Події 2018

«Святий Миколай - добра не забуває і всім дітям помагає»


В День Святого Миколая в районну бібліотеку для дітей завітали першокласники НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1–гімназії» з учителем  Ольгою Миколаївною Загородною та вихователем  Оксаною Анатоліївною Ільчук.


 В святковій атмосфері, в красиво оформленій кімнаті діти зустріли Святого Миколая,  підготували для нього вірші,  пісні. А Святий Миколай обдарував їх подарунками.

Символом свята стала Рожева Свинка. Вона провела цікаві різноманітні ігри, вікторини, загадки, конкурси. За що діти отримали новорічні сувеніри.



З захоплення діти слухали бібліотекаря Надію Василівну Ткачук, яка розповіла про щедрого та багатого Святого Миколая, про його гарні справи, який дарує дітям радість і щастя.
Юні користувачі бібліотеки з цікавістю переглянули новорічно-святкову експозицію «Святий Миколай до нас завітай».



Свято проведене в бібліотеці дало дітям позитивні емоції, гарний настрій, великий заряд енергії. Всі присутні на святі отримали втіху та радість.  


Новорічно-різдвяний майстер клас



Передноворічні дні завжди чарують своєю казковістю. Саме в цей час в святково-прибрану залу районної бібліотеки для дітей на Новорічний майстер-клас завітали п’ятикласники школи № 2 , класний керівник Пилипчук Людмила Михайлівна.










З великим натхненням діти взялись виготовляти новорічно-різдвяні сувеніри. У цьому їм допомагали бібліотекарі Семенова Тетяна Афанасіївна. і Ткачук Надія Василівна


Все закружляло, наче зимова хуртовина. Казкові сувеніри на очах з’являлись в дитячих руках.
Символ Нового року рожева свинка гордовито поглядала на відвідувачів бібліотеки.



А діти пишались тим, що саме вони її зробили.



Майстер-клас пройшов цікаво, радісно, захоплено і талановито.
На завершення діти отримали солодкі гостинці.





Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»


В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в центральній районній бібліотеці проведено інформаційну годину «Від миру в домі до миру в усьому світу», на якій йшлося про важливі питання боротьби з насильством в усіх його проявах.


Яскравим доповненням до заходу була презентація книжково-ілюстративної викладки-застереження даної тематики, з якої користувачі бібліотеки мають можливість почерпнути важливу інформацію.


«Козацькі забави»

    В день українського козацтва до районної бібліотеки для дітей завітати учні 6 класу ЗОШ №2 на спортивне свято «Козацькі забави».




 Бібліотекарі Н.В. Ткачук та Т.А. Семенова підготували та провели різноманітні конкурси: «Сильна рука», «Втеча полоненого козака з полону», «Кашовари», «Історична вікторина», «Козацька кмітливість», «Біг з перешкодами», «Перетягування каната».
   


 Щирі вболівання, неприхована радість, гарний настрій у дітей перетворили спортивне свято на атмосферу неповторних емоцій, чесного суперництва та дружби. Усі старання були оцінені журі – 
перемогла дружба. 

За активну участь всім учасникам конкурсів були вручені сувеніри. Класний керівник В.А. Щербатюк подякувала за свято.



«Слово, осяяне любов’ю» 

Під такою назвою 9 жовтня відбулось творче рандеву з самодіяльною поетесою Оленою Семенівною Дорош з нагоди 70-річчя від її дня народження.


На гостини до ювілярки завітали рідні, друзі, побратими по перу, шанувальники її поетичного таланту. 


Серед них член Національної Спілки письменників України, поет земляк Василь Юрійович Гарвасюк. Він привітав Олену Семенівну з ювілеєм та зробив поетичну подорож по її творчості.


Вчитель математики Василь Григорович Серветник привітав ювілярку і подарував збірку кросвордів та вікторин по її життю і творчості, яку розробив особисто


Директор КЗ "Мурованокуриловецька ЦБС" Тарановська Тетяна Василівна привітала Олену Семенівну з днем народження та вручила подарунок і побажала ювілярці здоров’я, гарного настрою, нових творчиих здобутків.



Подруга ювілярки Галина Дзюбак привітала поетесу і подарувала їй чудову пісню у власному виконанні. Ще багато друзів Олени Семенівни  висловлювали їй пошану та гарні побажання на довгії літа.



Старшокласники школи-гімназії №1 провели поетичний флешмоб по творчості ювілярки.


Впродовж святкової зустрічі лунали музичні вітання у виконанні працівників районного будинку культури та вихованців будинку дитячої та юнацької творчості.









«Золота осінь життя»



1 жовтня в Міжнародний день людей похилого віку і день ветерана центральною районною бібліотекою спільно з районним будинком культури проведено свято «Золота осінь життя».


На осінні гостини завітали високоповажні жителі нашого селища. Серед них поети і письменники, лікарі, вчителі, вишивальниці, краєзнавці і просто цікаві люди.


Гостею святкового дійства була депутат обласної ради Лариса Білозір. Вона привітала всіх зі святом і висловила слова глибокої шани і вдячності людям поважного віку. 


 З вітальним словом до гостей звернувся заступник голови Мурованокуриловецької РДА (Мурованокуриловецька районна державна адміністрація) В.П. Козачишен.











Всі учасники святкового дійства за чашкою чаю жваво спілкувались, ділились спогадами, мріями.



Протягом свята працівники районного будинку культури та вихованці дитячої музичної школи дарували всім музичні вітання.





Осінні гостини відбулись в приємній, душевній, невимушеній атмосфері. Гості залишали свято зі словами вдячності за чудово проведений час.





Серце забуте – обігрійте добром




Поділися з ближнім ти теплом
Милосердям нині це зоветься
Тож повір, що радістю й добром
Все сторицею до тебе повернеться

Життя людини – порівнюють із порами року. Саме осінньої щедрої пори, коли збираємо урожай, пустіють поля, відчувається осіння прохолода, пташки відлітають у теплі краї, але усі чекаємо «бабиного літа». 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку. «Серце забуте – обігрійте добром» під такою назвою відбулася зустріч людей поважного віку у Конищівському СБК. Зібралися ветерани трьох поколінь 30-х, 40-х, 50-х років, усіх їх об’єднує одне – відчувати до себе повагу, шану, бути потрібним.


Усі зібралися за святковими столами, із запашними пирогами, гарячим чаєм, солодощами, фруктами. Кожен із присутніх, це окрема доля, про них можна писати повісті, вірші.

Вірші із своєї збірки читав Василь Васильович Юрченко, а Галина Григорівна Вознюк завідуюча ФАПом, нині не міряла тиск, а звеселяла усіх влучними гуморесками. Музичні вітання дарували гостям учасники вокального ансамблю СБК «Дивограй», ведуча – Валентитна Яківна Магдич, працівники культури: Світлана Тарановська, Сергій Непомнящий, Світлана Іваніцька, Юрій Іванов.
Осіннє сонечко збиралось на спочинок, а наша зустріч не закінчувалась. Заблистіла сльоза на очах у наших шановних гостей, а може це осінній вітерець торкнувся їх, нехай це будуть сльози радості.
Миру, тепла, добра, любові зичимо усім кожному дому, кожній родині і нашій рідній ненці Україні.     



Серце забуте обігрійте любов'ю


 Вищеольчедаївська бібліотека – філія спільно з працівниками СБК провели вечір – вшанування людей поилого віку, приурочений до Міжнародного дня людей похилого віку під назвою “Серце забуте обігрійте любов'ю”. Саме в цей день ми віддаємо шану тому поколінню, яке вистраждало під чорним крилом голодоморів, яке вистояло криваве коло війни, відбудувало зруйноване. 




  На свято запросили шанованих у селі людей: Мудрака Василя Григоровича та його дружину Мудрак Марію Григорівну; подружжя Безпрозваних – Анатолія Івановича та Галину Данилівну; подружжя Городецьких – Меланію Іванівну та Степана Григоровича; Лесь Н. Г. та Цибульську О. С. 
   
До бібліотеки також завітала сільський голова Квятковська Т. В. Вона привітала всіх присутніх зі святом, побажала їм міцного здоров'я, добра і миру. 

   Свято вели бібліотечні працівники – Похила С. В. та Безпрозвана О. М. 
   Концертну програму підготували директор СБК Зацерковна Л. В. та худ. керівник Килівник О. П. 
   Завдячуючи коштам, які виділила на святкування депутат обласної ради Лариса Білозір, для дорогих гостей працівники культури приготували різні смаколики.









З Україною в серці.








Величальними словами рідній Україні розпочався перший урок в новому навчальному році на тему «З Україною в серці», що відбувся в концертній залі районного Будинку культури «Жовтень».
  

Ведучі святкового дійства бібліотекарі Петравчук З.М. та Семенова Т.А. привітали учнів та вчителів СЗОШ №2 з початком навчального року.
В ході розмови було проведено історичний екскурс в минуле нашої країни, який завершився вікториною на знання учнями історії рідної Батьківщини.

Окрасою свята була книжково-ілюстративна експозиція «Ми віримо в майбутнє твоє, Україно». На якій представлена література, що висвітлює історію рідної землі.
Також було презентовано виставку вишитих рушників. Про українські обереги-рушники розповіла вишивальниця А.М. Кирилюк.



З особливою майстерністю одинадцятикласниці Інна Смульська і Ольга Панова виконали вірші присвяченій рідній Україні.

Протягом свята звучали музичні вітання у виконання працівників районного Будинку культури «Жовтень» Тетяни Столяр та Ірини Триндовської, а також учениці 8-го класу Крістіни Бобрової.



Слова вдячності бібліотечним працівникам від вчителів висловила Невінська Г.Б. Вона привітала всіх учасників свята з початком навчального року і побажали відмінних успіхів у навчанні.







“Україна понад усе!”




Свято Незалежності України для нас, українців, було і залишається найважливішим і найбільш урочистим. Наша Незалежність – це здобуток не лише нинішнього покоління, але й результат сукупних зусиль багатьох поколінь наших предків.



Розпочалися святкові заходи молодіжним пісенним флешмобом «Україна понад усе !», в якому взяли участь талановиті діти нашого району.

Комунальним закладом «Мурованокуриловецька ЦБС» було організовано і проведено інтерактивний конкурс малюнків на асфальті «Україна очима дітей».

На патріотичному піднесенні пройшов поетичний марафон «З любов’ю до України». Юні виконавці з великою майстерністю і старанністю читали вірші, присвячені рідній Україні.











Увагу всіх учасників святкового дійства привернула краєзнавча експозиція «Ними пишається рідний край», на якій були представлені матеріали про відомих людей Мурованокуриловеччини.


З нагоди 27-ої річниці Незалежності України 22 серпня 2018 року в РБК «Жовтень» відбулися урочистості та святковий концерт «Нехай святиться ім’я твоє, Україно !».


Щирі вітання усім присутнім, розквіту і піднесення нашій Україні та кожному українцю побажали голова РДА Ладан Сергій Вікторович, голова районної ради Кушнір Сергій Михайлович та депутат обласної ради, голова громадської організації «Життя та розвиток громад» Лариса Білозір.



Родзинкою свята став виступ народного чоловічого ансамблю «Водограй». Виступ цього колективу проходив за сприяння депутата обласної ради, голови громадської організації «Життя та розвиток громад» Лариси Білозір.






“Батьки і діти — одвічне коло”





Немерченська бібліотека — філія 1 червня до Міжнародного Дня захисту дітей у Немерченській бібліотеці проведено інформаційну годину з вихованцями дитячого садка.

























“Права і обов'язки дітей”



До Міжнародного Дня захисту дітей Вищеольчедаївська бібліотека – філія провела бесіду з дітьми місцевої загальноосвітньої школи на тему «Права і обов'язки дітей».
Мета даного заходу – розповісти дітям про їхні права і обов'язки; навчити правильно реалізовувати свої права; виховувати в учнів поважне ставлення до своєї особистості та інших.



Бібліотекар по роботі з дітьми Оксана Безпрозвана підготувала і провела зі своїми маленькими користувачами «казкову правову вікторину». На прикладі відомих казкових героїв Оксана Миколаївна роз'яснила дітям їхні права. Також вона наголосила на тому, що в дітей є ще й прямі обов'язки. І один з них – це завжди бути підготовленим до уроку. Також чемно поводитися, допомагати старшим та інші.





“Батьки і діти — одвічне коло”


      Вищеольчедаївська бібліотека — філія спільно із СБК провели родинне свято “Батьки і діти — одвічне коло”. На свято наші односельці завітали цілими родинами. 


  
 Ведучі свята Юлія Ханенків та Богдан Мельник привітали всіх присутніх в залі віршованими рядками та запросили на святковий концерт. 


Захоплено слухали глядачі пісні у виконанні родни Закрицьких — Олени і Вікторії. Подарували всім веселий настрій Ангелінка Роздорожнюк та Оксанка Чернюк. Шквал аплодисментів лунав на адресу Вероніки Корчової за майстерне виконання пісні. 
   


  Легенду про матір — зозулю розповіла Юлія Ханенків. Вірші українських поетів прозвучали зі сцени у виконанні Галини Органіщук.




"КАЗКОВИЙ СВІТ ПРИРОДИ"




      У Конищівській бібліотеці-філії 21 травня був проведений КВК для учнів початкових класів.
Ми зібралися у бібліотеці щоб виявити хто із наших читачів краще знає природу рідної землі, хто захоплюється її красою і багатством. Але крім знань у змаганнях повинна допомагати дружба, взаємовиручка, кмітливість і винахідливість. 


Такою командою переможців стали: сестри Шпіклірні Софія та Даша, Боднар Аліна, Смоляк Даша, Малюта Аріна, Дяченко Вадим. 
Організували та провели КВК учениця 9-го класу Крачук Ірина та бібліотекар – Іваніцька Світлана Володимирівна.



" Моя вишивана сорочка - найкращий в світі оберіг"

У с. Лучинчик біля будинку культури пройшов флешмоб " Моя вишивана сорочка - найкращий в світі оберіг"., організаторами якого були працівники культури, а допомагали їм в цьому учасники ансамблю " Веселі молодиці".


У флешмобі брали участь учні школи та вихованці дитячого садка.



    Наддністрянською бібліотекю-філією 17 травня спільно з працівниками культури в Наддністрянській НВК було проведено  всесвітній день  вишиванки.



Учням розповіли про культуру та традиції українського народу, про те в якому році і хто започаткував традицію відзначати цей день,проводились цікаві конкурси .

Обухівською бібліотекою-філією  до всесвітнього дня вишивки проведено захід "Українська вишиванка - наша гордість і краса"- сьогодні у бібліотеку відвідувачі приходили  у вишиванках.



Всі хотіли фотографуватися біля рушників та сорочок, вишитих руками наших бабусь. Діти та дорослі цікавилися історією української вишиванки, ділилися своїми враженнями та почуттями.





Подорож книжковим морем



17 травня в Конищівській бібліотеці-філії було влаштовано цікаву подорож сторінками улюблених книг, читачі були зацікавлені змістовною грою. Діти розвивали пам’ять, кмітливість, увагу, мислення та ерудицію.



  Був проведений конкурс із 7 турів:
1 тур «Книга – ключ до знань»
2 тур «Казковий віночок»
3 тур «Миттєва відповідь»
4 тур «Чарівна вежа»
5 тур «Закінчи прислів’я»
6 тур «Письменник – не письменник»
7 тур «Підберіть літературну пару»
Перемогла команда «Ерудити» капітаном якої була Гусарська Олена.




"Ніхто не забутий"




     "Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів,
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть..."

 Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війну 1939-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над нацизмом. Не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.


Вшановували полеглих односельчан піснями та віршами про їхні подвиги онуки та правнуки. Також служили панахиду по душах загиблих.
Друга світова війна - вона все далі і далі від нас, ми всі знаємо, що вона була страшною та кривавою, що загинула на ній невимовна кількість мільйонів людей, які просто хотіли жити. Ми знаємо фронтові пісні, ми знаємо наскільки тяжкою вона була. Знаємо - ми, старше покоління, але чи знають про неї теперішні хлопчики та дівчатка. Як донести все це, як розповісти про це? Для цього Обухівською бібліотекою-філією було влаштовано виставку книг - " Все про війну", якою зацікавилися юні читачі бібліотеки. 





“У вічній пам'яті народній не закінчилася війна”




Вищеольчедаївська бібліотека — філія спільно із працівниками СБК та місцевою СЗШ 1-3 ступенів провели свято “У вічній пам'яті народній не закінчилася війна”. 
   Урочисте свято відбулося біля Меморіалу загиблим воїнам. 
   Всіх присутніх зі святом привітала сільський голова Т. В. Квятковська. До слова також була запрошена учасник бойових дій Аліна Буй. 
   


Віршованими рядкамипривітали ветеранів, учасників АТО та всіх присутніх учениці 7 класу Віка Закрицька, Віта Огороднік, Богдана та Діана Баяк. 
   Після закінчення урочистої частини була проведена концертна програма.










Стоять безмовно обеліски  

 9 травня у Лучинці біля пам’ятника загиблим воїнам відбувся мітинг-реквієм. Настоятель храму протоієрей Констянтин Лобода відправив поминальну панахиду, учні школи та вчителі організували до пам’ятника ходу та хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих. Сільський голова А.М. Коваль привітав жителів зі святом Перемоги. А також у бібліотеці організовано книжкову експозицію «Роки війни століття пам’яті». 









"Віддали шану полеглим у Другій світовій війні"


9 травня 2018 року біля пам’ятника загиблим воїнам в с. Наддністрянське відбулось святкування 73- річниці Перемоги над нацизмом у Європі.
На свято були запрошені: ветеран  Другої світової війни, вдова ветерана та  учасники АТО.
З привітанням до запрошених та усіх присутніх звернулась сільський голова Денисова Н. В.


Від виконкому сільської ради учасникам були вручені продуктові набори, а від агрофірми «Рубанський» грошова допомога .
Всі учасники свята своїми піснями та віршами подякували воїнам–переможцям за те, що вони відстояли Батьківщину.



" Вони у серці народу"


9 травня в с. Лучинчик відбулося свято  під назвою " Вони у серці народу" . присвячене Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні .





"Велична пам'ять перемоги, - саме такими словами розпочав мітинг приуроченій 73-річниці з Дня Перемоги у Другій світовій війні,  сільський голова В.П. Медвідь. що відбувся 9 травня  біля пам’ятника «Загиблим воїнам» в с. Лучинчик.





 Словами пам’яті про героїв , що полягли на фронтах світової війни  та поваги і пошани до ветеранів, які здобували Перемогу в боротьбі з фашизмом, розповідали учні школи, які зверталися до останнього ветерана Крежмінського Ф.Й. їх підготовили  класні керівники  Т.Л.Бодянчук та В.О.Білоус.
Хвилиною мовчання, у цей  знаменний день,  згадали всіх, чиє життя забрала війна, низько вклонилися  та склали  глибоку пошану ветеранам.



 Після завершення мітингу  ,свято продовжилося святковим концертом, який підготували працівники культури разом з аматорським колективом «Журавка» та ансамблем « Веселі молодиці». Голосними оплесками супроводжувалися пісні у виконанні В. Пипка.






"Книга для дозвілля"




     Під такою назвою в Обухівській бібліотеці-філії було проведено зустріч з учнями 2 класу, класний керівник Н.В. Герман.



Активними помічниками дитини в пізнанні необмеженого світу духовних цінностей, розвитку художніх і творчих здібностей, підтримки інтересу до читання книжок є бібліотеки. Саме ми, бібліотекарі сьогодні маємо створити дітям і підліткам комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування, за допомогою книги сприяти поповненню інформаційного багажу, надати творчий простір для проведення дозвілля.
Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шлях до одного з важливих джерел інформації, вона робить значно важливішу справу: вона захищає його душу, живить розум і серце, сприяє творчій самореалізації особистості.






"У дивосвіті життя"




Днями, в читальній залі центральної районної бібліотеки зібрались шанувальники поетичного слова поета-земляка, члена НСПУ Василя Юрійовича Гарвасюка з нагоди його ювілейної дати, 80-річчя від дня народження.



Привітати ювіляра прийшли вчителі та старшокласники школи №1 – гімназії.


Юні шанувальники творчості поета майстерно читали його поезії. Автор розповів учасникам літературних гостин про свій  життєвий і творчий шлях .



Також він презентував  нову поетичну добірку «Територія цвіту», яка в цьому році побачила світ.


На завершення зустрічі Василю Юрійовичу були вручені квіти. Всі учасники сфотографуватись з ювіляром на згадку.






"Весна іде наповнена чудес...

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!"



В районній бібліотеці для дітей було проведено майстер-клас "Весна іде наповнена чудес... Христос Воскрес! Воістину Воскрес!"


З юними читачами бібліотеки свою майстерність з виготовлення Великодньої писанки та Великоднього сувеніру продемонструвала директор КЗ "Мурованокуриловецька ЦБС" Тарановська Т.В., допомагала у проведені майстер-класу бібліотекар районної бібліотеки для дітей Семенова Т.А.


Про традиції та звичаї святкування Христового Воскресіння в Україні розповіла завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В.

"Хай мир у серці Вашому панує.
Хай ангел Божий Божий щастя Вам дарує.
Ісус Христос - здоров'я шле з небес.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»


Діти - Химич Ярослава, Семенова Аліна, Габрійчук Ярослав, Бирка Анатолій, Диктяр Ірина, Суржко Ілля та інші з великою цікавістю виготовляли вироби своїми руками, проявляли свою фантазію, творчість та здібність.


В бібліотеці оформлено книжково-пасхальну експозицію "Світле свято Великодня" та святково-пасхальну композицію "Писанковий дивосвіт".



«Благословення сходить із небес: Великдень»


10 квітня 2018 року у приміщенні Вищеольчедаївської СЗШ 1 – 3 ступенів бібліотекар місцевої бібліотеки-філії О. М. Безпрозвана із учнями 3-4 класів провела годину краєзнавства на тему «Благословення сходить із небес: Великдень».


  У ході заходу Оксана Миколаївна розповіла дітям про походження назви Великдень, історію виникнення даного свята та традиції святкування. Діти мали змогу переглянути презентацію про пасхальні символи – великодні яйця, ознайомитись із їх різновидами, та великодній хліб - паску. Учні читали вірші, присвячені Великодню. На завершення усі присутні мали змогу переглянути відеоролик під назвою «Великдень».



«Писанка - сонце в долоні»


Наддністрянською бібліотекою-філією спільно з педагогічними працівниками місцевої школи проведено майстер-клас з розпису писанки. Проводила його наша писанкарка Пономаренко Лідія Петрівна.


На майстер-клас зібралось багато бажаючих, тому дуже приємно,що велика кількість дітей вміють  писати писанку.





"До 100 річчя від дня народження О. Гоначара"



3 квітня 100 років тому народився Олесь Гончар - український письменник, літературний критик, громадський діяч. Письменник, який відроджував українську культуру, мову та націю.







До уваги відвідувачів бібліотеки підбірка літератури, а бажаючі мають можливість подивитися відеоматеріали про життя та творчість письменника.






«До Дня гумору»



В Морозівській бібліотеці-філії разом з педагогами місцевої школи до Дня гумору для учнів 4 класу проведено літературну годину. 


Звучали гуморески у виконанні дітей та викладачів.






«Тиждень дитячої та юнацької книги»



До тижня дитячої та юнацької книги в ЦРБ та бібліотеках-філіях системи відбулися заходи:

В районній бібліотеці для дітей відбулося відкриття Тижня дитячої та юнацької книги "Дитяча книга України - духовність кожної родини".
На книжкові іменини до бібліотеки завітали юні читачі 2 класу ЗОШ №2 з вчителькою Третяк О.Г. Тут їх з радістю зустріли бібліотекарі, які провели з ними бібліотечний урок «Під українським небокраєм книгу люблять і читають».

Книга! Займає особливе місце в нашому житті. Книги без сумніву є джерелом знань, вони мов ріки, які наповнюють собою увесь світ. Книги – це мудрість поколінь. З дитячих років вона допомагає нам пізнавати світ, розкриває таємниці природи, ми черпаємо з неї знання у школі, розповіла завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В.

Бібліотекар Н.В.Ткачук зачитала вислови українських та зарубіжних письменників про книгу, провела з дітьми цікаві ігрові конкурси, вікторини, а саме: «Казкова розминка», «Логічне мислення», «Загадки казкових героїв», «Закінчи прислів’я», «Доповни вірш». Учасники були поділені на дві команди – «Супер ключики» та «Читайлики». Надзвичайно активними були: Позур Максим, Діденко Марія, Саульчак Єва, Пастушенко Настя, Коліба Ульяна, Романчук Марина, Максимчук Артем, Броніцький Антон, Платанюк Роман, Гусарська Діана, Розум’як Владислав, Бочковський Костя, Петраш Андрій та інші. Вони  багато знають прислів’їв, приказок, загадок про книгу, а також літературних казкових героїв.

Юні учасники зустрічі віддали шану «Книзі». Вони з душею читали вірші про книгу. А взагалі перемогла «дружба» тому, що байдужих не було. Також юні відвідувачі бібліотеки переглянули літературно-казковий калейдоскоп «Книга - розум, знання та успіх» та краєзнавчо-книжкову інсталяцію «Літературними стежками рідного краю», які прокоментувала бібліотекар Семенова Т.А.



Вчителька О.Г. Третяк подякувала бібліотекарям за змістовну і теплу зустріч з книгою. Нехай наші старання, сила та праця спрямовані на виховання у дітей інтересу до читання, дадуть свої паростки, читання стане для них великою пристрастю і принесе їм щастя. За активну участь всім дітям були вручені сувеніри.



Також протягом Тижня дитячої та юнацької книги до бібліотеки завітали наймолодші вихованці дитячих садків «Сонечко» та «Дзвіночок», для яких було організовано екскурсії у бібліотеці, розповіді про книги, цікаві та змістовні ігрові форми.
Тож зустріч з хорошою книгою завжди радісне свято. Дітей і дорослих супроводить вона у житті, як чудовий порадник, як засіб пізнання, натхнення і краси. Читання – одне з найбільш важливих потрібних і серйозних справ. Не шкодуйте на нього ні часу, ні сил - усе повернеться до вас сторицею. У нашій бібліотеці є дуже багато книжок: яскравих, чудових, незвичайних, цікавих, довідкових, які щоденно чекають на Вас діти!  


Наддністрянською бібліотекою-філією було проведено інформаційну годину “Книга - твій друг, без неї , як без рук.” , а також влаштовано виставку під назвою: «Читання – це ключ до майбутнього». 





Були проведені цікаві ігри, діти читали казки, відгадували загадки та розказували прислів'я про книги.




Курашовецькою бібліотекою-філією в місцевому дитсадку "Казка" проведено інформаційну бесіду з вихованцями під назвою "Любій малечі  про цікаві речі". Бібліотекар розповіла про історію виникнення книги, ознайомила дітей з дитячими періодичним виданнями, що надходять бібліотеки-філії, провела цікаві конкурси, ігри, вікторини присвячену даній тематиці.


В Немерченській бібліотеці-філії цікаво та організовано  пройшов літературний ранок "Книжка шукає друзів" з учнями 2-го класу місцевої школи, класний керівник Н.В. Вовк. Школярі із задоволенням розказували вірші та переглянули книжкову виставку "З книгою в серці живу".   


В Лучинецькій бібліотеці-філії для учнів місцевої школи було влаштовано бібліотечний урок до Всеукраїнського тижня  дитячої та юнацької книги, який щорічно проходить на весняних канікулах. 
Присутні мали змогу переглянути книжкову виставку «Знання золотої скарбниці – КНИГА». На заході бібліотекар Т. Якимцева намагалася розширювати читацький світогляд, уявлення учнів про значення книг у житті людини; сприяти розвитку допитливості, інтересу до книжок, формувати читацькі смаки. 
Історію походження книги розповіла Вегера Анастасія, про любов та бережливе ставлення до книги почули від Гурін Анастасії, правила користування бібліотекою та книгою пригадали Григулець Алла та Микитюк Лілія, а сестрички Гуцол Вікторія та Лілія які приїхали до родичів майстерно декламували прислів’я та приказки. Всі присутні отримали пам’ятки читача, та були задоволені святом книги. 

Цьогорічний Тиждень дитячої книги в Курашовецькій бібліотеці-філії був неймовірно насиченим та приніс багато сюрпризів. 



Тиждень відкрила виставка  “Я прочитав – і ти прочитай”. Молодші читачі розповіли про свою улюблену книгу, вони підтверджували необхідність її прочитання для своїх ровесників.

У Конищівській бібліотеці-філії розпочався тиждень дитячої та юнацької книги з проведення свята «Книжкове царство» для учнів 1-го класу. Підготували та провели свято бібліотекар Іваніцька С.В. та вчителька Крук О.В. Діти розповідали віршики про своїх нових друзів-книг, які знайшли на книжкових полицях бібліотеки. Розгадували загадки. Час пролетів дуже швидко і весело. Кожна дитина вибрала собі книжечку: бібліотека поповнилася на 14 нових юних читачів. 


Для учнів 2-го класу місцевої школи.  в Конищівській бібліотеці-філії проведено урок-гру "Свої знання ми черпаємо з книги".
Книга – мудрий друг, який не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Такими словами розпочала свято бібліотекар Іваніцька С.В. 
Під час уроку-гри діти розказували вірші про книгу, відгадували загадки, брали участь в різних конкурсах.
Мета нашого заходу – спонукання дітей-читачів ставитись до книги, як до джерела знань, мудрого порадника в житті.    



Традиційним стало проведення в Україні тижня дитячого читання. Відрадно, що такі заходи дають змогу прищепити дітям любов і повагу до книги ще зовсім у юному віці. До цього тижня, працівники Вищеольчедаївської бібліотеки-філії провели годину творчості “Я хочу прочитати Вам” для своїх маленьких користувачів із дитячого садочка “Білочка”. 



Вдячні учасники заходу з цікавістю розглядали книги і періодичні видання, разом читали казки та вірші. Бібліотекар по роботі з дітьми О.М. Безпрозвана підготувала і провела вікторину “Хто цей літературний герой?” Дітки уважно слухали запитання і відгадали майже усіх героїв. Зав. бібліотекою С. В. Похила висловила сподівання, що для дітей книга й надалі буде вірним другом і порадником в житті.


В Галайковецькій бібліотеці-філії проведено літературну годину "Чарівний світ книг".


 Бібліотекар розпочала урок з розповіді про роль книги у житті кожної дитини, її виховане значення у юнацькому віці. 

Діти розповідали віршики про книгу. Книга завжди була і залишиться найкращим другом і порадником.








«Воїни – визволителі району»





В читальній залі центральної районної бібліотеки до 74 річниці визволення району від нацистських загарбників 25 березня було проведено краєзнавчий, історичний екскурс «Воїни – визволителі району», де представлені світлини  визволителів нашого району та література по даній тематиці.





«Вінок Шевченкові із його віршів»




Березень в Україні називають Шевченковим. Саме в ці дні в центральній районній бібліотеці і районній бібліотеці для дітей пройшли Шевченківські читання «Слово Тарасове вічне», учасниками яких були учні 5,6,9 класів ЗОШ №2.


 Ведучі Н.І.Серветник та Н.В.Мількевич розповіли про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря.

З великою старанністю юні користувачі бібліотек декламували улюблені поезії Тараса Шевченка.
Доречним доповненням була книжково-ілюстративна експозиція «За мудрістю звертайтесь до Тараса».


Юним читцям творів Кобзаря були вручені сувеніри. На завершення святкового дійства ведучі закликали всіх до читання Шевченкового слова, щоб стати гідними його заповідей і мрій.




"Ми вшановуємо пам'ять Шевченка"


Навесні, коли тануть сніги,
А на рясті просяє веселка, 
Повні сили й живої снаги,
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

Такими словами в Привітнянській бібліотеці-філії було розпочато літературну годину з юними користувачами. Про нелегку долю і творчий шлях поета розповіла бібліотекар Г.П. Гуляк і директор СБК Н.В. Жук.


Юні користувачі Яровенко Вероніка, Бурлак Руслана, Климчук Іра, Казкіна Соломія, Бурлак Діма з великим бажанням прочитали відомі поезії Великого Кобзаря.



Також для них було влаштовано викладку літератури «Учіть, читайте і свого не цурайтесь».



В Котюжанській бібліотеці-філії було влаштовано книжкова виставка до Дня народження Т.Г.Шевченка: "Того великого вогню і смерть не погасила".





Дерешівською бібліотекою-філію у музейній кімнаті СБК с. Дерешова було влаштовані шевченківські читання "Невмируще Тарасове слово". 



 Бібліотекар розповіла про життя та творчість Т.Г. Шевченка, що завжди була покладена на звільнення України з московської неволі. Учасники заходу декламували вірші Великого Кобзаря. 



Вищеольчедаївська бібліотека-філія спільно з учнями місцевої загальноосвітньої школи та педагогом -організатором Л. Й. Мельник провели літературно- музичне свято “Слава Шевченка – слава України”.


Ведучі заходу Тарас Скринник та Діана Кушнір висвітлили життєвий та творчий шлях поета, протягом свята гортаючи сторінки біографії Т. Г. Шевченка.


Всі присутні із захопленням слухали вірші Тараса Григоровича, які для них читали Діана Кушнір, Вадим Дема, Тарас Скринник, Ярослав Бабійчук, Уляна Яворська.
Пісні на слова Тараса Шевченка виконали Вікторія Закрицька, Юлія Ханенків, Ангеліна Роздорожнюк, Антоніна Школьна.

Немерченською бібліотекою-філією було проведено літературний урок "Шевченко - художник"











«Рідна мова оберіг роду»








До дня рідної мови в центральній районній бібліотеці презентовано книжково-ілюстративну виставку «Рідна мова – оберіг роду». На ній представлена література про красу  рідного слова, значимість мови в житті української народу. 





«До мови серцем пригорнусь»


21 лютого в Міжнародний день рідної мови в районній бібліотеці для дітей було проведено літературно-поетичну годину «До мови серцем пригорнусь» з юними користувачами , учнями 5-класу ЗОСШ №2. Про значення рідної мови для кожного українця розповіла зав. районною бібліотекою для дітей З.В. Соболєва. 



Вірші  та вислови українських письменників  про рідну мову декламувала Аліна Войнаровська, студентка-практикантка Тульчинського училища культури. Юні читачі – Гриняк Альона, Боднар Настя, Чепелюк Максим, Хрущ Каріна, Стенгецька Діана, Григораш Іра, Бриндак Каріна, Дерешовська Вероніка, у вишиванках читали вірші про мову та рідний край,



Також в бібліотеці презентовано книжково-ілюстративну експозицію «Рідна мова – оберіг роду», яку прокоментувала бібліотекар Семенова Т.А.




З 18 по 21 лютого в Україні вшановують пам’ять Герої Небесної Сотні. Всі  учасники  літературного дійства хвилиною мовчання вшанували Героїв Майдану, Героїв АТО, які загинули за світле майбутнє України.
Вчителька української мови та літератури В.А. Щербатюк подякувала працівникам районної бібліотеки для дітей за змістовно організоване і проведене свято, акцентувала увагу на тому, що значить для кожного з нас рідна мова.
То ж пишаймося, що ми українці, любімо свій народ, свою землю, свою мову.






«Небесна сотня історія нескорених»


Під такою назвою в центральній районній бібліотеці проведено патріотичний урок, присвячений Дню вшанування пам’яті  Героїв  Небесної  Сотні.

До присутніх  звернувся  заступник голови райдержадміністрації В.П. Козачишен.  Він  наголосив  на тому, що ми повинні завжди  пам’ятати  подвиг Героїв  Небесної  Сотні.
Ведучі заходу Н.В. Мількевич і  Н.І.Серветник оголосили   хвилину мовчання, якою вшанували  Героїв  Майдану та воїнів АТО, які загинули  за свободу і незалежність України.

Авторка багатьох  життєвих літописів  про наших односельців, М.Ф.Мельник  разом з усіма учасниками патріотичного дійства перегорнула сторінки  хроніки  подій на Майдані.


Самодіяльна поетеса О.С.Дорош  присвятила  свої  поезії Героям  Небесної Сотні.



Старшокласники СЗШ № 2 з великим бажанням читали  вірші, присвячені Героям Майдану.





«Волю не дають, а здобувають»


   У Вищеольчедаївської бібліотеці-філії для  юних користувачів - учнів 2-4 класів, вихователь групи продовженого дня Л. В. Шикирявою, працівники бібліотеки-філії провели патріотичну годину, присвячену пам'яті Героїв Небесної Сотні “Волю не дають, а здобувають”. Про мужність і відвагу героїв, які вийшли на Майдан відстоювати права українців, розповіла бібліотекар по роботі з дітьми О. М. Безпрозвана. 
Зав. бібліотекою С. В. Похила запалила Свічу Пам'яті. Діти згадували Героїв Небесної Сотні поіменно, по черзі передаючи свічу пам'яті одне одному. Всі учасники заходу мали змогу переглянути відеоматеріали, присвячені Євромайдану та подіям Революції Гідності. В ході заходу учні декламували  вірші про події на Майдані. 
На завершення діти вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.



«Відлуння афганських гір»


  Під такою назвою пройшов урок мужності, проведений працівниками Вищеольчедаївської бібліотеки-філії спільно з учнями місцевої загальноосвітньої школи. 


   Відтворити події, які були 29 років тому, допомогла присутнім вчитель історії Н. К. Боднаренко. Бібліотекар по роботі з дітьми О. М. Безпрозвана підготувала бібліографічний огляд літератури “Афганістан болить в моїй душі”. Зав. бібліотекою — філією С. В. Похила розповіла дітям про наших односельців, які воювали, захищаючи чужу землю.




«Афганістан – біль у моїй душі»


15 лютого в НВК « ЗНЗ – ДНЗ» с. Лучинчика  пройшла патріотично – виховна година «Афганістан – біль у моїй душі», яка була підготовлена педагогічним колективом, учнями школи, працівниками культури та бібліотеки-філії.  

Мета заходу - розширити знання учнів про історичні події афганської війни, виховувати повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів, до трагічної сторінки нашої історії; розповісти про односельчан, що несли службу на території інших держав це Гринника Валерія, Баланюка Олександра, Марчука Михайла , віддати данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям, а також   формування у школярів патріотизму і великої поваги до історії нашої країни.







«Вічна тема - кохання»




Під такою назвою відбулося літературно-музичне свято організоване Дерешівською бібліотекою-філією спільно з в Дерешівським СБК.
Бібліотекар Дерешівської бібліотеки-філії розповіла учасникам заходу про походження свята, коли це свято прийшло і стало популярним в Україні та легенди пов’язані з священиком Валентином.



З учасниками свята було проведено різноманітні конкурси та вікторини. 
Всі учасники свята отримали велику кількість емоцій, море задоволення, «валентинки» та невеличкі сувеніри.







 «Я думаю про тебе весь мій час, але про те не треба говорити» 


Під такою назвою відбувся літературно-музичний вечір до Дня Св. Валентина зібрав у своєму колі молодь – учнів 8-11 класів місцевої СЗШ. Свято організували працівники Вищеольчедаївської бібліотеки-філії та класний керівник 10 класу Вавшко Броніслава Олександрівна. 



Бібліотечні працівники допомогли організувати конкурси, підібрали поезію про кохання. 
В ході свята проводились різні конкурси, в яких брали участь пари, які симпатизують одне одному.







"Хай відкрита "валентинка" подарує сонця світ"


14 лютого  в  день Святого Валентина  в Рівненській бібліотеці-філії пройшов майстер-клас по виготовленню «валентинок».




Юні користувачі бібліотеки охоче взялись до справи. Святкові  символи "Валентинового" дня  миттєво «народжувались» в їхніх спритних руках. Задоволені і щасливі діти йшли з бібліотеки з подарунками  своїм рідним і друзям.





«Серцю властиво любити»




14 лютого в День Святого Валентина в районній бібліотеці для дітей працівниками організовано і проведено майстер-клас по виготовленню «валентинок» з учнями 5-го класу школи №2 класний керівник В.А. Щербатюк. 



Бібліотекарі Н.В. Ткачук розповіла про історію походження і святкування Дня Святого Валентина, а Т.А. Семенова провела майстер-клас по виготовленню декоративних сувенірів з фетру. В цьому їм допомагала студентка Тульчинського училища культури А.М. Войнаровська, яка на  даний час проходить практику.  Діти з задоволенням і любов’ю виготовляли своїми руками "валентинки".



Юні читачі мали можливість ознайомитися з переглядом літератури «Чаруючий світ кохання».



Діти отримали солодкі сюрпризи і щиро вдячні бібліотекарям за цікаво проведений час.




«190 річниця від дня народження світоча світової класики - Жуля Габріеля Верна»





У Обухівській бібліотеці-філії була проведено літературна година присвячена до 190-річчя з дня народження Жуль Верна. Бібліотекар розповіла про світоча світової класики, французького письменника, класика пригодницького літератури, один із основоположників жанру наукової фантастики. Юні читачі із задоволенням дізналися про життя та творчість цієї видатної людини.






«Світ природи у віршах Любові Забашти»


5 лютого у Конищівській бібліотеці-філії була проведено поетична година присвячена до 100-річчя з дня народження Любові Забашти – української письменниці, яка тонко відчувала красу природи. Її поетичні рядки переливаються різними кольорами, випромінюють радість і ніжність.




На годині поезії прозвучали її вірші, які майстерно прочитали учні 4-го класу: Соломончук Олексій, Вакуленко Євгеній, Колесник Іларіон, Притуляк Ліза, Ставіла Ліза, Серветнік Марія та ін.
Провели та підготували захід бібліотекар Іваніцька С. В. та вчителька Кравчук Н. В.
  


«Бібліотечні  послуги  для жителів громади»




З метою  максимального наближення бібліотеки до людей, працівники центральної  районної  бібліотеки  рекламували  бібліотечні  послуги безпосередньо  в  установах  та  організаціях  селища.  


Інформаційні  листи  про новинки  сучасної  української  книги  та періодичні видання , які поповнили   фонди бібліотеки, зацікавили  жителів  територіальної  громади.






  





«Крути: подвиг і трагедія України»




29 січня  Україна відзначає 100 років бою під Крутами. До цієї дати в центральній районній  бібліотеці  відбувся історико-патріотичний урок  «Крути: подвиг і трагедія України». 






В ньому взяли участь: заступник  голови РДА Козачишен В.П., авторка багатьох життєвих літописів про наших земляків – М.Ф. Мельник, дев’ятикласники ЗОСШ №2. 





Молодь з великою цікавістю слухала  інформацію В.П. Козачишена, М.Ф.Мельник та  ведучих заходу  З.М. Петравчук та Н.В. Мількевич про Крутянські  події.
На завершення  історичного  уроку  старшокласники  висловили  свої  думки   з приводу  Крутянського  бою.



Доречним доповненням  заходу була  книжково-ілюстративна  експозиція  «Герої Крут – для нащадків взірець».




«Крути – символ українського патріотизму»


До 100-річчя бою під Крутами в районній бібліотеці для дітей була проведена патріотична година «Крути – символ українського патріотизму» з юними користувачами 3-го класу школи №2, вчителька С.І. Сандалюк.



Історичний екскурс «Нам не забути славу Крут» провела завідуюча районною бібліотекою для дітей З.В. Соболєва. Бібліотекар Н.В. Ткачук доповнила розповіддю про Крути, про мужність і патріотизм студентів. Бібліотекар Т.А. Семенова зачитала вірш П.Тичини «Пам’яті тридцяти».




Юні читачі бібліотеки читали вірші патріотичної тематики. В бібліотеці влаштовано історико-патріотичну експозицію «Крути – подвиг і трагедія  України».




Патріотично-поетичні читання «Соборність рідної землі основа нації і держави»



22 січня в день Соборності України  центральною районною бібліотекою та районною бібліотекою для дітей були   організовані  патріотично-поетичні читання, в яких взяли участь учні  ЗОСШ№2, а саме:


Химич Ярослава , Габрійчук  Ярослав, Бирка Анатолій,Ракута  Ірина, Белякова Катерина, Борденюк  Юлія, Боброва Крістіна, Погребняк Віка,Тіхонова  Ліза,Тіманова Олександра, Петровіна  Оля, Козак  Софія, Храпко Ярослава,  Дехтяр Настя, Векленко Віка, Кирилюк Олександра.


В їхньому мистецькому виконанні звучали поетичні рядки, присвячені рідній Україні.


Яскравим доповненням  літературних читань були книжкові експозиції  «Соборність України- духовне гасло єднання» - в центральній районній бібліотеці   та  «Соборна Україна-від ідеї до життя»- в районній бібліотеці для дітей.
На завершення святкового дійства  його  активним учасникам були вручені  сувеніри на згадку.




Заходи бібліотек-філій січень місяць


"Україно, соборна держава, сонценосна колиска моя"  під такою назвою  в Обухівській бібліотеці-філії відбулась історична година-спілкування з учнями 5 класу, щоб  пригадати історію українського народу, вшанувати борців за волю і незалежність України!  



Це державне свято символізує єдність українських земель, прагнення всіх українців до єднання в єдиній та соборній державі. 


Котюжанівськькою бібліотекою-філією було презентовано книжкову виставку "Полум'яне слово Василя Стуса" до 80-річчя дня народження В. Стуса



Також для наших читачів було презентовано виставку до Дня Соборності України "Соборна Україна: від ідеї до життя".








Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя.
Ще не вмерла й не вмре твоя слава
Завойована в чесних боях.


З таких слів розпочався масовий захід до Дня Соборності  України «В моєму серці Україна», що був організований  бібліотекарем Курашовецької бібліотеки-філії  в тісній співпраці з вчителями початкових класів. В заході приймали участь учні 1-4 класів. 



Бібліотекар розповіла учням про те, що ми повинні пишатись тим , що наша  Україна ніколи не поневолювала інші народи, не вела загарбницьких воєн, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких і далеких сусідів. За цей час не одному поколінню українців довелось ціною  власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на об’єднання та незалежність держави. 
Діти декламували и вірші, брали активну участь у   вікторині . Команди переможці були нагороджені почесними грамотами.


22 січня класним керівником 9 класу Т.Л. Бодянчук  спільно з Лучинчицькою бібліотекою-філією проведено виховну годину "Моя Україна - соборна й неділима." 


Метою заходу поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.