-----------------------
«Світ навколо нас»
Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.
Так, ще 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.
Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.
З метою поширення екологічних знань, підвищення рівня суспільної свідомості українців з питань збереження безпеки навколишнього середовища в читальній залі відділу обслуговування селищної бібліотеки влаштовано виставку книг «Світ навколо нас», на якій представлена література, яка висвітлює питання небезпеки забруднення довкілля та шляхи вирішення екологічної загрози суспільному розвитку.
Змістовним доповненням до книжкової виставки є презентація нових книг даної тематики.
Запрошуємо всіх бажаючих до цікавого перегляду.
Бібліодворик " Літо зустрічаємо🌞, всіх дітей вітаємо!"
Хай війни стихають від сміху дитини
Душа очищається, серце співа...
Захист дитинства у цілому світі,
Це місія честі, любові, добра!
У перший літній день в Україні , як і всьому світі, відзначають гарне і радісне свято - Міжнародний день захисту дітей . Діти - це диво , яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою☀️.
Бібліотекарі до Міжнародного дня захисту дітей влаштували бібліодворик " Літо зустрічаємо🌞, всіх дітей вітаємо!", на якому діти мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративними експозиціями " Нові книги для читайликів", " Книжкова веселка ", взяти участь у майстер-класі , помалювати на папері🎨, погратися на розважально-ігровому майданчику та отримати емблемки " Я щаслива дитина".
Літературно-ігровий круїз " Сонячне дитинство🌞 - у мріях про Перемогу🇺🇦 ! "
«Суцвіття слав’янських мов на дереві культури»
24 травня відзначають День слов’янської писемності і культури, свято, яке повертає нас до спільних витоків мови та культурних надбань.
В цей день вшановуємо пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів , що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, перших перекладачів та проповідників християнства, творців слов’янської абетки.
Сьогодні, у ХХІ столітті, в повсякденному спілкуванні дуже важливо зберегти чистоту і культуру мови, вдосконалювати вже набуте. Адже любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.
Вшановуючи, пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, в селищній бібліотеці оформлено книжкову викладку «Суцвіття слав’янських мов на дереві культури». Викладка дає змогу глибше вивчити культуру народів, яка займає високу сходинку в загальнокультурному всесвіті людства.
«Вишиванка – талісман нашої Перемоги».
Поетичні етюди «За все що, маю мамо, дякую тобі»
" Пам'ять повертає нас у минуле - заради майбутнього!".
8 травня у відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки, відбулося засідання любительського об'єднання" Юний патріот", з учнями 👭 👬 ліцею № 1, 6-Б , 7-А клас , вчителька української мови та літератури Корнійчук Валентина Миколаївна.
8 травня відзначається День пам'яті та примирення . Кривавою сторінкою в книгу історії вписана Друга світова війна .
Валентина Миколаївна подякувала бібліотекарям за змістовно-патріотичну годину та розповіла про цінність книги , її скарби, які зберігаються в бібліотеці .
Пам'ятаємо , що той, хто захищає свою землю, завжди Перемагає." Перемогли нацистів - Переможемо і рашистів!".
Підтримуємо наших воїнів ! Всі разом йдемо до Перемоги!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
«Пам’ять з полиновим присмаком болю»
До Дня Чорнобильської трагедії Мурованокуриловецька селищна бібліотека оформила інформаційну виставку- спомин «Пам’ять з полиновим присмаком болю», на якій представлені книги і матеріали щодо історії будівництва ЧАЕС, її експлуатації, аварії та події після Чорнобильської катастрофи.
Ця річниця нагадує нам про необхідність зберігання пам'яті про минуле та про забезпечення безпеки в майбутньому. Ми повинні зробити все можливе, щоб запобігти повторенню подібних катастроф, а також забезпечити безпеку для майбутніх поколінь.
Запрошуємо до перегляду виставки.
Новини з українського Сходу для переселенців
"Великодні візерунки"
"Світле свято Христового воскресіння"
Всі ми чекаємо його з піднесеним настроєм, надіями та сподіваннями на Перемогу.
Воскресіння Ісуса Христа - є фундаментом віри, яка змінила розвиток та життя людства.
Кожен, хто шанує це свято, отримає надію на порятунок, адже воскрес Христос.
На народознавчу годину "Світле свято Христового воскресіння" до читальної зали селищної бібліотеки завітала молодь селища.
Ведучі Зінаїда Петравчук та Наталія Мількевич ознайомили учасників заходу з історією, традицією та звичаями Великоднього свята.
Презентовано книжкову-ілюстративну експозицію "Великодні дзвони України".
Напередодні свята бажаєм всім міцного здоров'я, мирного неба і якнайшвидшої Перемоги.
"Весна наступає - Великдень благословляє"
Весна - найпрекрасніша пора року🌸. Великдень - світле і радісне свято Воскресіння Сина Божого - Ісуса Христа.
Напередодні великого свята, до відділу обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки на засідання краєзнавчо-народознавчого клубу "Калинонька", Великодній етнодень " Весна наступає - Великдень благословляє🐰🥚" завітали учні 2 класу ліцею № 2 вчителі Інна Миколаївна Кушнір, Діана Олегівна Война , завідувачка сектором бюро правової допомоги Ольга Романівна Войтова.
Інна Миколаївна Кушнір подякувала за змістовно- цікавий проведений Великодній етнодень, що від даного заходу в дитячих серцях залишиться багато приємних вражень. Всіх діток почастували солодощами🍭🍬.
«Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні»
Мурованокуриловецька селищна бібліотека (офіційний хаб Дія. Цифрова Освіта) приймає участь в 5-денному онлайновому тренінгу на базі Вінницького регіонального тренінгового центру - Вінницька ОУНБ В.Отамановського за проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції, у 2021-2023 рр.,який реалізовує ВГО Українська бібліотечна асоціація, з метою активізації діяльності Хабів цифрової освіти в області та організації навчання для бібліотечних працівників як координаторів Хабів цифрової освіти.
Онлайн-навчання відбуватиметься з 3 до 7 квітня , тренери Вінницького регіонального тренінгового центру - Ольга Коновальчук, Олеся Зотова, Марина Семик.
Сьогодні, під час тренінгу бібліотечні працівники дізналися більше про сучасну цифровізацію послуг, покращили свої цифрові навички та цифрову грамотність.
На практичному занятті обговорили потреби та запити мешканців різних вікових категорій при використані цифрових послуг та мережі Інтернет з досвіду інших громад.
" Завітай у світ книжковий - дивовижний і казковий!"
2 квітня відзначається - Міжнародний день дитячої книги📕. В цей день народився автор улюблених дитячих казок Ганс Крістіан Андерсен.У відділі обслуговуванні дітей та юнацтва селищної бібліотеки ,для юних користувачів влаштована книжкова викладка " Завітай у світ книжковий - дивовижний і казковий!".Це свято привертає увагу усіх діток та їхніх батьків до важливості книги у їхньому житті. Книга відкриває малятам 💁♀️💁 двері у великий та незнайомий світ, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості .
Завітайте до нас у бібліотеку , де ви зможете весело та цікаво провести свій час.
"Книжкова веселка"
Майстер-клас "Нас об`єднує любов до України "
«Діти читають – Перемогу наближають!»
21 березня відзначається Всесвітній день поезії.
Сьогодні творчість багатьох українських поетів і письменників торкається болючої теми - війни.Мурованокуриловецька селищна бібліотека пропонує добірку віршів самодіяльної поетеси Олени Семенівни Дорош
14 БЕРЕЗНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ.
Подвиги учасників добровольчих формувань є символом справжньої мужності та героїзму.
Селищна бібліотека презентує виставку світлин наших земляків, які віддали життя за Україну. Серед них і добровольці, які свідомо, за покликом серця, стали на захист Батьківщини, суверенітету та її територіальної цілісності.
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
"Шевченко - великий син незламного народу"
До 209-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, селищною бібліотекою презентовано книжково-ілюстративну виставку "Шевченко - великий син незламного народу".
"Єднаймо душі словом Кобзаря !"
Відділ обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки провели поетичний струмочок " Нехай лунає вірш Шевченка" з дошкільниками Мурованокуриловецького ЗДО № 2 " Сонечко" , вихователька Шевчук Світлана Олексіївна , група " Калинка", до 209 - річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.В бібліотеці влаштовано книжково -ілюстративна експозиція "Єднаймо душі словом Кобзаря !".
ЛЕСЯ УКРАЇНКА - ПИСЬМЕННИЦЯ, ЩО СТАЛА СИМВОЛОМ УКРАЇНИ
25 лютого виповнюється 152 – річниця від дня народження Лесі Українки.
Творчість української письменниці, людини виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, знайшла своє втілення у багатьох різновидах літературної праці: поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.
Мурованокуриловецька селищна бібліотека пропонує унікальне 14-томне зібрання творів Лесі Українки. Це великий здобуток, який показує усьому світові справжню Лесю Українку за текстами, контекстом, мовою, концепціями та ідеями
До повного академічного зібрання творів Лесі Українки в 14 томах увійшли всі знайдені на сьогодні тексти письменниці. Відновлено фрагменти й матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях. Додано розлогі текстологічні, історико-літературні та реальні коментарі Більше того, усі томи сформовані за жанровими блоками. Перші чотири томи – це драматургія Лесі Українки. Авторка приблизно 20-ти драматичних творів. Це ті тексти, які призначені для постановки на сцені театру.
П’ятий том – це поезія та ліро-епічні твори, шостий – проза, сьомий – публіцистика і літературно-критичні праці.
Восьмий том – переклади Лесі Українки. До речі, це найбільший том, що має 1200 сторінок. Поетеса досконало знала основні європейські мови (англійську, німецьку, французьку). Окрім цього, знала болгарську, польську, російську. Тож у восьмому томі відображені результати її перекладацької роботи.
Дев’ятий том – результати фольклорної експедиції Лесі Українки, її брата та сестри у селах волинського Полісся та Волині, де вони записували фольклор, переважно пісенний. Як відзначив проректор університету Юрій Громик, саме цей том є «найбільш волинським».
Десятий том – унікальний, бо вперше у повному зібранні творів Лесі Українки опубліковано її підручник «Стародавня історія східних народів». Зовсім юною письменниця написала підручник з непростої теми – історії стародавнього Сходу.
З 11 по 14 томи – це листовна спадщина Лесі Українки. Це книги, де з листів можна зрозуміти, що захоплювало письменницю, що розчаровувало, чим переймалася тощо. Крім того, це своєрідний портрет епохи і України, і Європи кінця 19 початку 20 століття.
Завдяки її творчості українська література зайняла одну з найвищих позицій у світовій культурі, а про українців і Україну заговорили у всьому світі,
Поклик милосердя
Продовжується акція, започаткована Мурованокуриловецькою селищною бібліотекою «Поклик милосердя».
В її рамках 22 лютого 2023 року працівники селищної бібліотеки відвідали внутрішньо- переміщених осіб, які перебувають в нашій лікарні. Бібліотекарі принесли їм цікаві книги та періодику, які вони замовляли, а також пригостили їх солодощами.
Під час відвідин поспілкувалися з кожною людиною, вислухали їхні історії життя і в певній мірі разом з ними їх пережили.
Побажали всім і кожному великого терпіння і найшвидшої Перемоги
Поетичний мовограй «Її величність – українська мова»
21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. До селищної бібліотеки відділу обслуговування дітей та юнацтва в рамках літературно-мистецького клубу «Джерельце» на поетичний мовограй «Її величність – українська мова», завітали юні користувачі бібліотеки .
Соболєва Зоя Вікторівна провела літературні ігри : « Розсипалось слово» , «Закінчи прислів’я», « Чарівність української мови», в яких діти взяли активну участь. Вчителька Сандалюк Світлана Іванівна почитала вірш про мову та подякувала бібліотекарям за змістовно проведену зустріч. На згадку діти отримали сувеніри.
У бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна експозиція « Рідна мова – оберіг роду». Запрошуємо всіх до бібліотеки переглянути дану експозицію, та послухати поетичний мовограй юних читачів.
Мовний діалог «Краща мова єднання – українська»
21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.
До Міжнародного дня рідної мови користувачі селищної бібліотеці взяли участь у мовному діалозі «Краща мова єднання – українська», під час якого присутні переглянули розгорнуту книжкову виставку: «Українська мова – мова вільних». На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
Година патріотичної поезії "Небесна Сотня: свобода, воля, честь - понад усе"
20 лютого до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні в рамках літературного об'єднання " Юний патріот", в селищній бібліотеці відділу обслуговування дітей та юнацтва проведена година патріотичної поезії " Небесна Сотня : свобода, воля, честь - понад усе" з учнями 4 класу ліцею № 2, вчителька Сандалюк Світлана Іванівна .
Історія будь - якого народу містить дати, які є вирішальними і доленосними в його житті . Ми повинні пам'ятати і не забувати його сторінки, коли проливали кров патріоти. Бібліотекар Кухарик Юлія Анатоліївна почитала патріотичні поезії :" Майдан ридав...", " Небесна Сотня...", " Вкраїну затуляли ви собою...".Діти взяли активну участь у читанні патріотичної поезії , яку виконували з любов'ю , щирістю та душевністю. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса , але вони вічно житимуть у народній пам'яті , бо " Герої не вмирають !".Хвилиною мовчання всі присутні вшанували невмирущу пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні та Героїв сьогодення.Слава Героям ! Слава Україні!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Тематична виставка-пам’ять «Вони загинули, щоб жила Україна»
Герої Небесної Сотні − це наш біль і наша гордість, наші сльози і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Ми Єдина країна! Ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою. Хай палають свічки пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні у наших серцях. Ушануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!
Селищна бібліотека до дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні запрошує переглянути тематичну виставку-пам’ять «Вони загинули, щоб жила Україна» та віртуальний огляд літератури «Час плине, а пам’ять залишається: книги, що увіковічили Майдан та його Героїв» Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої держави. Будьмо гідні своїх героїв, які віддали свої життя за нашу свободу та право на вільний розвиток. Слава Україні!
З ТУРБОТОЮ ПРО ЗАХИСНИКІВ
В рамках акції "Теплі шкарпетки для воїна" вив'язано власноруч та відправлено на передову нашим захисникам 20 пар шкарпеток.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
Книжкова виставка – інсталяція «Love your library»
Напередодні свята всіх закоханих Дня Святого Валентина на абонементі відділу обслуговування селищної бібліотеки розпочала експонуватися книжкова виставка – інсталяція «Love your library» на якій представлені твори присвячені темі кохання. Адже у всі віки письменники – лірики описували найсвятіше почуття, яке звеличувало людину і робило її найщасливішою.
Символом цього дня стали яскраво-червоні сердечка – валентинки та смаколики. Хто не уявляє свого життя без кохання, запрошуємо відвідати книжкову виставку.Ми завжди чекаємо своїх читачів, двері бібліотеки гостинно відчинені для всіх жителів громади.
БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ!
Періодичні видання, що надійшли до селищної бібліотеки у 2023 році.
Мужність залишається у віках
До вшанування пам'яті Героїв Крут селищна бібліотека пропонує бібліографічний відеоогляд літератури "Мужність залишається у віках".
" Пам'ятаємо героїв Крут"
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки влаштовано викладка літератури " Пам'ятаємо героїв Крут".
Бібліотекар Юлія Анатоліївна Кухарик провела історико-патріотичний екскурс " Бій під Крутами : та сьогоднішні події в Україні" . Зачитала юним користувачам вірш " На Аскольдовій могилі ", та розповіла про події , які переплітаються з сьогоденням .
27 січня щороку згадують жертв Голокосту.
Голокост був систематичним, державним переслідуванням і вбивства шести мільйонів європейських євреїв (з яких близько 900 тис. євреїв, що проживали в Україні) нацистським режимом Німеччини. Голокост був тривалим процесом, що відбувався по всій Європі з 1933 по 1945 роки.
День пам'яті жертв Голокосту заснований з метою, щоб люди ніколи не забували про злочини нацистів і щоб пам'ять невинно вбитих була вшанована.
До уваги користувачів бібліотеки викладка літератури даної тематики, з якою ви можете ознайомитися в читальній залі селищної бібліотеки.
Запрошуємо до перегляду.
Україна Соборна. Разом до Перемоги!
Напередодні державного свята - Дня Соборності України в селищній бібліотеці ведучі Петравчук Зінаїда та Мількевич Наталія провели патріотичний урок.
На захід завітали старшокласники ліцею № 2.
Поважними гостями зустрічі були історик-краєзнавець Модлінська Тамара Богуславівна, яка зробила історичний екскурс в державотворення України та Дорош Олена Семенівна, яка чудово і зворушливо прочитала свої власні вірші про теперішні події в Україні.
Знаковій події присвячена книжкова виставка "Благословенне жіноче ім'я - Україна". На ній представлено нові книги про Україну, її історію, культуру, видатних діячів.
Учасники зустрічі згадали кожного хто віддав своє життя за Україну, воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань та мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації та вшанували пам'ять про них хвилиною мовчання.
«Книжковий ланцюг єдності»
Мурованокуриловецька селищна бібліотека приєднується до флешмобу «Книжковий ланцюг єдності», який проводить Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації з нагоди державного свята Дня Соборності України, що відзначається 22 січня.
Автор з книгою Олена Дорош "Ще мирне сонце нам засяє!". Муровані Курилівці, Вінницька область.В збірку ввійшли два розділи: -"Розбите серце кров'ю плече". В небайдужому серці автора знаходять відгуки жахливі події останніх років в Україні. В творах відчувається віра в перемогу, в світле майбутнє. -"Від душі тобі бажаю". Розділ символізує перехід в мирне життя.
#Книжковий_ланцюг_єдності
Мир - Перемога - Україна!
"У вільній Україні - ми єдині!"
Щороку, 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв , які боролися за об'єднання сил українства, хто словом і ділом намагався відродити Незалежну, Соборну українську державу.
У відділі обслуговування дітей та юнацтва селищної бібліотеки з учнями 1 класу ліцею № 2 , вчителька Паламар Оксана Василівна, Редько Тетяна Олексіївна було проведено історико - патріотичний урок "У вільній Україні - ми єдині!". Діти з цікавістю слухали бібліотекарів Соболєву Зою Вікторівну та Кухарик Юлію Анатоліївну про події минулого та сьогодення. Також з дітьми була проведена вікторина " Символи Незалежної України "
Ми віримо, що територіальна цілісність України навіки залишиться нашою. Оксана Василівна подякувала за змістовний, повчальний урок для дітей.
За активну участь та відповіді, всі діти отримали сувеніри.
Говорять сьогодні дорослі й малі,
Бо ти в нас - найкраща,
Бо ти в нас єдина,
Немає такої , як ти на землі!
Слава Україні ! Героям Слава!!!🇺🇦
Разом до Перемоги!
"Поклик милосердя"
Турбота і любов - визначна риса українців. Ми вміємо проявляти увагу до тих, хто нас оточує. У зв'язку з цим Мурованокуриловецька селищна бібліотека започаткувала акцію "Поклик милосердя", метою якої - спонукати людей не забувати робити добро, бути чуйними, уважними та люблячими.
В рамках акції працівники бібліотеки відвідали внутрішньо-переміщених осіб , які проживають в КНП " Мурованокуриловецька ЦРЛ".
Бібліотекарі принесли людям книги, журнали та теплі речі дізналися про їх вподобання в літературі , та пригостили гостинцями. Закликаємо усіх бути небайдужими та попіклуватися про людей, які потребують уваги, допомоги , підтримки та любові.
Різнобарвність Різдвяних свят
До відділу обслуговування дітей та юнацтва завітали колядники, щедрівники 5 - Б класу , вчителька Кривонос Ірина Олександрівна ліцею № 2 на народознавчо-різдвяний цикл заходів " У звичаях і традиціях Поділля пізнавай" . Бібліотекарі Соболєва Зоя Вікторівна , Кухарик Юлія Анатоліївна провели різдвяний етнодень "Різнобарвність Різдвяних свят "
Для дітей влаштовано новорічно-різдвяну експозицію " Хай Рік Новий , Різдво Христове , вам подарують дні казкові" та літературно - різдвяну вітрину " Новорічно-різдвяні дива нам дарує зима".
На зустріч були запрошені народознавець, краєзнавець нашого краю Ніна Захарівна Власова, та шанувальниця минувшини , звичаїв та обрядів нашого селища Антоніна Миколаївна Кирилюк, які розповіли про зимовий цикл різдвяних свят , коляду, щедрівку, Водохреща. Діти з задоволенням слухали цікаві розповіді та задавали різні питання.
Під час заходу діти виконували колядки , щедрівки. Колядками просили Бога , нехай настане Перемога. Також з юними учасниками було проведено літературно-різдвяна вікторина" Зима іде - свята веде".
В цьому році наші свята особливі , тому що з відчуттям свята в нас є і смуток , через те , що в нашій Україні йде війна, гинуть діти, солдати та люди. І в усіх дорослих і дітей є одне бажання : Миру і Перемоги нашій Україні . Ірина Олександрівна подякувала бібліотекарям за цікавий різдвяний етнодень .