМЕ ВІД НАС ЗАЛЕЖИТЬ НАШЕ МАЙБУТНЄ!
Бібліодворик "Літо зустрічаємо🌞, всіх дітей вітаємо!"
Хай війни стихають від сміху дитини
Душа очищається, серце співа...
Захист дитинства у цілому світі,
Це місія честі, любові, добра! У перший літній день в Україні , як і всьому світі, відзначають гарне і радісне свято - Міжнародний день захисту дітей . Діти - це диво , яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою☀️.

Бібліотекарі до Міжнародного дня захисту дітей влаштували бібліодворик " Літо зустрічаємо🌞, всіх дітей вітаємо!", на якому діти мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративними експозиціями " Нові книги для читайликів", " Книжкова веселка ", взяти участь у майстер-класі , помалювати на папері🎨, погратися на розважально-ігровому майданчику та отримати емблемки " Я щаслива дитина".
Всі бажаючі робили світлини біля іграшкових фотозон🐻🦄🐶 та наклеювали свої бажання та мрії на " Чарівне сонечко".
У День захисту дітей бажаємо кожній дитині міцної сім'ї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки👧👦 висвітлюють нашу планету🌏 і кожен із маленьких мешканців України🇺🇦 буде здоровим і щасливим .
Миру та швидкої Перемоги нашій Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Літературно-ігровий круїз " Сонячне дитинство🌞 - у мріях про Перемогу🇺🇦 ! "
До відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки завітали учні ліцею № 1 , 1 та 2 класів вчителі Кравчук Ліда Вікторівна , Григораш Діана Олександрівна та ліцею № 2 , 1 клас , вчителька Паламар Оксана Василівна на літературно-ігровий круїз " Сонячне дитинство🌞 - у мріях про Перемогу🇺🇦 ! ", до Міжнародного дня захисту дітей👨👨👧👧 .
День захисту дітей - це найтепліше , найщасливіше свято дитинства. Кожній дитині були вручено дитячі емблемки "Я щаслива дитина" для гарного та святкового настрою.
Також було влаштовано розважальний калейдоскоп " Королівство дитячих мрій - "Чарівне сонечко", а щоб стало воно кращим діти прикрашали його своїми бажаннями та малювали мрії на пісочку.
Далі діти відправилися в "Океан розваг"де були острівці:" Правовий"," Патріотичний", " Я уважний", "Автомобільний". На кожному острівці бібліотекарі проводили цікаві, розважальні , веселі, ігри та вікторини , в яких діти брали активну участь. Дітки читали вірші про літо, сонечко, канікули, які старанно підготували .
Вчителі Оксана Василівна, Ліда Вікторівна, Діана Олександрівна щиро подякували бібліотекарям за змістовну та цікаву зустріч. Бібліотекарі побажали всім діткам гарних, радісних веселих та мирних канікул , щоб ваші мрії всі здійснилися .
Щиро дякуємо за підтримку депутата Мурованокуриловецької селищної ради, директора ПП " Бонас" Чорному Олександру Миколайовичу за сувеніри , які отримали всі дітки .
Миру всім та Перемоги🇺🇦🇺🇦🇺🇦!!!
«Суцвіття слав’янських мов на дереві культури»
24 травня відзначають День слов’янської писемності і культури, свято, яке повертає нас до спільних витоків мови та культурних надбань.
В цей день вшановуємо пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів , що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, перших перекладачів та проповідників християнства, творців слов’янської абетки.
Сьогодні, у ХХІ столітті, в повсякденному спілкуванні дуже важливо зберегти чистоту і культуру мови, вдосконалювати вже набуте. Адже любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.
Вшановуючи, пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, в селищній бібліотеці оформлено книжкову викладку «Суцвіття слав’янських мов на дереві культури». Викладка дає змогу глибше вивчити культуру народів, яка займає високу сходинку в загальнокультурному всесвіті людства.
Запрошуємо усіх бажаючих до цікавого та змістовного перегляду.
«Вишиванка – талісман нашої Перемоги»

Вишиванка – спадок незламної нації. З нагоди Дня вишиванки, який цьогоріч відзначається в Україні 18 травня, в селищній бібліотеці влаштовано книжкову-ілюстративну виставку «Вишиванка – талісман нашої Перемоги».
На експозиції представлені книги та альбоми-посібники по вишиванню, які висвітлюють вишивальні традиції українців, а також роль та значення вишиванки в нашому житті.
Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду експозиції.
Завжди раді зустрічі з Вами!
Бібліотекарі селищної бібліотеки у День Вишиванки, щиро бажають вам миру і злагоди у ваших серцях❤️. Нехай ваш патріотизм💙💛 допомагає захищати Україну🇺🇦 та робить її успішною .
Одягайте вишиванки !
Нехай бачить світ і люди, Україна є і буде!
Разом до Перемоги!
Поетичні етюди «За все що, маю мамо, дякую тобі»
14 травня відзначається День матері.
Мама – найближча і найважливіша людина в житті кожного. Вона вчить нас основ життя, перших слів і кроків.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими поетами і художниками. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства.
Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
Мурованокуриловецька селищна бібліотека підготувала добірку зворушливих і душевних віршів відомих поетів Вінниччини. За допомогою цих віршів можна висловити ті емоції, які ви відчуваєте до найдорожчої людини на Землі!
Пропонуємо Вам поетичні етюди «За все що, маю мамо, дякую тобі».
" Пам'ять повертає нас у минуле - заради майбутнього!"
8 травня у відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки, відбулося засідання любительського об'єднання" Юний патріот", з учнями 👭 👬 ліцею № 1, 6-Б , 7-А клас , вчителька української мови та літератури Корнійчук Валентина Миколаївна.
Бібліотекарі Кухарик Юлія Анатоліївна , Семенова Тетяна Афанасіївна підготували та провели патріотичну годину " Пам'ять повертає нас у минуле - заради майбутнього!".
8 травня відзначається День пам'яті та примирення . Кривавою сторінкою в книгу історії вписана Друга світова війна .
Цього року Україна вдруге відзначає День пам'яті та примирення в умовах повномаштабної агресії росії. Сучасна війна супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії, яка зазіхає на нашу територіальну цілісність та свободу .
Хвилиною мовчання вшанували тих хто боровся за Україну тоді, та Героїв , які загинули захищаючи нашу Незалежність сьогодні.
Валентина Миколаївна подякувала бібліотекарям за змістовно-патріотичну годину та розповіла про цінність книги , її скарби, які зберігаються в бібліотеці .
Оформлено патріотичну викладку літератури" Пам'ятаємо , Перемагаємо !", з якою ознайомила дітей Соболєва Зоя Вікторівна.
Пам'ятаємо , що той, хто захищає свою землю, завжди Перемагає." Перемогли нацистів - Переможемо і рашистів!".
Підтримуємо наших воїнів ! Всі разом йдемо до Перемоги!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
«Пам’ять з полиновим присмаком болю»
До Дня Чорнобильської трагедії Мурованокуриловецька селищна бібліотека оформила інформаційну виставку- спомин «Пам’ять з полиновим присмаком болю», на якій представлені книги і матеріали щодо історії будівництва ЧАЕС, її експлуатації, аварії та події після Чорнобильської катастрофи.
Ця річниця нагадує нам про необхідність зберігання пам'яті про минуле та про забезпечення безпеки в майбутньому. Ми повинні зробити все можливе, щоб запобігти повторенню подібних катастроф, а також забезпечити безпеку для майбутніх поколінь.
Запрошуємо до перегляду виставки.
Новини з українського Сходу для переселенців
З «Мурованокуриловецька селищна публічна бібліотека» отримала безкоштовну газету «СХІД now», яка виходитиме два рази на місяць. Газету створюватиме ГО «Маріупольська асоціація жінок “БЕРЕГИНЯ”» за підтримки посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ ФРН.
Селищна бібліотека запрошує переселенців нашої громади ознайомитися з виданням та отримати корисну інформацію про те, як адаптуватися до життя у нових умовах, не втрачаючи своєї регіональної ідентичності.
Переселенці, які тимчасово проживають у місцевій лікарні, вже мали можливість першими почитати газету та полинути думками в рідний регіон.
"Великодні візерунки"
У Великодні , Пасхальні 🐰🥚 дні до відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки, в гурток " Веселі умільці" на творчу майстерню "Великодні візерунки". завітали юні відвідувачі бібліотеки.
Творча майстерня🌸 - це чудова нагода відпочити , поспілкуватися , пофантазувати . Діти👧👦 малювати святкові писанки , від яких отримали велике задоволення , емоційне розвантаження та новий захоплюючий досвід.
Допомагали їм бібліотекарі Зоя Соболєва , Юлія Кухарик, Аліна Сопотніцька . Під час зустрічі з дітьми було проведено цікаві великодні ігри та розваги .
Захід об'єднав дітей селищної громади та дітей з внутрішньо переміщених сімей. Всім дітям подаровано великодні сувеніри та солодощі 🍬🍭.
В бібліотеці оформлена святково-пасхальна експозиція " Барви Великодня".
Нехай прекрасні Великодні свята несуть у ваш дім мир , здоров'я, добро і радість !🇺🇦🇺🇦🇺🇦
"Світле свято Христового воскресіння"
З приходом весни, наближається одне з найбільших християнських свят - Великдень.
Всі ми чекаємо його з піднесеним настроєм, надіями та сподіваннями на Перемогу.
Воскресіння Ісуса Христа - є фундаментом віри, яка змінила розвиток та життя людства.
Кожен, хто шанує це свято, отримає надію на порятунок, адже воскрес Христос.
На народознавчу годину "Світле свято Христового воскресіння" до читальної зали селищної бібліотеки завітала молодь селища.
Ведучі Зінаїда Петравчук та Наталія Мількевич ознайомили учасників заходу з історією, традицією та звичаями Великоднього свята.


Презентовано книжкову-ілюстративну експозицію "Великодні дзвони України".
Напередодні свята бажаєм всім міцного здоров'я, мирного неба і якнайшвидшої Перемоги.
"Весна наступає - Великдень благословляє"
Весна - найпрекрасніша пора року🌸. Великдень - світле і радісне свято Воскресіння Сина Божого - Ісуса Христа.
Напередодні великого свята, до відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки на засідання краєзнавчо-народознавчого клубу "Калинонька", Великодній етнодень " Весна наступає - Великдень благословляє🐰🥚" завітали учні 2 класу ліцею № 2 вчителі Інна Миколаївна Кушнір, Діана Олегівна Война , завідувачка сектором бюро правової допомоги Ольга Романівна Войтова.
Бібліотекар Юлія Анатоліївна Кухарик розповіла дітям про весняний цикл народних свят🌷🌷🌿 , легенду про Великдень. Ольга Романівна ознайомила юних читайликів🧏♀️🧏♂️ з їхніми правами та підготувала казково-правознавчу вікторину.
Зоя Вікторівна Соболєва провела Великодню вікторину , діти показали себе справжніми знавцями, активно брали участь та відповідали на запитання , було цікаво та весело . Учасники етнодня підготували святково-літературні читання про весну та Великдень .
Інна Миколаївна Кушнір подякувала за змістовно- цікавий проведений Великодній етнодень, що від даного заходу в дитячих серцях залишиться багато приємних вражень. Всіх діток почастували солодощами🍭🍬.
«Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні»
Мурованокуриловецька селищна бібліотека (офіційний хаб Дія. Цифрова Освіта) приймає участь в 5-денному онлайновому тренінгу на базі Вінницького регіонального тренінгового центру - Вінницька ОУНБ В.Отамановського за проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції, у 2021-2023 рр.,який реалізовує ВГО Українська бібліотечна асоціація, з метою активізації діяльності Хабів цифрової освіти в області та організації навчання для бібліотечних працівників як координаторів Хабів цифрової освіти.
Онлайн-навчання відбуватиметься з 3 до 7 квітня , тренери Вінницького регіонального тренінгового центру - Ольга Коновальчук, Олеся Зотова, Марина Семик.
Сьогодні, під час тренінгу бібліотечні працівники дізналися більше про сучасну цифровізацію послуг, покращили свої цифрові навички та цифрову грамотність.
На практичному занятті обговорили потреби та запити мешканців різних вікових категорій при використані цифрових послуг та мережі Інтернет з досвіду інших громад.
" Завітай у світ книжковий - дивовижний і казковий!"
2 квітня відзначається - Міжнародний день дитячої книги📕. В цей день народився автор улюблених дитячих казок Ганс Крістіан Андерсен.У відділі обслуговуванні дітей та юнацтва селищної бібліотеки ,для юних користувачів влаштована книжкова викладка " Завітай у світ книжковий - дивовижний і казковий!".Це свято привертає увагу усіх діток та їхніх батьків до важливості книги у їхньому житті. Книга відкриває малятам 💁♀️💁 двері у великий та незнайомий світ, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості .
Завітайте до нас у бібліотеку , де ви зможете весело та цікаво провести свій час.
"Книжкова веселка"
До Тижня дитячого та юнацького читання у відділі обслуговування дітей та юнацтва , для молоді та юних користувачів, оформлена літературна вітрина "Книжкова📚 веселка🌈" , на якій розміщена література від Українського інституту книги.📕📗
Читати - модно, читати - круто! Будь в тренді! Почитай книгу📖 - порадь другу! Для бібліотеки під час Тижня дитячого читання наші відвідувачі подарували гарні , ілюстровані , казкові видання для дітей молодшого шкільного віку.
Запрошуємо до нас , де сучасні, цікаві книги завжди чекають на Вас.
Разом читаймо - Перемогу наближаймо!
" Книжкові загадки - дитячі відгадки".
Під час Тижня дитячого та юнацького читання до відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки , в рамках краєзнавчо-народознавчого клубу " Калинонька" завітали юні відвідувачі бібліотеки 1 класу ліцею № 2, вчителі Паламар Оксана Василівна, Редько Тетяна Олександрівна . З весняним , чудовим настроєм на літературно-казкову вікторину "Книжкові загадки - дитячі відгадки".
Бібліотекарі Соболєва Зоя Віктрівна та Кухарик Юлія Анатоліївна розповіли діткам про книги, та провели вікторини про книги " Світ казковий - загадковий ", та казкову вікторину "Яка це казка?".
Дітки були активними, веселими, енергійними, гарно відгадували ! Юні читачі підготували вірші про книгу та переможну весну.
Оксана Василівна підвела підсумок і щиро подякувала бібліотекарям за цікаві , розважаючі вікторини та гарний настрій.
Майстер-клас "Нас об`єднує любов до України "
До відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки в рамках мистецьких вихідних, завітали юні читайлики до гуртка " Веселі умільці" на майстер- клас "Нас об`єднує любов до України ❤️🇺🇦".
Дітки внутрішньо переміщених осіб з радістю та великим захопленням виготовляли листівки для воїнів, вчилися плетінню каверів для захисників, виготовляли патріотичні брастети , а також малювали малюнки , які було передано для наших воїнів.
Допомагали їм у виготовленні робіт бібліотекарі Кухарик Юлія, Сопотніцька Аліна, Мількевич Наталія та працівники музею Шаламай Наталія та Рубаха Вікторія. Діти мали можливість поспілкуватися , погратися та провести з користю своє дозвілля.
Всіх присутніх діток почастували солодощами.
«Діти читають – Перемогу наближають!»
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки в рамках засідання літературно-мистецького клубу «Джерельце», відбулося відкриття Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги 📖 «Діти читають – Перемогу наближають!». З юними користувачами було проведено літературно – музичний зорепад « Чарівність книги та музики», на яке завітали учні мистецької школи, їх викладачі, директор Новик Оксана Миколаївна та учні 3-А класу ліцею № 2, вчителька Третяк Оксана Григорівна.
Бібліотекарі Соболєва Зоя Вікторівна та Кухарик Юлія Анатоліївна вели мову про книгу її виховне та важливе значення у житті дитини.
Ода книзі прозвучала від третьокласників, яку вони з любов’ю підготували і прочитали .
Всіх присутніх юні аматори зачарували своєю мелодією та піснею , грою на музичних інструментах.
Вчителі подякували бібліотекарям за змістовно та цікаво проведеного відкриття Тижня , який є навчально-повчальним для всіх діток.
В бібліотеці оформлено святково-книжкова експозиція « Книга гарна чарівниця відкриває таємниці!». Всіх бажаючих ласкаво запрошуємо до перегляду та бібліотеки протягом Тижня дитячого та юнацького читання. В дарунок аматори отримали грамоти, всі учасники сувеніри. Разом до Перемоги!
21 березня відзначається Всесвітній день поезії.
Сьогодні творчість багатьох українських поетів і письменників торкається болючої теми - війни.
Мурованокуриловецька селищна бібліотека пропонує добірку віршів самодіяльної поетеси Олени Семенівни Дорош
14 БЕРЕЗНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ.
Подвиги учасників добровольчих формувань є символом справжньої мужності та героїзму.
Селищна бібліотека презентує виставку світлин наших земляків, які віддали життя за Україну. Серед них і добровольці, які свідомо, за покликом серця, стали на захист Батьківщини, суверенітету та її територіальної цілісності.
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
"Шевченко - великий син незламного народу"
До 209-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, селищною бібліотекою презентовано книжково-ілюстративну виставку "Шевченко - великий син незламного народу".
"Єднаймо душі словом Кобзаря !"
Відділ обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки провели поетичний струмочок " Нехай лунає вірш Шевченка" з дошкільниками Мурованокуриловецького ЗДО № 2 " Сонечко" , вихователька Шевчук Світлана Олексіївна , група " Калинка", до 209 - річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
В бібліотеці влаштовано книжково -ілюстративна експозиція "Єднаймо душі словом Кобзаря !".
ЛЕСЯ УКРАЇНКА - ПИСЬМЕННИЦЯ, ЩО СТАЛА СИМВОЛОМ УКРАЇНИ
25 лютого виповнюється 152 – річниця від дня народження Лесі Українки.
Творчість української письменниці, людини виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, знайшла своє втілення у багатьох різновидах літературної праці: поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.
Мурованокуриловецька селищна бібліотека пропонує унікальне 14-томне зібрання творів Лесі Українки. Це великий здобуток, який показує усьому світові справжню Лесю Українку за текстами, контекстом, мовою, концепціями та ідеями
До повного академічного зібрання творів Лесі Українки в 14 томах увійшли всі знайдені на сьогодні тексти письменниці. Відновлено фрагменти й матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях. Додано розлогі текстологічні, історико-літературні та реальні коментарі Більше того, усі томи сформовані за жанровими блоками. Перші чотири томи – це драматургія Лесі Українки. Авторка приблизно 20-ти драматичних творів. Це ті тексти, які призначені для постановки на сцені театру.
П’ятий том – це поезія та ліро-епічні твори, шостий – проза, сьомий – публіцистика і літературно-критичні праці.
Восьмий том – переклади Лесі Українки. До речі, це найбільший том, що має 1200 сторінок. Поетеса досконало знала основні європейські мови (англійську, німецьку, французьку). Окрім цього, знала болгарську, польську, російську. Тож у восьмому томі відображені результати її перекладацької роботи.
Дев’ятий том – результати фольклорної експедиції Лесі Українки, її брата та сестри у селах волинського Полісся та Волині, де вони записували фольклор, переважно пісенний. Як відзначив проректор університету Юрій Громик, саме цей том є «найбільш волинським».
Десятий том – унікальний, бо вперше у повному зібранні творів Лесі Українки опубліковано її підручник «Стародавня історія східних народів». Зовсім юною письменниця написала підручник з непростої теми – історії стародавнього Сходу.
З 11 по 14 томи – це листовна спадщина Лесі Українки. Це книги, де з листів можна зрозуміти, що захоплювало письменницю, що розчаровувало, чим переймалася тощо. Крім того, це своєрідний портрет епохи і України, і Європи кінця 19 початку 20 століття.
Завдяки її творчості українська література зайняла одну з найвищих позицій у світовій культурі, а про українців і Україну заговорили у всьому світі,
Поклик милосердя
Продовжується акція, започаткована Мурованокуриловецькою селищною бібліотекою «Поклик милосердя».
В її рамках 22 лютого 2023 року працівники селищної бібліотеки відвідали внутрішньо- переміщених осіб, які перебувають в нашій лікарні. Бібліотекарі принесли їм цікаві книги та періодику, які вони замовляли, а також пригостили їх солодощами.
Під час відвідин поспілкувалися з кожною людиною, вислухали їхні історії життя і в певній мірі разом з ними їх пережили.
Побажали всім і кожному великого терпіння і найшвидшої Перемоги
Поетичний мовограй «Її величність – українська мова»
21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. До селищної бібліотеки відділу обслуговування дітей та юнацтва в рамках літературно-мистецького клубу «Джерельце» на поетичний мовограй «Її величність – українська мова», завітали юні користувачі бібліотеки .
Кухарик Юлія Анатоліївна розповіла , що кожен з нас пишається рідною мовою , а також прочитала вірші : « Рідна мова», « Яка наша мова» , « Яка ж багата рідна мова...» . Юні учасники зустрічі приєдналися до поетичного мовограю. Читали вірші про те , яка наша мова барвінкова, неповторна, співуча , мелодійна, солов’їна , калинова...
Соболєва Зоя Вікторівна провела літературні ігри : « Розсипалось слово» , «Закінчи прислів’я», « Чарівність української мови», в яких діти взяли активну участь. Вчителька Сандалюк Світлана Іванівна почитала вірш про мову та подякувала бібліотекарям за змістовно проведену зустріч. На згадку діти отримали сувеніри.
У бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна експозиція « Рідна мова – оберіг роду». Запрошуємо всіх до бібліотеки переглянути дану експозицію, та послухати поетичний мовограй юних читачів.
Мовний діалог «Краща мова єднання – українська»
21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.
До Міжнародного дня рідної мови користувачі селищної бібліотеці взяли участь у мовному діалозі «Краща мова єднання – українська», під час якого присутні переглянули розгорнуту книжкову виставку: «Українська мова – мова вільних». На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
Година патріотичної поезії "Небесна Сотня: свобода, воля, честь - понад усе"
20 лютого до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні в рамках літературного об'єднання " Юний патріот", в селищній бібліотеці відділу обслуговування дітей та юнацтва проведена година патріотичної поезії " Небесна Сотня : свобода, воля, честь - понад усе" з учнями 4 класу ліцею № 2, вчителька Сандалюк Світлана Іванівна .
Історія будь - якого народу містить дати, які є вирішальними і доленосними в його житті . Ми повинні пам'ятати і не забувати його сторінки, коли проливали кров патріоти.
Бібліотекар Кухарик Юлія Анатоліївна почитала патріотичні поезії :" Майдан ридав...", " Небесна Сотня...", " Вкраїну затуляли ви собою...".Діти взяли активну участь у читанні патріотичної поезії , яку виконували з любов'ю , щирістю та душевністю. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса , але вони вічно житимуть у народній пам'яті , бо " Герої не вмирають !".
Хвилиною мовчання всі присутні вшанували невмирущу пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні та Героїв сьогодення.Слава Героям ! Слава Україні!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Тематична виставка-пам’ять «Вони загинули, щоб жила Україна»
Герої Небесної Сотні − це наш біль і наша гордість, наші сльози і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Ми Єдина країна! Ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою. Хай палають свічки пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні у наших серцях. Ушануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!
Селищна бібліотека до дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні запрошує переглянути тематичну виставку-пам’ять «Вони загинули, щоб жила Україна» та віртуальний огляд літератури «Час плине, а пам’ять залишається: книги, що увіковічили Майдан та його Героїв» Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої держави. Будьмо гідні своїх героїв, які віддали свої життя за нашу свободу та право на вільний розвиток. Слава Україні!
З ТУРБОТОЮ ПРО ЗАХИСНИКІВ
В рамках акції "Теплі шкарпетки для воїна" вив'язано власноруч та відправлено на передову нашим захисникам 20 пар шкарпеток.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
Книжкова виставка – інсталяція «Love your library»
Напередодні свята всіх закоханих Дня Святого Валентина на абонементі відділу обслуговування селищної бібліотеки розпочала експонуватися книжкова виставка – інсталяція «Love your library» на якій представлені твори присвячені темі кохання. Адже у всі віки письменники – лірики описували найсвятіше почуття, яке звеличувало людину і робило її найщасливішою.
Символом цього дня стали яскраво-червоні сердечка – валентинки та смаколики. Хто не уявляє свого життя без кохання, запрошуємо відвідати книжкову виставку.Ми завжди чекаємо своїх читачів, двері бібліотеки гостинно відчинені для всіх жителів громади.
БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ!
Періодичні видання, що надійшли до селищної бібліотеки у 2023 році.
Мужність залишається у віках
До вшанування пам'яті Героїв Крут селищна бібліотека пропонує бібліографічний відеоогляд літератури "Мужність залишається у віках".
Мужність залишається у віках
" Пам'ятаємо героїв Крут"
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки влаштовано викладка літератури " Пам'ятаємо героїв Крут".

Бібліотекар Юлія Анатоліївна Кухарик провела історико-патріотичний екскурс " Бій під Крутами : та сьогоднішні події в Україні" . Зачитала юним користувачам вірш " На Аскольдовій могилі ", та розповіла про події , які переплітаються з сьогоденням .
Присутні хвилиною мовчання вшанували юнаків , які загинули під Крутами, та всіх Героїв сьогодення, що віддали своє життя за Незалежність України . Запрошуємо до перегляду. Разом ми сила. Все буде Україна !🇺🇦🇺🇦🇺🇦
27 січня щороку згадують жертв Голокосту.
Голокост був систематичним, державним переслідуванням і вбивства шести мільйонів європейських євреїв (з яких близько 900 тис. євреїв, що проживали в Україні) нацистським режимом Німеччини. Голокост був тривалим процесом, що відбувався по всій Європі з 1933 по 1945 роки.
День пам'яті жертв Голокосту заснований з метою, щоб люди ніколи не забували про злочини нацистів і щоб пам'ять невинно вбитих була вшанована.
До уваги користувачів бібліотеки викладка літератури даної тематики, з якою ви можете ознайомитися в читальній залі селищної бібліотеки.
Запрошуємо до перегляду.
Україна Соборна. Разом до Перемоги!
Напередодні державного свята - Дня Соборності України в селищній бібліотеці ведучі Петравчук Зінаїда та Мількевич Наталія провели патріотичний урок.
На захід завітали старшокласники ліцею № 2.
Поважними гостями зустрічі були історик-краєзнавець Модлінська Тамара Богуславівна, яка зробила історичний екскурс в державотворення України та Дорош Олена Семенівна, яка чудово і зворушливо прочитала свої власні вірші про теперішні події в Україні.
Знаковій події присвячена книжкова виставка "Благословенне жіноче ім'я - Україна". На ній представлено нові книги про Україну, її історію, культуру, видатних діячів.
Учасники зустрічі згадали кожного хто віддав своє життя за Україну, воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань та мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації та вшанували пам'ять про них хвилиною мовчання.
«Книжковий ланцюг єдності»
Мурованокуриловецька селищна бібліотека приєднується до флешмобу «Книжковий ланцюг єдності», який проводить Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації з нагоди державного свята Дня Соборності України, що відзначається 22 січня.
Автор з книгою Олена Дорош "Ще мирне сонце нам засяє!". Муровані Курилівці, Вінницька область.В збірку ввійшли два розділи: -"Розбите серце кров'ю плече". В небайдужому серці автора знаходять відгуки жахливі події останніх років в Україні. В творах відчувається віра в перемогу, в світле майбутнє. -"Від душі тобі бажаю". Розділ символізує перехід в мирне життя.
#Книжковий_ланцюг_єдності
Мир - Перемога - Україна!
"У вільній Україні - ми єдині!"
Щороку, 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв , які боролися за об'єднання сил українства, хто словом і ділом намагався відродити Незалежну, Соборну українську державу.
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки з учнями 1 класу ліцею № 2 , вчителька Паламар Оксана Василівна, Редько Тетяна Олексіївна було проведено історико - патріотичний урок "У вільній Україні - ми єдині!". Діти з цікавістю слухали бібліотекарів Соболєву Зою Вікторівну та Кухарик Юлію Анатоліївну про події минулого та сьогодення. Також з дітьми була проведена вікторина " Символи Незалежної України "
Ми віримо, що територіальна цілісність України навіки залишиться нашою. Оксана Василівна подякувала за змістовний, повчальний урок для дітей.
За активну участь та відповіді, всі діти отримали сувеніри.
Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі,
Бо ти в нас - найкраща,
Бо ти в нас єдина,
Немає такої , як ти на землі!
Слава Україні ! Героям Слава!!!🇺🇦
Разом до Перемоги!
"Поклик милосердя"
Турбота і любов - визначна риса українців. Ми вміємо проявляти увагу до тих, хто нас оточує. У зв'язку з цим Мурованокуриловецька селищна бібліотека започаткувала акцію "Поклик милосердя", метою якої - спонукати людей не забувати робити добро, бути чуйними, уважними та люблячими.
В рамках акції працівники бібліотеки відвідали внутрішньо-переміщених осіб , які проживають в КНП " Мурованокуриловецька ЦРЛ".
Бібліотекарі принесли людям книги, журнали та теплі речі дізналися про їх вподобання в літературі , та пригостили гостинцями. Закликаємо усіх бути небайдужими та попіклуватися про людей, які потребують уваги, допомоги , підтримки та любові.
Різнобарвність Різдвяних свят
До відділу обслуговування дітей та юнацтва завітали колядники, щедрівники 5 - Б класу , вчителька Кривонос Ірина Олександрівна ліцею № 2 на народознавчо-різдвяний цикл заходів " У звичаях і традиціях Поділля пізнавай" . Бібліотекарі Соболєва Зоя Вікторівна , Кухарик Юлія Анатоліївна провели різдвяний етнодень "Різнобарвність Різдвяних свят "
Для дітей влаштовано новорічно-різдвяну експозицію " Хай Рік Новий , Різдво Христове , вам подарують дні казкові" та літературно - різдвяну вітрину " Новорічно-різдвяні дива нам дарує зима".
На зустріч були запрошені народознавець, краєзнавець нашого краю Ніна Захарівна Власова, та шанувальниця минувшини , звичаїв та обрядів нашого селища Антоніна Миколаївна Кирилюк, які розповіли про зимовий цикл різдвяних свят , коляду, щедрівку, Водохреща. Діти з задоволенням слухали цікаві розповіді та задавали різні питання.
Під час заходу діти виконували колядки , щедрівки. Колядками просили Бога , нехай настане Перемога. Також з юними учасниками було проведено літературно-різдвяна вікторина" Зима іде - свята веде".
В цьому році наші свята особливі , тому що з відчуттям свята в нас є і смуток , через те , що в нашій Україні йде війна, гинуть діти, солдати та люди. І в усіх дорослих і дітей є одне бажання : Миру і Перемоги нашій Україні . Ірина Олександрівна подякувала бібліотекарям за цікавий різдвяний етнодень .
За колядування та щедрування бібліотекарі пригостили дітей гостинцями та солодощами. Щиро вітаємо всіх з Водохрещем . Миру і Перемоги !🇺🇦🇺🇦

















































