Події 2019

.....

«Святий Миколай діток наших звеселяй»



19 грудня до районної бібліотеки для дітей на літературно-театралізоване дійство «Святий Миколай діток наших звеселяй» завітали учні 1 класу СЗШ І-ІІІ ступенів №2 з вчителькою Світланою Іванівною Сандалюк.














Всіх присутніх під музичний супровід привітала з святом Святого Миколая завідувачка районною бібліотекою для дітей З.В. Соболєва. Розповіла про свято Святого Миколи Чудотворця, яке відмічають кожного року взимку 19 грудня. В цей день Святий Миколай поспішає привітати всіх чемних діток подарунками. Бібліотекар Т.А. Семенова провела з дітками святкову гру-вікторину «Зимова феєрія».



Всі хлопчики і дівчатка з нетерпінням чекали Святого Миколая. Запросили його до бібліотеки радісними вигуками «Миколай, Миколай до нас завітай». Діти зустріли його щирими оплесками та веселими посмішками.


Святий Миколай привітав всіх присутніх зі святом.
Учні для Св.Миколая підготували та вивчили гарні віршики та молитви, виконували веселі таночки і пісні «Ой хто, хто Миколая любить» та «Щасливі діти».
Вчителька Світлана Іванівна подякувала бібліотекарям за змістовне, цікаве, святкове дійство.
Святий Миколай щиро обдарував всіх слухняних діток чарівним «чобітком солодощами».



Права дитини в моїй країні.


В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в районній бібліотеці для дітей для учнів 4 класу СЗШ І-ІІІ ступенів №2, вихователь Боднар А. Л., проведено годину права «Права дитини в моїй країні».


Завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В. ознайомила з Конвенцією ООН про права дитини, обов’язками та відповідальністю згідно чинного законодавства України.


Найбільше юних користувачів зацікавила гра-вікторина «Світ моїх прав», під час якої розглядались ситуації порушення прав казкових героїв. Діти мали можливість переглянути відеоролик «Права та обов’язки дітей в Україні» та ознайомитися з викладкою літератури «Закон захищає дитинство».




Підсумував годину права вихователь Боднар Анатолій Леонідович, який відмітив, що наші діти щасливі, бо мають право на освіту, так, як багато дітей в деяких країнах світу позбавлені цього права.

Щоб щасливо в світі жити, треба з книгою дружити!


Нещодавно до районної бібліотеки для дітей завітали вихованці дитячого садочка «Дзвіночок», вихователі Аліна Петрівна Трачук та Світлана Михайлівна Міхалєвська на екскурсію «Щоб щасливо в світі жити, треба з книгою дружити!».




 Завідуюча районною бібліотекою для дітей З.В. Соболєва ознайомила дітей з фондами дитячої бібліотеки, розповіла про книги та періодичні видання, які отримує бібліотека. Надзвичайно дітям сподобались такі видання як: «Смайлик», «Тачки», «Чарівна принцеса», «В гостях у казки», «Джміль», «Дзвіночок», «Пізнайко», які вони з великою цікавістю переглядали.







Для дітей проведена літературна мандрівка «З якої казки», «Відгадай, якщо зможеш» та дано корисні поради «Як берегти і читати книги». Їх також було прийнято в почесні «Юні читайлики» та вручено емблеми «Я люблю книгу».


Вихователька Аліна Петрівна подякувала бібліотечним працівникам за цікаву екскурсію до бібліотеки та проведення з ними цікавих розважальних ігор, вікторин та загадок.



На згадку всім читайликам подаровано книжечки-розмальовки.

Також, Галайковецькою бібліотекою-філією до Дня української писемності та мови з учнями 2,3 та 5 класів проведено літературний урок " Наша мова – Всесвіту основа".





Калинова, веселкова – все це наша рідна мова!


7 листопада в районній бібліотеці для дітей відбувся дитячий ранок «Калинова, веселкова – все це наша рідна мова!» до Дня української писемності та мови з учнями 1-А класу ЗЗСО "Мурованокуриловецька школа-ліцей №1", вчителі Ліля Леонідівна Ліщинська та Ольга Петрівна Овчарук.






Завідуюча районною бібліотекою для дітей З.В. Соболєва гостинно запросила всіх дітей до бібліотеки, розповіла їм, що 9 листопада в Україні відзначається державне свято – День української писемності та мови.


Мова – найбільший скарб нашого народу.
Яка ж багата рідна мова!
Увесь чарівний світ у ній
Вона барвиста і чудова
І барвінкова й веселкова,
Вона про все тобі розкаже,
Чарівних слів тебе навчить,
Усе розкаже і покаже
Як правильно у світі жить.

Багата українська мова на пісні, вірші, приказки, прислів’я. Тож з дітками було проведено гру-вікторину «Закінчи прислів’я», гру-ланцюжок «Мова барвінкова» та відгадай загадку «Осінь чарівниця».


Бібліотекар Т.А. Семенова провела виховну бесіду щодо бережливого ставлення до книги.
Дітям було подаровано книжечки «Посвята в читачі» – корисні поради, як дорослим так і дітям.

«Читачем почесно бути
З гордістю носиш це славне ім’я
Книгу ніколи не зможеш забути
Ми всі разом бібліотечна сім’я».

Бібліотекар А.М. Войнаровська всім діткам вручила емблемки-читайлики.
«Юні читайлики» гарно, старанно підготували та читали вірші про мову, нашу рідну неньку-Україну.

Ліля Леонідівна щиро подякувала бібліотекарям за змістовно та цікаво проведену зустріч.

Всіх дітей почастували солодощами, побажали гарно навчатись та бути частими відвідувачами нашої бібліотеки.







«Моя душа – лише проста вуаль»
Презентація творчого доробку Діани Перейми.


24 жовтня центральна районна бібліотека спільно зі «Мурованокуриловецька санаторна ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів» Вінницької обласної ради презентували перший творчий доробок юної поетеси, учениці 11 класу школи-інтернат Діани Перейми.


Ініціатором проведення святкового літературного дійства є директор школи-інтернату О.І. Стозуб.


Привітати юне дарування прийшли високоповажні гості: поет-земляк, член Національної Спілки письменників України В.Ю. Гарвасюк, самодіяльна поетеса О.С. Дорош, поетеса-піснярка В.А. Демба, а також її рідні, друзі, однокласники, педагоги, шанувальники поезії.
З вітальними словами до Діани звернулись ведучі свята бібліотекарі Зінаїда Петравчук та Тетяна Семенова.

З мудрими словом до всіх присутніх звернувся поет-земляк В.Ю. Гарвасюк. Він ознайомився з творчістю молодої авторки і дав свою досить високу оцінку.


Поетеси-землячки О.С. Дорош та В.А. Демба з великим захопленням ділились враженнями від прочитаної збірки Діани Перейми «Вуаль».




Рідні люди мама, бабуся, дідусь, прабабуся і прадідусь, а також сестричка і братики з великою ніжністю вітали дорогу їм людину із важливою подією – виходом першого творчого доробку.
Теплі слова вітань звучали від вчительки школи- інтернату Н.А. Пінки.




Протягом святкового дійства линули музичні вітання у виконанні працівників РБК Наталії і Олега Литвин, Катерини Фельчиної, учениці СЗШ №2 Ані Пушкар, учениць школи-інтернат Годунко Дарії, Коломієць Вікторії.







.....

Сьогодні славить вся країна своїх синів


При центральній районній бібліотеці діє любительський клуб «Юний патріот», метою якого є національно- патріотичне  виховання  підростаючого покоління.


В рамках  засідання  клубу з нагоди Дня  захисника України та українського козацтва 11 жовтня  в центральній районній бібліотеці відбулась святкова зустріч з  воїнами-земляками, учасниками АТО  Шевчуком Сергієм Васильовичем та Храпко Олексієм  Сергійовичем.


Розпочали свято ведучі, бібліотекарі  Н.В. Мількевич та  Т.А. Семенова, які розповіли про історію козацтва  та  День захисника України.



Почесних гостей  зі святом привітав заступник голови РДА  В.П. Козачишен.



Назустріч  із захисниками України прийшла учнівська молодь СЗШ №2. Вони  з великою цікавістю  слухали спогади воїнів-земляків  про їхні  воєнні будні.



Літератори поетеса-піснярка Н.П. Кащен та М.Ф.Мельник  подякували  воїнам за їхні ратні подвиги, за мирне небо над нами.





З великим бажанням і старанністю учні підготували поетично-патріотичний флешмоб.


Вчителька історії  Г.Б. Невінська  розповіла про цікаві сторінки історії нашої країни і подякувала  бібліотечним працівникам за змістовно проведений захід.



По завершенні святкового дійства  почесним гостям  були вручені на згадку сувеніри.




Завзяті козачата

10 жовтня до районної бібліотеки для дітей на козацьке свято «Завзяті козачата» завітали учні 1 класу школи-ліцей №1, вчителька Гусарська Галина Зіновіївна, батьки та бабусі. Їх радо зустріли бібліотекарі.














 Завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З. В. розповіла дітям, що 14 жовтня всі українці святкують одразу три свята. Перше свято – Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва та третє  дуже молоде – День захисника України. Про патріотизм, героїзм, відвагу, мужність наших воїнів-захисників, козаків, які захищали і захищають нашу неньку –Україну.
Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих, які віддали життя за нашу мирну Україну.

Козаки – це вільні люди!
Козаки – безстрашні люди!
Козаки – борці за волю
За народну добру долю!
Отож сьогодні покажіть
І всім присутнім доведіть,
Що козацькому роду
Нема переводу!

Маленьким учасникам – «Посвята у козачата» - вручені емблеми «Козачата» бібліотекарями Семеновою Т.А. та Войнаровською А.М. під супровід музичних мелодій «Ми маленькі козачата».


Діти були поділені на дві команди: «Спритні» та «Безстрашні». З ними було проведено козацько-розважальні ігри «Козацькі забави». Надзвичайно цікаво і захоплююче пройшли ігри «Козацька кмітливість», «Кашовари», «Гра з м’ячем», «Перетягування канату», «Книжковий  лабіринт», «Втеча полоненого», «Коло з м’ячиком». Вони змагались у силі, спритності, винахідливості, кмітливості, грались і просто відпочивали.




Найактивнішими були юні козаки: Позур Захар, Вараниця Владислав, Зарічняк Іван, Дач Микита, Дідур Даніїл, Богдан Богдан, Мельник Артем, Ткач Вадим та козачки: Котукова Анна, Дорофеєва Олександра, Човганюк Анастасія, Мельник Анна, Шимко Віталіна, Остапович Яна.



В бібліотеці було святково оформлено історично-книжкову експозицію «І живе добра Слава Козацька».


Г.З. Гусарська щиро подякувала бібліотекарям за гарно, змістовно та розважально проведений захід. Юних читачів було записано до бібліотеки, а також вручено солодощі.

.....




Осінні гостини.



1 жовтня в Міжнародний день людей похилого віку та день ветерана, на осінні гостини в районний будинок культури, центральна районна бібліотека запросила людей поважного віку. Учасники святкової зустрічі вшановували людей праці.







Почесними гостями були поети, письменники, лікарі, вишивальниці і просто цікаві люди. Їх привітав заступник голови районної державної адміністрації В.П. Козачишен.







У вишуканому, добірному товаристві велась душевна розмова про життя, мрії. Співали пісні, читали вірші.





Протягом святкової зустрічі звучали музичні вітання у виконанні працівників РБК і дитячої музичної школи: Наталії і Олега Литвин, Тетяни Столяр, Оксани Новик, Світлани Орловської, Віктора Грицая, Ані Пушкар – учениці СЗШ №2.
Для учасників свята було влаштовано святкове частування.
Свято проведено за підтримки народного депутата України Білозір Л.М.


«Даруємо любов, тепло, повагу, ніжність».


2 жовтня у Конищівському СБК відбулася зустріч людей поважного віку «Даруємо любов, тепло, повагу, ніжність».


  Усі зібралися за святковим столами, гарячим чаєм і солодощами. За кожного із присутніх були сказані добрі щирі слова, було згадано багато різних спогадів. Читали вірші, лунали українські народні пісні у виконанні вокального ансамблю «Дивограй» та всі присутні підспівували.


Зустріч проходила у теплій затишній атмосфері. Всі гості залишилися задоволені, в доброму настрої і рішенні збиратися частіше.


Організували та провели свято працівники культури і бібліотеки.


Дивосвіт знань


30 вересня у Конищівській бібліотеці-філії відбулося свято бібліотеки. Метою якого було викликати у юних читачів почуття поваги і шанобливого ставлення до книги, формувати знання і навички користування бібліотекою, ознайомити з першими дитячими енциклопедіями, зацікавити і навчити користуватися ними, виховати бажання самостійно здобувати знання.




Час пролинув весело і цікаво: провели вікторину і конкурс, відгадували загадки, розповідали вірші про бібліотеку і книги.


Також 30 вересня Лучинчицька бібліотека - філія  запросила на святкування всеукраїнського Дня бібліотек учнів молодших класів. 



Діти ще раз переконались, що саме бібліотека - це світ нових можливостей, відпочинку, пізнання нового.

.
Подорож у царство книг!

Всеукраїнський день бібліотек пройшов цікаво та весело. Цього теплого, осіннього дня приміщення Немерченської бібліотеки-філії завітали вихованці дитячого садка «Сонечко» разом із вихователем Н.А. Козак та завідуючою Н.І. Побережною. 


З дітками була проведена вікторина «Де живуть казкові герої?». Веселі, щасливі малята залюбки відповідали на запитання бібліотекаря та особливому, з цікавістю розглядали виставку-ілюстрацію. Ці яскраві, паперові картини виготовила і подарувала місцева жителька Л.І. Кіракосян.
Старанно, по черзі вихованці дитсадка розказували вірші про Україну, природу та про книгу. 
Юні відвідувачі бібліотеки з посмішками та у гарному настрої провели годину спілкування.
.

Бібліотека – книжковий рай, все, що хочеш вибирай!


30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек до районної бібліотеки для дітей завітали вихованці дитячого садочка «Сонечко», які щиро привітали бібліотекарів зі святом.


З дітьми була проведена літературна подорож «Книги – друзі, які завжди з нами», а також гра-вікторина «З якої казки».






Маленьких гостей почастували солодощами. Їм вручено святкові емблеми та кольорові кульки.


«Бібліотека – храм духовний, мудрості і дива повний»


30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. З нагоди свята в центральній районній бібліотеці, якій в ці дні виповнюється 95 років з часу її заснування, проведено День відкритих дверей. На площі біля районного будинку культури було влаштовано книжково-ілюстративну експозицію «Бібліотека – храм духовний, мудрості і дива повний».


У святковій акції «Запишись в бібліотеку – отримай подарунок» взяли участь жителі селища.
















Протягом святкового дійства звучала радіогодина з інформацією про історію створення нашої бібліотеки, а також поезії, присвячені духовній скарбниці і її працівникам.


День відкритих дверей в Обухівській бібліотеці-філії


В цей день в бібліотеку завітали дітки 1 класу. Їм було цікаво познайомитися з цікавими книгами,  журналами. А також ми провели весело годину спілкування .



Перший урок 

 
У перший день нового навчального року в районному Будинку культури було весело і гамірно. Сюди завітали учні шкіл райцентру на перший урок, який організували для них центральна районна бібліотека, бібліотека для дітей та педагоги.



Розпочали свято величальними словами рідній Україні ведучі, бібліотекарі Зінаїда Петравчук та Тетяна Семенова.



Привітати учнів зі святом прийшов учасник АТО Онищак Андрій Васильович. Він поділився спогадами про своє перебування на Сході України. Побажав дітям любити Україну і бути патріотами.



Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять героїв, захисників України, які віддали життя за її незалежність.
З нагоди святкового дійства присутнім представлено книжково-ілюстративну експозицію «Молюсь за тебе, Україно!».



Звучали також вітання від вчителів.



На патріотичному піднесенні пройшов поетичний флешмоб «Рідній Україні», який підготували учні 8 класу школи-гімназії №1.
Цікаво пройшла вікторина на знання історії України.




Протягом свята звучали музичні вітання у виконанні працівників районного Будинку культури та дитячої музичної школи: Лесі Король, Тетяни Столяр, учениці 8-го класу школи №2 Лесі Українець.


.



"Павло Загребельний-патріарх української літератури"



В Котюжанівській бібліотеці-філії влаштовано книжкову виставку:"П.Загребельний-патріарх української літератури".

«Україна є – Україна буде!»


До Дня незалежності України в Дружбівській бібліотеці-філії було проведено літературно-краєзнавчий квест «Україна є – Україна буде!». Бібліотекар Кравчук Наталя Миколаївна розповіла юним користувачам про історію України.


По даній тематиці презентовано книжкову виставку «Квітуй у щасті і добрі, моя ти рідна Україно!» 
Діти взяли участь у конкурсі малюнка «Україна – велика сім’я і ми всі її діти!».


«Моє село – моя Держава»


КЗ "Мурованокуриловецька ЦБС" до свята День незалежності України організовано районний конкурс дитячого  малюнку на асфальті «Моє село – моя Держава», у якому взяло участь більше тридцяти талановитих дітей району і селища.







 Всім учасникам конкурсу було вручено сувеніри, а переможців нагороджено подарунками.



"Мій край чудовий Україна"


Галайковецькою бібліотекою-філією 23 серпня до Дня незалежності України влаштовано  літературно-мистецьке свято "Мій край чудовий Україна". На святі були присутні учні 2,3,6,класів.діти розповідали вірші про нашу рідну неньку україну.






.

"Літо для бібліотек"


 Літо для бібліотек – це пора творчості, фантазії, можливість тут цікаво  та корисно провести час.




" Ой на Івана, ой на Купала"



7 липня, в с.Лучинчик працівниками культури і бібліотеки-філії організовано свято " Ой на Івана, ой на Купала". Це свято радості, вогню, води і купання. Тому по традиції присутні прибрали вербу у віночки, водили хороводи, звучали купальські пісні.





"КОНСТИТУЦІЯ України від гетьмана до Президента"





В Морозівській бібліотеці-філії презентовано виставку-перегляд




"З книгою канікули, сумувати ніколи."



Під такою назвою   в Галайковецькій бібліотеці-філії для дітей проведено літературну гру-вікторину.
.

«Що читати влітку»



«Що читати влітку» - під такою назвою   Морозівської бібліотекою-філією презентовано виставку літератури.




«У книг немає канікул»


Організувати дозвілля дітей під час літніх канікул – одне з пріоритетних завдань бібліотеки-філії на даний час. Звісно літня пора щедра на розваги. 



Не втратити інтерес до книги, до читання, не забувати навідуватись до бібліотеки – ось мета бібліотечного уроку «У книг немає канікул», який 11.06.2019 р. провели працівники Вищеольчедаївської бібліотеки-філії. В цей день до бібліотеки завітали учні 2-го та 3-го класів місцевої загальноосвітньої школи разом із класоводами О.І. Поповою та Л.А. Бурковською.



Завідуюча бібліотекою-філією С.В. Похила привітала маленьких користувачів з початком літніх канікул і ознайомила їх з новинками періодичних видань та новою дитячою літературою. Також діти оглянули краєзнавчий куточок бібліотеки філії, дізнались про письменників-земляків.


Особливо зацікавила юних користувачів дитяча збірка нашої поетеси односельчанки Л. Маринюк «Небесні подарунки». Діти дали обіцянку дружити з книгою і протягом всіх канікул відвідувати бібліотеку.


.

«Бережімо прекрасне майбутнє України»


До Дня захисту дітей районною бібліотекою для дітей, проведено літературно-мистецький вернісаж під назвою «Щоб сонце світило дітям, а діти всміхались йому». У заході взяли участь учні 1-А, 1-Б, 3 – класів Мурованокуриловецької СЗШ №2 та вчителі Паламар Оксана Василівна, Яцюк Алла Миколаївна, Кубова Оксана Григорівна.


Завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва Зоя Вікторівна зазначила: «Діти це наше майбутнє і обов'язок дорослих в усьому світі – надавати дітям усе найкраще, захищати їх від усього жорстокого та злого. Саме від того, якими стануть діти залежить майбутнє світу, кожної країни, кожного із нас»
.

Бібліотекар Семенова Тетяна Афанасіївна провела з дітьми вікторину «З якої казки?» та гру-доповнення «Літо-літечко прийшло, дітям радість принесло». Також під час зустрічі було проведено конкурс малюнка «Бережімо прекрасне майбутнє України». Було оформлено казково-мистецьку мозаїку «Хай живуть щасливо діти» з вишивками та виробами Смик Майї та Кирилюк Антоніни.


Оформлено книжково-ілюстративну експозицію «Ми твої діти – ми твої квіти, ми України надія одна!».
Діти з великим задоволенням малювали, відгадували вікторину та одержали солодощі.
По закінченню свята вчителі та діти щиро подякували бібліотекарям за гарно проведений час.


«З книгою знаємо світ»



В Морозівській бібліотеці-філії до Дня захисту дітей влаштовано виставку «З книгою знаємо світ»
.

Жу-жу-жу про комашок розкажу


30 травня в Конищівській бібліотеці-філії відбулася хвилинка – цікавинка  «Жу-жу-жу про комашок розкажу» для учнів 3 класу.



Захід проводився з метою розширити знання дітей про комах, сформувати емоційне їх сприймання; показати необхідність існування комах; виховувати доброзичливе ставлення до живих істот.


Під час заходу учні поринули у дивовижний світ комах,  переглянувши презентацію. 


Учасникам заходу також було запропоновано розгадати кросворд, загадки, цікаві вірші про комах, викладку літератури. Школярі проявили високу активність, знання.



.

Книги Вашого формату

День нової книги в центральній районній бібліотеці








.

«Цікаві факти про Європу»

18 травня в Конищівській бібліотеці-філії відбулася хвилинка-інформинка «Цікаві факти про Європу», на якій були присутні постійні читачки – учениці 7 класу.




 Була влаштована книжкова виставка «Літературна подорож країнами Європи».


"Аукціон професій"

В Морозівській бібліотеці-філії влаштовано виставку-перегляд для абітурієнтів, учнів та батьків.



Візок японських казочок


17 травня в Конищівській бібліотеці-філії відбулося чергове засідання дитячого клубу за інтересами «Дивосвіт», яке було присвячене східній темі – японській культурі та народним казкам. 



У затишній атмосфері бібліотеки учні 2 класу подумки занурились у незвіданий досі світ японських цікавинок. Спочатку діти ознайомились з особливостями і традиціями цієї дивовижної країни, пірнули у глибини мудрості її народу, а потім розпочали голосні читання японських казок «Момотаро або Хлопчик-Персик» та «Іссумбосі або Хлопчик-Мізинчик». Наприкінці пізнавальної зустрічі юні користувачі бібліотеки обговорили прочитане й поділилися власними враженнями.

Чарівна краса вишиванки


Під такою назвою в центральній районній бібліотеці та районній бібліотеці для дітей 15 травня провели бібліотечні гостини з юними користувачами бібліотеки. 










Оформлено виставку вернісаж «Вишиванка, сім’я та родина – моя квітуча Україна» на якій можна ознайомитися з книгами, журналами, схемами та візерунками вишивок. 


Виставку прикрашали роботи майстрині Кирилюк А.М. вишивками та рушниками.


Для учнів 3-го класу ЗСШ №2 проведено літературну вікторину «Сім’я» та конкурс малюнка «Моя сім’я у вишиванці». Підготовлено буклет про «День вишиванки в Україні», який роздано учасникам свята.


 "Вишивана доля - від мами до доні"

16 травня 2019 року у Рівненській бібліотеці-філії з учнями 5 – го класу був проведений урок  народознавства до Дня вишиванки. І приставлена виставка перегляд "Вишивана доля - від мами до доні".


Також до Дня вишиванки біля НВК пройшов флешмоб.




Українські вишиванки, наче райдуги світанку

В Морозівській бібліотеці-філії проведено бібліотечний урок до дня Вишиванки, а також представлена виставка-перегляд.





В Обухівській бібліотеці-філії відзначено День Вишиванки. Це свято , присвячене українській національній культурі і традиціям.



В цей день усі бажаючі можуть долучитися до свята , вдягнувши  вишиванку на роботу або навчання. Цікаві книги та журнали , що розкривають красу української вишивки.


"Матуся - сонечко моє"


11 травня Лучинчицькою бібліотекою - філією було організовано дозвілеву програму "Матуся - сонечко моє" з вихованцями дитячого садочка " Капітошка". 



Діти розповідали ,  які казочки їм читають їхні матусі, грали в ігри . Захід пройшов цікаво , в незвичному  порядку. А найголовніше - маленькі користувачі бібліотеки були дуже задоволені.
.

«Все починається з мами…»


Галайковецькою бібліотекою-філією до Дня матері для учнів 3-4 класів  проведено літературне свято «Все починається з мами…».


Діти розповідали з любов'ю про своїх матусь. Мати-захист і притулок для дитини,вона  опора і совість. 

.

Мужність і відвага крізь покоління


7 травня працівниками районної бібліотеки для дітей з учнями 3 класу СЗШ №2  було проведено урок мужності «Мужність і відвага крізь покоління» присвячений 74- річниці Великої Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.


У кожної держави, кожного народу є дати і події, які складають основу їхньої історії, підґрунтя історичної пам’яті і національної гордості.


Завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В. розповіла юним користувачам бібліотеки про події в роки воєнного лихоліття, про подвиг ветеранів, які своєю мужністю та працею здобули День Перемоги, захищаючи свою Вітчизну. Діти з хвилюванням читали вірші про воєнні роки, про мир та спокій в Україні.


Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни та полеглих на Сході країни.


Величаво і гордо зберігає пам’ять про славні подвиги солдат-книга, вічна і мудра хранителька людської пам’яті. До цієї дати в бібліотеці оформлено літературно-історичну інсталяцію «Перемога в пам’яті поколінь» та книжкову експозицію «Роки війни – століття пам’яті» з якою ознайомила бібліотекар Семенова Т.А., де представлена література, яка висвітлює події страшних далеких років та звеличує подвиг наших ветеранів.



Вчителька Третяк О.Г. подякувала працівникам бібліотеки за змістовно проведений виховний захід.


"Память у минуле повертає"

 А пам’ять про подвиг, про світлий День Перемоги, живе і вічно житиме у наших серцях і буде передаватися з покоління у покоління.


Сьогодні в Обухівській бібліотеці-філії з  дітьми проведено чудові години спілкування. Ми ділилися різними історіями із життя їх рідних , що пережили тяжкі часи війни . Цікаво було почути як жили в той час, як вони змогли вижити та перемогти у війні , щоб ми зараз жили в мирі.

Память - нетлінна, вдячність безмежна.


 В Морозівській-бібліотеці філії  представлена виставка-перегляд, до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.




"Чорнобиль - чорна квітка пам'яті"




До 33-річниці Чорнобильської катастрофи в центральній районній бібліотеці оформлено кижкову виставку-реквієм "Чорнобиль - чорна квітка пам'яті", на якій представлеа література, яка відзеркалює події трагічного  26 квітня 1986 року
.

"Важкий тягар Чорнобильського лиха"



Юні користувачі районної бібліотеки для дітей мали змогу переглянути тематико-екологічну викладку літератури "Важкий тягар Чорнобильського лиха", присвяченого роковинам Чорнобильської трагедії 26 квітня 1986 року.

Чорнобиль не має минулого часу



В Обухівській бібліотеці-філії до роковин чорнобильської трагедії було проведено іноформаційну годину "Чорнобиль не має минулого часу".


Чорнобиль - біль України


В Лучинчицькій  бібліотеці - філії , для відвідувачів , представлена книжкова виставка "Чорнобиль - біль України".


Чорнобиль - біль та скорбота України. 


В Морозівській  бібліотеці - філії , для відвідувачів проведена інформаційна хвилина "Чорнобиль - біль та скорбота України". 


.


Ювілейні літературні гостини Ніни Петрівни Кащен


24 квітня в центральній районній бібліотеці на ювілейні літературні гостини зібралось добірне товариство аби вшанувати чарівну талановиту жінку. Це Ніна Петрівна Кащен, наша землячка, поетеса і композиторка. Цей рік для неї ювілейний. Вона відзначає 80-у весну.






Привітати ювілярку прийшли друзі, подруги, шанувальники її творчого таланту. Серед них поет, член НСПУ В.Ю. Гарвасюк, самодіяльна поетеса О.С. Дорош, поетеса-піснярка В.А. Демба, шкільні бібліотекарі району, вчителі і учні школи-ліцею №1.


Ведучі свята бібліотекар Н.В. Мількевич та А.М. Войнаровська розповіли про життєвий та творчий шлях авторки.

Ніна Петрівна люб’язно запрошувала своїх гостей до слова: В.Ю. Гарвасюка, О.С. Дорош, В.А. Дембу. На честь ювілярки звучали теплі вітання. 


Зворушливим був поетичний флешмоб в якому взяли участь юні шанувальники поетичного таланту поетеси. З великою старанністю вони читали її вірші.


Протягом всього літературного дійства звучали авторські пісні Н.П. Кащен у виконанні Ніни Захарівни Власової, Людмили Іванівни Романовської, вчительки Котюжанівської школи Юлії Сергіївної Дякіної, учениці СЗШ №2 Ані Пушкар, працівників районного Будинку  культури Оксани Новик і Ірини Триндовської.




Літературні гостини додали всім учасникам позитивного настрою і душевної насолоди.



.

"Великдень: традиції і сучасність"



Напередодні Великодніх свят в центральній районній бібліотеці з молоддю проведено годину національного виховання "Великдень: традиції і сучасність" з елементами прикладного мистецтва 
.

"Гарна писанка у мене..."


В районній бібліотеці для дітей відбувся майстер-клас «Гарна писанка у мене, мабуть, кращої нема!» з юними користувачами бібліотеки. Провела його бібліотекар Семенова Т.А. 




Діти майстерно, цікаво, з великим душевним задоволенням виготовляли декоративні писанки, які символізують мир, добро, красу, велич рідної природи, весну, життя... Кожен учасник майстер-класу взяв з собою часточку Великоднього дива.



В бібліотеці оформлено пасхально-ілюстративну виставку-мозаїку «Світле свято Великодня» та святково-пасхальну експозицію «Великодній кошик».


Великодні забави



Напередодні найбільшого християнського свята Великодня у Немерченську бібліотеку-філію завітали веселі,усміхнені вихованці дитячого садка разом з вихователем Н. А. Козак.
Цікаво та емоційно пройшла народознавча година «Великодні забави». Бібліотекар розповіла діткам легенду щодо виникнення назви свята. А вихованці старшої групи розказували вірші «Краса Великодня», «Свято свят Великдень», «Свято Пасхи недалечко», всі разом заспівали українську народну пісню «Розмалюю писанку», та мирилку «Мир миром».


24 квітня 2019 року в Наддністрянській бібліотеці-філії було проведено майстер клас по писанкарству для учнів 4 класу та діток з дитячого садка,який провела наша прекрасна і талановита писанкарка Пономаренко Лідія Петрівна.


Діти отримали цікаву інформацію та масу задоволення.




В Гайковецькій бібліотеці-філії проведено майстер клас з учнями місцевої школи.Діти з захопленням і цікавістю прикрашали писанки.


В Обухівській бібліотеці-філії проведено майстер клас з учнями 5-го класу.Вони з цікавістю ознайомилися з новою технікою оформлення пасхальних яєць. Із великим захопленням діти працювали та розмовляли на цікаві теми .

Великодній кошик



Працівник Лучинчиківської бібліотеки-філії та працівники СБК провели конкурс малюнку  у дитячому садочку  на тему: " Великодній кошик". 
.


Велике свято Великодня

Прийшла весна і разом із собою привела до нас велике свято Великодня. Бібліотекар Вербовецької бібліотеки-філії В.О. Боржемська завітала в дитячий садочок із цікавими книгами та декоративними писанками. Вона розповіла маленьким користувачам про традиції та символи нашої рідної неньки України. 


Дітки із цікавістю слухали та переглядали літературу, а також із захопленням розглядали декоративні писанки. Наші діти це наше майбутнє, тому так важливо, щоб вони знали, любили та поважали свою країну та її звичаї.


Для користувачів бібліотеки було презентовано книжково-ілюстративну експозицію  «Христос воскрес – квітує Україна».

В Морозівській бібліотеці-філії було оформлено виставку до світлого свята Великдень



22 квітня у Винограднянській бібліотеці-філії відбувся майстер-клас по виготовленю декоративних писанок.З давніх часів писанка є символом найбільшого свята Великодня.






Часи ідуть, і завжди хочеться спробувати щось новеньке. То ж присутні із захопленням взялись до роботи,щоб на свято порадувати своїх близьких такою красою.










.

Сучасні орієнтири в обслуговуванні користувачів-дітей


16 квітня на базі районної бібліотеки для дітей проведено семінар бібліотечних працівників району на тему «Сучасні орієнтири в обслуговуванні користувачів-дітей».


По організаційних питаннях щодо подальшої роботи бібліотек виступила директор КЗ «Мурованокуриловецька ЦБС» Т.В. Тарановська.


З консультацією «Сучасні критерії роботи з юними читачами» виступила зав. бібліотекою З.В. Соболєва.




З оглядом дитячих періодичних видань «Журнальна карусель » присутніх ознайомила бібліотекар Т.А. Семенова.
Завідуюча методичним відділом С.І. Дончевська провела з бібліотекарями анкетування на професійну тематику та профорієнтацію користувачів бібліотеки. 





Продовженням семінару був майстер-клас по виготовленню Великодніх писанок. 



Учасники дійства з ентузіазмом взялися до справи. Писанки в їхніх майстровитих руках загадково засяяли. Кожен бібліотечний працівник взяв з собою часточку Великоднього свята.

Година цікавого спілкування


В обухівській бібліотеці-філії для учнів 5-го класу у було проведено годину цікавого спілкування "Година Інтернету".
.

Мурованокуриловеччина: погляд крізь століття


26 березня в центральній районній бібліотеці відбулась презентація нової книги молодого автора Романа Крохмалюка «Мурованокуриловеччина: погляд крізь століття».


Почесними гостями літературного дійства були голова правління Вінницької організації Національної спілки краєзнавців України, професор факультету філології і журналістики Вінницького державного педуніверситету ім. М. Коцюбинського Сергій Дмитрович Гальчак, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В.М. Веклюк, поет-земляк, член Національної спілки письменників України В.Ю. Гарвасюк, поетеса-піснярка Н.П. Кащен, вчителі історії шкіл району.


Нова книга Романа Крохмалюка цікава за змістом. Заглибившись у багатовікову історію Поділля, автор відтворює історичні події Мурованокуриловецького краю про що розповіли ведучі свята Зінаїда Петравчук та Наталія Мількевич.





Роман Володимирович ознайомив учасників презентації зі своєю історичною працею. Вони висловили свої думки щодо нової книги і побажали автору плідної праці і творчого натхнення.


По завершенні Роман Володимирович кожному учаснику презентації подарував свою нову книгу з автографом.








Тиждень дитячого читання

 «Хай мудрість книг об’єднує дітей».


В районній бібліотеці для дітей пройшов Тиждень дитячого читання «Хай мудрість книг об’єднує дітей», влаштовано літературний калейдоскоп «Україна вся читає – книга нас усіх єднає».
Під час Тижня проведено бібліотечний уїк-енд «Книга – друг на все життя» та літературну мандрівку «Казковий світ улюблених героїв». Юні учасники читали вірші про книгу, про мову, про Україну. Впізнавали казкових героїв, відгадували вікторину, доповнювали прислів’я про книгу.


Велика увага була приділена письменнику-генію українського народу 
Т.Г. Шевченку з нагоди 205-річниці від дня народження. Проведено Шевченківський квест «Бринить струна Шевченкового заповіту». 
В мистецькому виконанні дітей звучали поетичні рядки творчості 
Т.Г. Шевченка та власні вірші присвячені Великому Кобзарю. Також було оформлено книжково-ілюстративну експозицію «До висот Шевченкового слова».
Протягом Тижня дитячого читання організовувались екскурсії до бібліотеки «Книга просить на гостини, в неї свято-іменини».
Юні учасники всіх заходів отримали солодощі. Тиждень дитячого читання закінчився, а зустрічі з книгою продовжуються завжди. Тож запрошуємо до бібліотеки. Ми завжди раді зустрічі з вами.


Дитина читає - Україна процвітає




 До тижня дитячої та юнацької книги в Дерешівській бібліотеці-філії  проведено літературну подорож "Дитина читає - Україна процвітає".


Дорога нам книга кожна

З метою заохочення читачів до читання, пропаганди української книги, особистості виховання в дітей любові до книги, культури читання з 23 по 30 березня в Конищівській бібліотеці-філії традиційний Тиждень дитячої та юнацької книги. Тиждень відкрила книжкова виставка літератури «Книжкова веселка». Також до уваги дітей була екскурсія «Мандрівка книжковою країною». Діти з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про призначення бібліотеки.




Літературний круїз, який дозволив дітям поринути в загадковий світ не тільки класичної літератури але  й книг сучасних українських авторів.
Протягом тижня були проведені:
«Мудрагелі» - літературний турнір;
«ЗаГаДкОВА» - вікторина;
«Дорога нам книга кожна» - конкурси.


Тиждень дитячої та юнацької книги.    "Веселися, грай, книжки читай".        


В  Галайковецькій бібліотеці-філії були запрошені учні 3,4 класу. Гуйван Анжеліка, Шаповал Артьом, Кольбабчук Марина,  Пантелімонова Настя, Буртний Андрій, Андрусяк Богдан, Гордійчук Людмила, Горшкова Крістіна, Хміль Коля .


Діти розповідали улюблені вірші та розгадували загадки. 


"Книги дружать з дітворою"


У Немерченській бібліотеці- філії до Всеукраїнського Тижня дитячої та юнацької книги проведена літературна година "Книги дружать з дітворою". 


Учні  школи прийняли участь у грі-вікторині "Хто цей літературний герой?" Весело та цікаво провели школярі вільний час у приміщенні бібліотеки- філії.



У Рівненській бібліотеці - філії було проведено бібліотечний урок на тему: "Твій друг книга" разом з учнями 3-го класу і класним керівником Луп`як Л.І





В Морозівській бібліотеці-філії пройшов тиждень дитячого читання "Книгу завжди поважаєм, бо ми здалеку читаєм".




В Котюжанівській бібліотеці-філії до тижня дитячого читання проведено літературний захід "Книжковий дивосвіт".






"Славимо земляків-визволителів"


25 березня 2019 року до 75-річчя визволення району від нацистських загарбників в центральній районній бібліотеці проведено краєзнавчий історичний екскурс "Вічний вогонь пам'яті" за участю молоді райцентру.


В районній бібліотеці до 75-річчя визволення району для дітей влаштовано історико-краєзнавчу експозицію "Славимо земляків-визволителів".



В Котюжанівській бібліотеці-філії презентовано виставку-пам'ять "Ніхто не забутий… На попіл ніхто не згорів!"


Уклін живим – загиблим слава

25 березня у Конищівській бібліотеці-філії відбулася година пам’яті «Уклін живим – загиблим слава». До бібліотеки завітали наші читачі: Лятавська Н.В., Шатковська Л.А., Корчова Є.А., Панчук Р.П., Собкова Р., Лєснік А.П., Лабатюк Наталія і Лілія, які поділились спогадами своїх рідних як відбувалось звільнення нашого села від фашистських загарбників. Згадали Ветеранів ВВВ.



Нажаль на цей день в нашому селі вже не лишилося в живих жодного ветерана. Але пам'ять про них назавжди залишилася в людських серцях.






«На вічнім шляху до Шевченка»


До 205-річниці від дня народження генія українського народу Т.Г. Шевченка в центральній районній бібліотеці відбулось засідання літературно-мистецького об’єднання «Джерело». 



В його рамках влаштовано книжково-ілюстративну експозицію «На вічнім шляху до Шевченка», де представлені твори Кобзаря, а також література про його життя і творчість. 
Біля книжкової інсталяції було проведено коментований огляд літератури.





В Морозівській бібліотеці-філії було проведено літературний вечір до 205-річчя Шевченка.



В Котюжанівській бібліотеці-філії  відбувся літературний урок "І лине над землею Шевченкове слово".





"Масляна іде, млинці та мед несе"


На протязі року Лучинчицька  бібліотека - філія  знайомить школярів з обрядовими святами. Серед них і Масляна.



6 березня у бібліотеці спільно з працівниками культури пройшов захід під назвою "Масляна іде, млинці та мед несе". Для відвідувачів була представлена виставка ілюстрація " Весела Масляна" , яку доповнювали дитячі малюнки.


Свято Масляної в Галайковецькій бібліотеці-філії.  Відзначати масляну, давній слов'янський звичай. Це справжне свято млинців і вареників. В бібліотеку були запрошені діти 5,6 класів вони висилилися, розказували веселі історії вкушали смачні млинці. 
.

"Рідна мова – великий дар"



В районній бібліотеці для дітей з нагоди Міжнародного дня рідної мови було проведено дитячий ранок «Рідна мова – великий дар, тож шануй її, люби й оберігай» – з учнями 1-го А класу СЗШ І-ІІІ ступенів №2, вчителька Оксана Василівна Паламар.



«Кожен з нас пишається рідною мовою, бо наша мова – золотий запас душі народу, вона неповторна, мелодійна, калинова, солов’їна, лагідна й чудова» – розповіла завідуюча районною бібліотекою для дітей З.В. Соболєва.


Бібліотекар Т.А. Семенова провела з дітьми мовну вікторину «Кращий знавець рідної мови». Діти були надзвичайно активними, цікавими, веселими. 
Вони підготували поетичний віршограй «Звучи моя мово чарівно».


За активну участь дітям було вручено книги-розмальовки.
Для користувачів бібліотеки було влаштовано книжково-ілюстративну експозицію «Рідна мова – оберіг роду».


.

Лицарі Небесної Сотні.


20 лютого відповідно до Указу Президента України «Про увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» ми віддаємо їм данину шани і пам'яті.



З цієї нагоди в центральній районній бібліотеці відбулось засідання любительського клубу за інтересами «Юний патріот». В його рамках проведено патріотичний урок мужності «Летить увись Небесна Сотня». 





Учні 7-го класу - ЗЗСО “Мурованокуриловецька школа – ліцей №1 з вчителькою Ляховецькою Валентиною Іванівною взяли участь у патріотично-поетичному флешмобі «Героям Небесної Сотні присвячується».


Ведучі патріотичного дійства бібліотекар центральної районної бібліотеки – Н.В. Мількевич і бібліотекар районної бібліотеки для дітей Т.А. Семенова вели мову про тривожні лютневі дні 2014 року.


М.Ф. Мельник, авторка життєвих дописів про наших земляків, розповіла юному поколінню про подвиг Героїв Небесної Сотні.


Для користувачів центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей – оформлено книжково-ілюстративну виставку-реквієм «Лицарі Небесної Сотні» та тематичну викладку літератури «Небесній Сотні – шана і молитва», на яких представлена література, яка віддзеркалює трагічні події Майдану.




.

Афганістан – осколки пам’яті

Під такою назвою в центральній районній бібліотеці та районній бібліотеці для дітей презентовано книжково-ілюстративні експозиції, присвячені 30-річчю виведення військ з Афганістану.



На яких представлено літературу та світлини Героїв, хто волею долі опинився у пеклі афганської війни.


" Крізь пекло Афганської війни "


13 лютого в актовій залі  Лучинчицького НВЗ спільно з бібліотекою - філією, будинком культури відбулася зустріч з воїнами - інтернаціоналістами




 " Крізь пекло Афганської війни " присвячену 30 річниці виведення військ з Афганістану.


.
Квіти – окраса нашого життя


При центральній районній бібліотеці створено клуб за інтересами «Квіткова феєрія».
12 лютого на його організаційне засідання зібрались любителі квітів.



Ведучі засідання Н.В. Мількевич і З.М. Петравчук розповіли його учасникам про квіти, їх значення в житті людини.


Вони ознайомили присутніх зі статутом любительського клубу, правами і обов’язками його членів, планом роботи на 2019 рік.


Запрошуємо всіх бажаючих до участі у роботі клубу, разом поринути в світ прекрасного.
Нехай квіти квітнуть повсюди, підіймаючи настрій, даруючи радість і натхнення.
.


Твоє здоров’я – в твоїх руках.


Під такою назвою в центральній  районній бібліотеці  5 лютого  пройшов день інформації за участю сімейного лікаря  районної лікарні  В.І. Коріневського.


В заході взяли участь учні 8 класу  школи-інтернату.




Під час дня інформації було проведено:  інформаційну  годину « Здоровий спосіб життя»,  оформлено  книжково-ілюстративний  перегляд літератури   «Країна здоров’я», біля якої проведено  бібліографічний огляд , а також  презентовано бібліографічний  дайджест « Молодь в оманливому світі спокуси».


Ведуча зустрічі  бібліограф-краєзнавець  З.М. Петравчук  розповіла  юним користувачам  бібліотеки  про шкідливі звички і їх вплив на здоров’я людини, особливо молоді.
Лікар, Віктор  Ілліч Коріневський,  залюбки  відповідав на питання  дітей, які їх цікавили.



.


"Казка +пригода =читай з насолодою"



Під такою назвою відбулася зустріч бібліотекаря Лучинчицької бібліотекаря-філії Бачари В.Л. з вихованцями дитячого садочка . Дітям були представлені дитячі журнали" Смайлик", " Дзвіночок", " Чарівні казки", " Яблунька", які вони залюбки переглядали. А також  послухали казку " Принцеса на горошині".

.


В країні мрій Всеволода Нестайка

                            
  30 січня, в Обухівській бібліотеці-філії до 89-річниці від дня народження письменника Всеволода Нестайко  пройшла літературна година для  учнів 5 класу.





 Всеволод Нестайко - один з найулюбленіших дитячих письменників, чиї витвори зростили не одне покоління. 


Видатний письменник, класик сучасної української дитячої літератури. Для його творів характерна людяність, доброта і світлий погляд на життя, а також надзвичайне почуття гумору.

  


.


Герої Крут – для нащадків взірець.


29 січня Україна вшановує Героїв Крут.
У 1918 році поблизу селища Крути відбувся жорстокий і нерівний бій  між чотиритисячним військом більшовиків та трьомастами українськими студентами.



Як насправді відбувалися події під Крутами користувачі бібліотеки дізналися з перегляду літератури «Герої Крут – для нащадків взірець», яка була презентована в читальній залі центральної районної бібліотеки.

Проведено бібліографічний огляд літератури «Тут юнь прекрасна і свята встелила землю в мить єдину».

.
                                 

  В Снітківській бібліотеці-філії для учнів 5-9 класів було проведено урок історичної пам’яті «Пам’ятай про Крути!..».




Щороку про цю історичну подію в бібліотеці розповідається дітям, щоб знали, не забували і завжди пам’ятали, якою дорогою ціною здобувалася і захищалася незалежність нашої держави. В заході взяли участь вчителька Мазурчак Інна Олександрівна, художній керівник Снітківського будинку культури Бездушна Лариса Іванівна. 

.

"Велична і свята , моя ти Україна"


22 січня 2019 року в Наддністрянській бібліотеці-філії було проведено історичний екскурс до 100-річчя проголошення Акта Злуки під назвою : «Велична і свята , моя ти Україна,нам берегти тебе Соборну і єдину».


 Метою заходу було виховати  національну свідомість учнів  до України.

.


Україна єднає

На таку тему до 100-річчя Соборності України був проведений конкурс малюнка Михайловецькою бібліотекою-філією. Діти протягом двох тижнів приносили свої малюнки до біліотеки. Після чого були визначені переможці у номінації  І,ІІ,ІІІ місце.



Морванюк Вікторія учениця 7 класу зайняла перше місце, Нагорняк Володимир  учень 4 кл. 2-місце,Ужвюк Юлія уч.5 кл. 2-місце,Мариняк Каріна уч. 5кл. 3 - місце.Діти були нагородженні почесними грамотами та призами.


Найбільш активними були учні 4 класу, вихованці вчителя молодшої школи- Гичкало Аліни їх відмітили подяками та солодощами.Висловлюю свою подяку усім тим хто приймав участь у конкурсі,будьте й надалі такими активними, творіть,виражайте свої здібності.



.

«Соборність - найцінніший скарб»


З нагоди 100-річчя  Соборності України в районній бібліотеці для дітей було влаштовано літературно-історичну експозицію «Соборність - найцінніший скарб».



    Юні  користувачі  бібліотеки ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. 
.


«День Соборності на відстані часу»


 22 січня в День Соборності України в центральній районній бібліотеці проведено годину історичної правди, на якій йшлося про історію становлення української державності.





Юні учасники святкового дійства – учні ЗЗСО «Мурованокуриловецька школа – ліцей №1» підготували патріотично-поетичний флешмоб «Рідній Україні».


Вчителька Жучковська Оксана Євгенівна продовжила розповідь ведучих  свята Н.В. Мількевич та З.М. Петравчук про історичні етапи боротьби українського народу за соборну, незалежну Україну.


З літературою даної тематики всіх присутніх ознайомила бібліограф-краєзнавець З.М. Петравчук.


  По завершенні заходу всі його учасники отримали солодкі сувеніри.


.

Зимова мандрівка книгами.


Зимово-Різдвяні свята в бібліотеці пройшли досить цікаво. Користувачі мали можливість здійснити захоплюючу "Зимову мандрівку книгами".



На книжково-ілюстративній експозиції увагу читачів бібліотеки привертають різноманітні видання, які користуються популярністю. Серед них книги сучасних українських авторів, детективи, твори на допомогу вивченню шкільної програми, література для сімейного читання.
Довгі зимові вечори разом з книгою пройдуть цікаво і непомітно.