Події 2017


Заходи до Новорічних та Різдвяних свят


                                           

  Цикл  Новорічно-Різдвяних свят в бібліотеках району розпочався   Новорічною феєрією. З святковим настроєм в читальній залі  ЦРБ  пройшов майстер-клас по виготовленню новорічних сувенірів.
    



Яскравим доповненням була книжково-ілюстративна експозиція "Новорічно-Різдвяні передзвони"



Цикл заходів до свята Святого Миколая



19 грудня до свята Св. Миколая в бібліотеках району проведено цикл заходів.

 У районній біблотеці для дітей віршограй «Розкажу Св. Миколаю, про що я читаю» та етнографічна година «Історія святкування дня Св. Миколая».
На святі були запрошені діти 1 класу ЗСШ №2 та юні читачі 2-3 класу ЗСШ №2 учитель Кушнур Інна Миколай і вихователь Ксьондз Ольга Анатоліївна.


Зав. районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В. розповіла всім учасникам свята про святкування свята Св. Миколая в Україні.


Бібліотекар Ткачук Н.В. районної бібліотеки для дітей  ознайомила із зимовими святами, прослухали прислів’я про зимові місяці, провела гру, де діти відгадували згадки.



На свято в районну бібліотеку для дітей завітав Св. Миколай. Він привітав усіх святами,  подякував діткам за  красиві вірші та гарне свято і пригостив всіх діток солодощами.
Для юних читачів в бібліотеці було влаштовано книжково-новорічні експозиції «Святий Миколай до нас завітай» та «Хай Рік Новий, Різдво Христове, Вам подарують дні казки».



У Наддністрянській бібліотеці-філії до дня Св. Миколая були запрошені діти 1-4 класів. Бібліотекар Денисова Л. провела конкурси, ігри на святкову тематику та безпрограшну лотерею. Діти розповідали вірші. Наприкінці свята всім дітям були вручені подарунки, яким ми завдячуємо нашим спонсорам.

У Морозівській та Галайковецькій бібліотеках-філіях теж було проведено урочисті заходи до дня Св. Миколая.



19 грудня 2017 року працівники Вищеольчедаївської бібліотеки-філії спільно із вихователем групи продовженого дня місцевої загальноосвітньої школи Шикирявою Л. В. провели дитячий ранок, присвячений Дню святого Миколая.


Ведучі свята Охота Віктор та Чернецька Катерина розпочали святкове дійство із слів привітань та розповіли всім присутнім про історію виникнення даного свята.



Далі на сцені з´явились сніжинки, які порадували всіх красивим танцем та гарними віршами. А потім до діток завітала Зима, що кружляла віхолою по залі та засипала все снігом. І все було б добре, якби не непрохані гості – на свято прибігли чортики, які тримали в руках різочки для неслухняних діток.


Вони бігали по залі та шукали тих, хто був весь рік нечемним, неслухняним та неввічливим. Але, на щастя, таких дітей на святі не знайшлось. Тоді для всіх слухняних діток заспівали пісеньку про Миколая ангелочки. Діти покликали святого Миколая на свято, і він до них завітав з мішком солодких подарунків, якими почастував усіх вихованців групи продовженого дня.





Закон. Право. Обов'язок.



                                            Держава створюється  задля того, щоб жити щасливо  
                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Арістотель


 До Всеукраїнського тижня права, 7 грудня в читальній залі центральної районної  бібліотеки, вчителем  Мурованокуриловецької ЗОШ № 2 Боднарем  Анатолієм Леонідовичем, проведено урок правознавства з учнями 9 класу  на тему: « Конституційні права та обов’язки людини і громадянина».



  Особливу увагу звернено  на Декларацію прав людини та Конституцію України.
Учні обговорювали міжнародно – правові стандарти прав людини, класифікацію прав і свобод людини, конституційні  обов’язки.


   Проведено вікторину на кращого правознавця. Переможців відзначили нагородами заступник директора по навчальній роботі Баланюк Світлана  Олександрівна та директор КЗ "Мурованокуриловецька ЦБС" Тарановська Тетяна Василівна.



У СЗШ №2 було презентовано виїзну книжкову виставку: «Закон. Право. Обов’язок».








Не дай СНІДу Шанс!


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В цей день до бібліотеки завітали старшокласники ЗСШ №2 на зустріч з лікарем райлікарні дерматологом-венерологом Г.В. Басистюк. В ході спілкування з молоддю лікар розповіла про страшну хворобу. А також засоби її профілактики.





Старшокласники жваво обговорювали важливу актуальну проблему, активно задавали медичному фахівцю питання, які їх зацікавлять.

Доречним доповненням до заходу була книжково-ілюстративна виставка «Не дай СНІДу шанс!», які оформили бібліотечні працівники.





Від Революції Гідності до гідного життя


21 листопада, в день Гідності і Свободи в читальній залі центральної районної бібліотеки зібрались старшокласники середньої школи-гімназії №1 і представники старшого покоління, аби згадати події історії нашої держави : Помаранчевої Революції 2004 та Революції Гідності 2013 років, а також вшанувати героїв, які боролися за Гідність і Свободу України.


Ведучі круглого столу Н.В. Мількеви і Н.І. Серветник  представили учасникам засідання поважних гостей: заступника голови РДА Козачишена В.П., вчителя-історика В.В. Богушинського, самодіяльну поетесу О.С. Дорош.

 


В ході засідання за круглим столом досить жваво обговорювались проблемні питання сьогодення нашої держави, а також згадувались події Революції Гідності.


Хвилиною мовчання вшанували Герої Небесної Сотні та воїни, які загинули в боротьбі за свободу і незалежність нашої держави. На завершення заходу всі учасники переглянули відеорепортаж про події тих днів.




Знайомся- нова книга


Учасниця дитячого об'єднання " Пізнайко" Панасенко А. подарувала Лучинчиківській бібліотеці-філії нові і цікаві книги. 17 листопада в бібліотеці пройшов   хіт-парад " Знайомся- нова книга".




Непомітно осінь входить у життя

У Немерченській бібліотеці-філії 6 листопада з учасниками клубу за інтересами «Любисток» відбулася година вшанування «Непомітно осінь входить у життя».



Учасниця клубу Л.В. Халатова подарувала для бібліотеки збірку віршів, яку написав її брат Володимир Горинцев. Учасники клубу читали і обговорювали його творчий доробок.





 День української мови та писемності


09 листопада Вищеольчедаївська бібліотека-філія спільно з учнями місцевої школи провела літературно- музичну годину “Чистіша від води хай буде мова”, приурочену до Дня української писемності і мови.
Ведучі свята В. Овчарук та Д. Бриндак розповіли про значення української мови для всіх та кожного зокрема.





Потім поважно на сцену вийшли всі частини мови (іменник, прикметник та інші), намагаючись переконати присутніх у тому, що кожна з них найважливіша, але усіх їх примирила “Українська мова”, яку майстерно зіграла А. Школьна, запевнивши, що вони всі важливі, і без них наша мова не була б такою милозвучною.


Зі сцени прозвучали вірші про мову у виконанні Т. Скринника, Д. Кушнір. Гуморески майстерно розповідав Я. Бабійчук. Пісні про мову виконали В. Закрицька та І. Яцишена.




Рідна мова – Всесвіту основа


9 листопада Рівненська бібліотека-філія в День української писемності і мови спільно з шкільним та учнівським колективами місцевої школи   провела свято рідної мови «Рідна мова – Всесвіту основа».



Його учасники з великим бажанням   читали  вірші українських класиків,  поезії поетів- земляків, які оспівували красу і велич  рідного слова.








Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва



9 листопада 2017 року  в Україні  відзначається Всеукраїнський День працівників культури та майстрів  народного  мистецтва. З нагоди свята  в області відбулись урочистості, на яких відзначались  кращі працівники         галузі.
Приємно  відзначити, що покровителями культури  визнано  голову районної державної адміністрації  Ладана Сергія Вікторовича  та Котюжанівського сільського  голову  Арнаута  Миколу Павловича.


Почесною грамотою обласної державної адміністрації  нагороджено начальника відділу культури і туризму РДА Веклюк Валентину Миколаївну.


Під час  святкових урочистостей  також було   відзначено  переможців обласного  конкурсу « Кращий за професією».  Бібліотекарем  року в області  було  визначено  бібліотекаря Лучинчиківської  бібліотеки-філії Валентину Леонтіївну Бачару.



Кращим  працівником закладу культури клубного типу було названо директора РБК «Жовтень» Літвін Наталю Миколаївну.


В номінації  « За відданість професії»  відзначений  художній керівник Немерченського СБК Ластовляк Володимир Володимирович.




"Відлуння пострілів кривавих"



До роковин Великого терору - масових репресій 1937-1938 рр. в центральній районній бібліотеці було проведено урок історичної правди "Відлуння пострілів кривавих".


Старшокласники, які взяли участь в історичному дійстві зацікавлено слухали працівників бібліотеки про період 1937-1938 рр. Їхній увазі було презентовано перегляд літератури "Історична правда Великого терору в Україні". Вони мали можливість ознайомитися літературою даної тематики.







"Бібліотека - як один із центрів національно-патріотичного виховання підростаючого покоління"


"Бібліотека - як один із центрів національно-патріотичного виховання підростаючого покоління" - під такою назвою відбувся семінар бібліотечних працівників району. Тема семінару є актуальною і на часі.


Під час роботи семінару було наголошено на роль бібліотек у формуванні українського патріота в умовах сучасних національно-патріотичних подій в Україні, а також висвітлення питання патріотичного виховання користувачів-дітей.


В ході семінару обговорювались питання планування роботи бібліотек на 2018 рік.



Заслуговує на увагу презентація рекомендаційного посібника "Донбас у вимірі часу" та рекомендаційного бібліографічного списку "Життя театр - люди актори", які були представлені бібліотечними працівниками району.









Подорож у Кам'янець-Подільський


З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, бібліотечні працівники району здійснили цікаву, захоплюючу подорож  до славнозвісних фортець м. Кам’янець-Подільський та м. Хотин.








Друга Мурованокуриловецька науково-краєзнавча конференція



Значимою подією в житті району стала Друга науково-краєзнавча конференція, яка відбулася 22 вересня 2017 року. Проведенню конференції передувала кропітка підготовка та дослідницька робота, в якій взяли участь працівники культури району, освітяни, краєзнавці. Вагомий внесок в організацію конференції зробили  член правління обласної організації краєзнавців України В.В. Войтович, голова Мурованокуриловецької РДА С.В.Ладан, перший заступник голови РДА І.П. Гончар, заступник голови районної ради А.М.Нікітчук, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В.М.Веклюк, директор  КЗ «Мурованокуриловецька ЦБС» Т.В.Тарановська .
   
  
Привітав учасників конференції перший заступник голови РДА І.П. Гончар. Він розповів про етапи становлення та сьогодення району. Голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Сергій Гальчак зачитав текст- побажання успішної роботи для учасників конференції від голови Національної спілки краєзнавців України Олександра Реєнта .

      

Цікавими та змістовними були наукові доповіді відомих істориків Сергія Гальчака, Ольги Зубко, Ірини Валігури та багатьох інших.



За браком часу не всі дослідження були озвучені на конференції. Всі вони висвітлені  в збірці «Друга Мурованокуриловецька науково-краєзнавча конференція», серед матеріалів якої є роботи краєзнавців, бібліотекарів, вчителів нашого району.







«Я громадянин України – європейської країни»



Така тема в новому навчальному році першого уроку, на який в центральну районну бібліотеку завітали старшокласники 9-10 класів ЗСШ І-ІІІ ступенів №2 та учні 7 класу НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів №1 – гімназія»



Ведучі святкового дійства Зінаїда Михайлівна Петравчук  та Наталія Ігорівна Серветник розповіли всім присутнім про красу і велич нашої держави, її історію та боротьбу України за цілісність та суверенітет на сучасному етапі.




Цікаво пройшла вікторина «Чи знаєш ти історію своєї Батьківщини?»


Яскравим доповненням свята була прем’єра пісні поетеси-піснярки Ніни Петрівни Кащен «Державі молодіти», яку авторка виконала для всіх присутніх.
З особливою старанністю учні читали вірші, присвячені Україні.


Музичні вітання звучали у виконанні Крістіни Бобрової, учениці ЗСШ №2.


Аби краще пізнати історію нашої держави для юних користувачів була оформлена книжко-ілюстративна експозиція «Я громадянин України – Європейської країни».



Літературна подорож країнами Європи


В районній бібліотеці для дітей відбувся перший урок на тему: «Літературна подорож країнами Європи» з учнями 3-А та 3-Б класів НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів №1 – гімназія» вчителі Л.Л. Ліщинська та Г.З. Гусарська.
До юних читачів бібліотеки звернулася завідуюча районною бібліотекою для дітей З.В. Соболєва, яка привітала дітей з початком навчального року – Днем знань, ознайомила з країнами Європи, якими будемо мандрувати.


Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Н.В. Ткачук провела цікаву подорож країнами Європи – Францією, Данією, Італією, Німеччиною, Англією, Швецією та ін.. Діти подорожували казковими маршрутами Європи, де познайомилися з письменниками-казкарями, героями їхніх творів.


Була проведена літературні вікторини «Чи знаєте ви казки зарубіжних письменників?» та  «Чарівна скринька» – де діти вгадували персонажів з відомих європейських казок. Діти на одну годину поринули в цікавий та чудовий світ казки.


В.І. Чорпіта – директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який був запрошений на даний захід,  побував у різних країнах Європи, доповнював розповідь бібліотекарів та учнів про знамениті та найкращі місця Європи.


Вчителька Л.Л. Ліщинська подякувала всім присутнім за змістовно проведений перший урок, подарувала бібліотекарам квіти, і сказала: «Що сьогодні діти показали себе справжніми знавцями казок. Багато згадали і подорожували по різних країнах Європи. Що найголовніше, що у всіх казках добро перемагає зло. Ми отримали масу позитивних емоцій, і кожен з нас став ще добрішим. Гарно вам успішного навчання протягом року. Читайте та відвідуйте бібліотеку».
Всіх дітей бібліотекарі пригостили солодощами.





Відзначали День Незалежності України


Бібліотеками-філіями до 26 роковин  проголошення Незалежності України було влаштовано книжково-ілюстративні виставки відповідної тематики та інші культурні заходи.

Котюжанівською біблотекою-філією виставка "Ми вірим в майбутнє твоє ,Україно!"



Наддністрянською бібліотекою-філією спільно з працівниками клубу та працівниками школи було проведено святковий захід "Молюсь за тебе Україно!"



Лучинчиківською бібліотекою-філією спільно з працівниками культури було влаштовано концерт.







Молюсь за тебе Україно!




До 26-х роковин проголошення Незалежності України, КЗ "Мурованокуриловецька ЦБС" організовано конкурс зачісок "Чарівні україночки".





Проведено поетичний марафон, де діти читали вірші про Україну.





Учасники конкурсу зробили аплікацію "Молюсь за тебе Україно!"



Конституція України- державний оберіг


Працівники Вищеольчедаївської  бібліотеки-філії спільно з працівниками СБК провели літературно-тематичне свято «Ми ті, хто буде творить Україну», приурочене до Дня Конституції України. 




Ведучі – бібліотекар по роботі з дітьми Оксана Безпрозвана та активна юна користувачка бібліотеки Ірина Похила розповіли учасникам дійства історію створення Конституції України, зазираючи в минуле країни та згадуючи сьогодення. Завідуюча бібліотекою – філією Світлана Похила  розповіла  присутнім про державні символи України. В театралізованих сценках приймали участь директор СБК Любов Зацерковна та маленькі користувачі бібліотеки Максим Галянт і Михайло Чернюк. У виконанні учасників художньої самодіяльності звучали патріотичні пісні.



З книгою канікули - нудьгувати ніколи





Захоплююче і цікаво розпочались літні канікули в Вищеольчедаївській бібліотеці-філії. Юні користувачі бібліотеки залюбки  читали  казки, розповідали  цікаві  історії, ділились своїми планами на літо. День  в бібліотеці пройшов весело і цікаво.





Літні канікули - з книгою





Радісна пора дітвори, літні канікули , розпочались  в Обухівській бібліотеці-філії цікавою літературною  мандрівкою по сторінках казкової країни. Мандрівники,  юні користувачі бібліотеки,  з великим бажанням перегортали  сторінки улюблених казок. Весела вікторина « Вгадай героя казки»  допомогла дітям пригадати прочитані книги.







Природи світ як музика чарівний


Лучинчицька бібліотека-філія рада бачити своїми читачами-дітьми, які гостюють у родичів. 
  

На фото діти - гості села Лучинчик. Бібліотекарем бібліотеки-філії було проведено калейдоскоп цікавинок " Природи світ як музика чарівний".  




ГЕЙ НА ІВАНА, ГЕЙ НА КУПАЛА!




Яскравим   театралізованим  дійством розпочалось свято Івана Купайла в Лучинчиківській  бібліотеці-філії.  Його учасники  в   чудових вишиванках  співали Купальських пісень, відтворювали весь  народний колорит  свята. Бібліотекар В.Л. Бачара  ознайомила присутніх з літературою даної тематики. 








День Конституції України в Наддністрянській бібліотеці-філії



 27 червня до  Дня Конституції України в бібліотеці-філії відбувся  урок державності. Діти  дізнались про основний закон України та історію його прийняття. Сподіваємось на краще майбутнє нашої  України. 







"Ангел-охоронець"


23 червня в центральній районній бібліотеці  відбулась презентація книги молодого автора, нашого земляка Р.В. Крохмалюка "Ангел-охоронець".


На літературну зустріч прибули почесні гості: В.Ю. Гарвасюк - член Національної спілки письменників України, благочинний Мурованокуриловецького району, протоієрей Василь Балан, директор районного краєзнавчого музею ім. Ф. Коновалюка В.Л. Мельник, бібліотечні працівники центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей, вчителі шкіл райцентру.



Творчість молодого літератора на професійному рівні оцінив В.Ю. Гарвасюк, який є автором рецензій до творчих доробків Романа Володимировича. 




Духовне спрямування творчості молодого автора завжди підтримує  отець Василій, який був почесним гостем зустрічі. 



Директор районного краєзнавчого музею В. Л. Мельник  висловила автору нової творчої добірки слова вдячності за  наполегливу працю на літературній ниві. 




 Протягом літературної зустрічі звучали музичні  вітання у виконанні вихованки районного будинку дитячої та юнацької творчості Олі Мойсєєвої-Петровіної. 





Світ мовою дитинства


1 червня в Міжнародний день захисту дітей районна  дитяча бібліотека  розпочала літо яскравим мистецьким дійством - конкурсом малюнків «Світ мовою дитинства».
Адже дитинство це чудова пора сподівань, мрій і захоплень. Завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В. побажала  учасникам  конкурсу  успіхів. Своє дитяче світосприйняття  юні читачі бібліотеки виразили  в малюнках.





Серед них: Павленко Таня, Козак Софія, Мізірійчук Ангеліна, Невінська Віка, Тіхонова Саша, Савчук Таня, Козловський Богдан, Лаба Владислав, Іллінський Вадим, Колесник Артем, Тихомощук Роман, Соболєва Вікторія, Слободянюк Віка, Репінецький Ігор, Боднар Саша, Швидка Марина.
Мистецький конкурс проходив в рамках любительського клубу національно-патріотичного виховання  « Юний патріот». 



Діти малювали  рідну Україну щасливою і сонячною, державну символіку. Тематика малюнків  була  патріотичною  і хвилюючою: «Я не хочу війни», «Щастя Вам діти». «Слава Україні», «Ми за мир», «Щоб дитинство було щасливе», «Квітуче дитинство», «Я мрію про мир», «Миру і щастя всім дітям»,тощо.



 Бібліотекар Надія Василівна Ткачук підготувала і провела літературну вікторину «Чарівна скринька«, під час якої  діти відповідали на питання, що таке Україна, які рослини і тварини  ви знаєте,  як берегти природу.
На завершення всі учасники конкурсу  отримали солодощі. Всім побажали міцного здоров'я, гарного та змістовного відпочинку, відвідувати бібліотеку під час літніх канікул, читати, весело проводити своє дозвілля та насолоджуватися своїм життям. 




«Радіє дітвора – прийшла канікул пора»


Під такою назвою в районній бібліотеці для дітей було проведено бібліоподорож з учнями 1-го класу ЗСШ №2 ,вчителька Оксана Григорівна Кубова. Юні читачі бібліотеки брали активну участь у конкурсах, вікторинах, які провела Н.В. Ткачук, а також подорожували «Країною дитинства».


Завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В. розповіла про «Міжнародний день захисту дітей», побажала гарного відпочинку   влітку.



                    

«Ми Українці – ми діти рідної землі»




В районній бібліотеці для дітей з учнями 3-б класу (вчителька Оксана Василівна Паламар) було проведено літературно-мистецький вернісаж до Міжнародного дня захисту дітей, під час якого користувачі бібліотеки знайомилися з «Книжковим дивосвітом», розповідали про свої мрії, та задуми, щасливе безтурботне дитинство.
Також в бібліотеці була влаштована книжково-ілюстративна експозиція «Ми діти твої, ми твої квіти», а також книжкова інсталяція «Літературний калейдоскоп шкільної програми».

 

 

"Соціокультурний захід, як засіб рекламної діяльності бібліотеки"




19 травня на базі Морозівської бібліотеки-філії відбувся семінар бібліотечних працівників району на тему: "Соціокультурний захід, як засіб рекламної діяльності бібліотеки". 


 


В програмі семінару розглядалися питання:
-   Форми соціокультурної діяльності в контексті організації дозвілля;
-   Нові креативні форми роботи з дітьми;-    Презентація новинок української сучасної книги.


Діяльність публічних бібліотек, як соціокультурних центрів;

В ході семінару його учасники прийняли участь в масовому заході «А над світом українська вишивка цвіте».



 

 


 

У яскравих вишиванках  до бібліотеки прийшли юні користувачі. Вони декламували вірші про вишиванку, співали чудові пісні. 


 



Яскравим доповненням святкового дійства був мистецький вернісаж вишитих картин місцевих майстринь-вишивальниць та книжково-ілюстративна експозиція "А над світом українська вишивка цвіте".


 






Слово"Мати" вічне і неповторне,як світ.


В Галайковецькій бібліотеці-філії до Дня Матері було проведено літературне свято  "Слово"Мати" вічне і неповторне,як світ."
  Мати-берегиня роду,домашнього вогнища.саме вона є тією ниточкою,яка єднає всю родину.Слово"Мати"Вічне і неповторне, як світ.
 


Де б ми не були,щоб не робили,та завжди матуся освітлює наш шлях своїм ніжним серцем,відданим своїй дитині. Вона завжди поруч - і в дні важкі, і в дні на щастя щедрі. Материнська ласка гріє нас упродовж усього життя. Такими словами вела захід бібліотекар Буртна С..

 



Як сонечко - рідна матінка






В Рівненські бібліотеці-філії до дня матері було проведено літературну годину " Як сонечко - рідна матінка" з учнями 2-4 класів.
Учні з великим бажанням читали вірші про маму. Була представлена викладка книг даної тематики.







З нагоди 72-ї річниці Перемоги над фашистськими загарбниками






До уваги читачів в Обухівській бібліотеці-філії, з нагоди 72-ї річниці Перемоги над фашистськими загарбниками, презентовано книжкову виставку. Пропонується підбірка літератури військових часів. Історична література довідкового характеру та зі світлинами тих часів.




Лучинчиківською бібліотекою-філіею спільно з працівниками культури , педагогічним колективом, учнями школи підготовлено та проведено захід присвячений 72 річниці Перемоги у Другій світовій війні . Біля пам'ятника " Загиблим воїнам", була проведена лінійка памяті.




Працівники Вищеольчедаївської бібліотеки-філії спільно із працівниками СБК провели літературно-музичне свято «Сльоза закипає у слові».
Свято проходило біля меморіалу загиблим воїнам в урочистій обстановці. До меморіалу прибув ветеран Великої Вітчизняної війни Дзигман Франц Петрович, учасники АТО, учасники бойових дій, воїни – інтернаціоналісти та чорнобильці. Для них і для всіх присутніх працівники культури підготували привітання, концертну програму. Користувачі бібліотеки-філії Валентина Прудивус, Галина Органіщук та Діана Кушнір читали вірші часів Другої Світової війни та про події на Сході України. Також своїх героїв чудовими словами привітання вшанували учні місцевої СЗШ.
Працівники бібліотеки – філії підготували і роздрукували іменні запрошення для ветеранів Другої Світової війни, учасники АТО та бойових дій, воїнів-інтернаціоналістів та чорнобильців.



В Наддністрянській бібліотеці-філії до дня пам’яті та примирення було проведено годину спілкування з учнями школи. Разом з працівниками сільського клубу та школи було організовано біля пам’ятника загиблим воїнам у роки Другої світової війни лінійку та тематичний концерт. У святі взяли участь: учасник бойових дій, вдова, воїни- інтернаціоналісти,учасники АТО.





Конкурс дитячого малюнка
«Великодня писанка» 


В Михайловецькій бібліотеці-філії серед молодших користувачів до свята Великодня проведено конкурс малюнка і виготовлення аплікацій.









Веселково на Великдень Сонце виграє.




В Морозівській бібліотеці - філії було оформлено книжкову виставку , представлені видання із фондів бібліотеки , які знайомлять користувачів із народними обрядами та звичаями , традиціями відзначення Великодня в Україні .










«Великдень всіх нас на гостину просить».


13 квітня Вищеольчедаївська бібліотека-філія радо зустрічала своїх маленьких користувачів, учнів 1-4 класів місцевої СЗШ 1-3 ступенів разом із вихователем групи продовженого дня Л. В. Шикирявою.










Для них працівники бібліотеки підготували народознавчу годину «Великдень всіх нас на гостину просить». Свято розпочала бібліотекар по роботі з дітьми О. М. Безпрозвана. Оксана Миколаївна розповіла дітям про походження свята Великдень, традиції та обряди його, ознайомила читачів із символами української писанки, технікою її написання. В ході народознавчої години діти читали вірші на дану тему.










Бібліотечні працівники підготували для своїх користувачів відеопрезентацію: «Писанка – символ життя», під час перегляду якої діти мали змогу детально познайомитись із різними видами Великодньої писанки: крашанками, дряпанками, крапанками та технологією їх виготовлення.








До уваги юних користувачів була представлена викладка літератури на Великодню тематику. На завершення учасники свята переглянули мультфільм «Грицеві Писанки».









"Благословення сходить з небес: 
Христос Воскрес!"


До світлого Христового Воскресіння в центральній районній бібліотеці було проведено майстер-клас "Декоративна писанка" з бібліотечними працівниками району. 





До Великодніх свят оформлено книжково-мистецьку експозицію, а також виготовлено буклет, в якому можна знайти цікаву інформацію про традиції та звичаї святкування Великодня в Україні, а також що покласти в Великодній кошик.






Читаюча дитина – майбутнє України



В районній бібліотеці для дітей відбулося відкриття Тижня дитячої та юнацької книги «Читаюча дитина – майбутнє України».



Юні користувачі бібліотеки – учні 8-А та 8-Б класу ЗОШ №1-гімназії та з вчителькою С.І. Біла завітали на книжкові іменини. Радісно їх зустріли бібліотекарі та самодіяльна поетеса Н.П. Кащен з презентацією її останніх видань «Кошик різнобарв’я Н.П. Кащен» та «Забавлянки ялинкових іграшок».


Про книгу, значення її в житті дитини, прищеплення любові до книги, розповіла зав. районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В. Подружитися з книгою, розібратися у величезному книжковому океані допомогла Н.В. Коріневська, яка провела бібліотечний урок «Як промінь світла в книгу в дім несіть». Діти читали вірші, прислів’я та приказки про книги, про бібліотеку, а також поезії Н.П. Кащен – Валерія Білик, Вероніка Викоброда, Костя Коломієць, Богдана Григораш, Валерія Чужба, Юля Гордійчук, Андрій Соболєв, Діана Росоха, Максим Голдинський, Настя Суржко, Світлана Чорна та інші.



Н.П. Кащен розповіла про свої дитячі важкі роки, а тому зараз багато пише для дітей цікавих віршів та поезій. Самодіяльна поетеса читала дітям свої твори і про теперішні події, які хвилюють серця дітей так і дорослих. Авторка пише вірші, які ставлять на музику і виконують під час проведення літературно-краєзнавчих заходів.


Книга – неперевершене диво людського розуму. Це заповідь тим хто залишає слід майбутнім поколінням, сказала вчителька С.І. Біла, та подякувала бібліотекарям за змістовну і теплу зустріч з книгою.



Юні читачі бібліотеки з цікавістю переглянули книжково-ілюстративну інсталяцію «Знання золотої скарбниці – книга» та «Літературні барви рідного краю», тому , що книга – чудове надбання людства, найкращий порадник і друг, вірна супутниця життя.
   Також протягом Тижня дитячої та юнацької книги до бібліотеки завітали наймолодші вихованці дитячих садків «Сонечко» та «Дзвіночок». Н.В. Ткачук проводила з дітками цікаву ігрову вікторину, розповіла про книги для дітей, які знаходяться у книжковому фонді нашої бібліотеки. 



Книжкова веселка


Подорож в книжковий дивосвіт здійснили маленькі читачі Рівненської бібліотеки-філії в день відкриття Тижня дитячої та юнацької книги.
Бібліотекар Л.В. Якимчик ознайомила дітей з розмаїттям дитячих видань в бібліотеці, а також презентувала книжково-ілюстративну експозицію "Книжкова веселка", на якій представлена література для юних користувачів.



Маленькі відвідувачі з захопленням розглядали цікаві книжечки і уважно слухали бібліотекаря. Книжчині іменини відсвяткували весело і захоплююче.



Веселі уроки


До Тижня дитячої книги в Дерешівській бібліотеці-філії було проведено урок-гра "З якої казки?" та урок-подорож "Звідки прийшла книга?".


 Бібліотекар читала уривки з українських народних казок, казок письменників. Діти відгадували з якої це казки, та продовжували розповідь про цю казку.


Також цікаво пройшов урок-подорож "Звідки прийшла книга?". Бібліотекар розповіла історію виникнення книги від стародавніх часів  до сьогодення, про важливість книги до людини та шанобливе ставлення до книги.





«Книга-це мудрість поколінь» 





Під час Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги в Лучинецькій бібліотеці-філіїї проведено бібліо-марафон «Книга-це мудрість поколінь». Також  було проведено   ерудит-лото «Знайду, прочитаю, відповім» та презентовано виставку «Книга-розум, знання та успіх».




Книги – джерело знань


Протягом останнього тижня березня у Конищівській бібліотеці-філії проводилися заходи з популяризації дитячої та юнацької книги. В бібліотеці влаштована книжкова виставка літератури «Книга – розкриває чудеса».



Було проведено свято книги «Книги – джерело знань». Діти уважно слухали розповідь бібліотекаря Іваніцької С.В. про важливу роль української книги. Юні читачі бібліотеки брали активну участь в заході - читали вірші, прислів’я, приказки, відгадували загадки про книги. 


А також проводилася літературна вікторина «Хто багато читає, той багато знає», де діти відгадували уривки з творів відомих українських письменників та розповідали про прочитані книги, які їм сподобалися.





«Як допомагає книга в навчанні?»


Змістовно і цікаво пройшов  Всеукраїнський тиждень дитячого читання у Вищеольчедаївській бібліотеці – філії.
  «Як допомагає книга в навчанні?» - під такою назвою пройшла екскурсія по бібліотеці. Про значення книги в житті кожної людини розповіла бібліотекар Оксана Безпрозвана. Екскурсію по бібліотеці провела завідуюча бібліотекою – філією Світлана Похила. В ході екскурсії діти ознайомилися з фондом бібліотеки, періодичними виданнями, з порядком розміщення книг на стелажах.
   

Бібліотечний урок «Література рідного краю» дав змогу дізнатися юним користувачам про письменників – земляків. Працівники бібліотеки розповіли дітям про своїх видатних талановитих земляків – Ганну Чубач, Любов Маринчук, Никанора Дубицького, Василя Гарвасюка, Григорія Кубова та інших. Діти прочитали вірші Ганни Чубач, Любові Маринчук. До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Літературні обрії рідного краю».
   «Книга творить людину» - День Книги у Вищеольчедаївській бібліотеці – філії. В цей день для своїх юних користувачів бібліотекар Оксана Безпрозвана підготувала бібліографічний огляд літератури «Про що не розповів шкільний підручник». Під такою ж назвою була виставлена книжкова поличка, з книгами, котрі не вивчаються в школі. В цей день діти «працювали» бібліотекарями: самі знаходили потрібні книги у фонді бібліотеки, записували їх в читацькі формуляри. Вони ділилися своїми враженнями від прочитаних книг із своїми друзями. Назви книг, які найбільше сподобались, діти записували на спеціальні листочки та кидали у скриньку порад, рекомендуючи іншим. Скринька так і називається – «Я в захваті! Рекомендую!»
   Підсумовуючи пройдений день, діти погодилися з бібліотекарями, що книга займає важливе місце в житті людини. 





«Веселися, грай   і   книжки   читай»


Кожного   року  у  світлі     березневі   дні,   коли    пробуджується   від   зимового   сну   природа,    приходить  Всеукраїнський   Тиждень   дитячої  та юнацької  книги.  В   Галайковецькій   біблотеці-філії   у   цей   тиждень   цікаво   і  змістовно   пройшов   урок  «Веселися, грай   і   книжки   читай»    з   учнями   місцевої   школи.  Бібліотекар   Буртна  С. А. розпочала   урок  з   розповіді  про   роль   книги   у   житті   кожної   дитини,   її   виховне   значення     у   юнацькому  віці.  Книга   завжди   була  і  залишається   найкращим   другом   і   порадником. Саме   книга   живе   поряд   з  людиною   все   життя.  Незважаючи  на   те,   що  зараз   з’явилися   телевізори   і   комп’ютери,   вони  не   можуть   замінити   книжку.   Адже   саме   через   призму   книги   дитина   пізнає   світ,   вчиться   осмислювати   та   аналізувати   події,   а   згодом   брати   краще   з   прочитаного   для   свого    самовиховання.   Та   й   у   дорослому   віці   книга   є   невід’ємною   частиною   людського   життя,   а   в   зрілому -  другом,   слухачем     і   співбесідником. 

З   книжок   ми   багато   дізнаємося   про   природу,   тварин,   людей.    Узагалі,   читаючи   книжки,  людина   стає   багатшою. Сподіваюся,  що   і   ви   виростите   розумними  і  працелюбними.  А  допоможе   вам   стати   такими   любов   до   читання   книг.   
Після   розповіді   бібліотекара    діти   висловили   свої   думки   та   міркування   з   приводу   того,   яке   значення   має   книга   в   їхньому   житті   та   житті   інших   людей.   Вони   також   розповідали   свої   улюблені   вірші   та   з   задоволенням   розгадували   загадки.
Присутні  мали   змогу  переглянути   книжкову   виставку    «Книги  –   це   ліки,   що   напувають   світ».  
На   цьому   заході   діти вже  вкотре  переконались,    що   навіть   у  наш   вік   високих  технологій   та   інтернету,   книга   має   сприяти   творчому   розвитку   особистості.

На   завершення   уроку    всі   смакували   солодощами,   випеченими   бібліотекаром,      та   кожен   учасник   отримав   у   подарунок   книгу.






Поклик рідної  землі




24 березня 2017 року на презентацію одноіменної книги Ніни Степанівни Михайлової, нашої землячки з села Михайловець , зібралось високоповажне товариство. Це літератори з м. Вінниці, Умані, письменники і поети Мурованокуриловеччини, бібліотечні працівники району та жителі селища. 


Авторка  розпочала  літературну зустріч із спогадів про історичне минуле свого рідного села. Вона ознайомила присутніх з історією написання свого унікального видання про рідну землю.



Із значною подією Ніну Степанівну вітали селищний голова Г.М. Цибульська, начальник відділу культури і туризму В.М. Веклюк, рідні, друзі, колеги по перу: Віктор Цимбал, Валентина Сторожук, Олена Дорош, Марія Мельник, Володимир Ревуцький та багато інших.




Авторка подарувала центральній районній бібліотеці книги свого творчого доробку, який  нараховує більше 10 збірок.
Яскравим доповненням  літературного дійства була книжково-ілюстративна експозиція краєзнавчої тематики, яку влаштувала центральна районна бібліотека.









Шевченко - духовна вершина України.

Щороку в Україні 9 березня вшановують пам'ять Великого Кобзаря, митця слова й пензля, легенди нашого народу.


В центральній районній бібліотеці проведений Шевченківський літературний колаж "Шевченко у моєму серці".
Присутні переглянули слайд-презентацію про життя і творчість Т.Г. Шевченка. На бібліографічному конкурсі 
"Чи знаємо ми Кобзаря?" пропонувалися питання, відповіді на які треба було знайти в книгах "Шевченківський словник", "Життя Тараса Шевченка", "Шевченко: невідомі сторінки життя". Старшокласники продекламували вірші Великого Кобзаря.
Презентовано книжково-ілюстративну виставку "Шевченко - духовна вершина України".






Сяє Шевченка слава золота!


В районній бібліотеці для дітей було проведено літературно-мистецьку годину "Сяє Шевченка слава золота!" з учнями 9-го класу школи №1-гімназії та вчителями.



Розпочався захід мелодією пісні "Реве та стогне Дніпр широкий". "Шевченко - код нашої нації, в його творах закодовані основи духовності, невичерпний її потенціал" - такими слова до присутніх звернулася завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В. . Бібліотекар Коріневська Н.М. розповіла про життя і творчість Кобзаря.







Юні користувачі бібліотеки охоче читали вірші "Мені однаково", "На панщині пшеницю жала", "Сон", "Заповіт". Також школярі читали прислів’я і приказки про Т. Г. Шевченка. 
На завершення вчителька Гурін Т.М. наголосила, що творчість Т.Г. Шевченка має велике значення в українській літературі та подякувала бібліотечним працівникам за змістовний захід.
Присутні мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною експозицією "Ми українці всі одна сім’я - єднає нас Тарасове ім’я".



Мандруючи Тарасовими шляхами


Проведено літературну гру-подорож "Мандруючи Тарасовими шляхами" з учнями 2-4 класів ЗОШ №2. Бібліотекар Ткачук Н.В. розповіла дітям про дитячі роки Т.Г. Шевченка та ознайомилися з визначими місцями, де перебував поет.







Вшановуємо Т.Г. Шевченка


У Конищівській бібліотеці-філії була оформлена книжкова виставка, окрасою якої є зібрання творів поета у шести томах, унікальні видання «Кобзаря» та вибраних поем та поезій, книги про життя і творчість Тараса Шевченка. Для юних читачів був проведений усний журнал «Вшановуємо Т.Г. Шевченка». Із вступним словом виступила бібліотекар Іваніцька С.В., діти читали поезії поета, а також була проведена вікторина.






Віддаючи шану Великому Кобзарю.


Віддаючи шану Великому Кобзарю, в Морозівської бібліотеки-філії відбулись літературні гостини. Діти із зацікавленням слухали розповідь бібліотекаря  Гоц Т. про не легке дитинство Т. Шевченка , про місця , де він народився і виріс , дізнались про Шевченка - поета і художника.







У вінок пам’яті Кобзаря.


12 березня в музеї села Дерешова відбулися Шевченківські читання "У вінок пам’яті Кобзаря" бібліотекар Дерешівської бібліотеки-філії розповіла про життєвий шлях Тараса григоровича Шевченка. Діти декламували його вірші. працівники культури Василь іванович та Надія Олександрівна Колесники, Ольга Бондар, Таїсія Липецька виконували пісні на слова Т.Г. Шевченка.




Шевченкове слово в віках не старіє





10 березня 2017 року в Снітківській сільській бібліотеці - філії відбулися шевченківські читання  з учнями 5 - 9 класів. Влаштована книжкова виставка "Шевченкове слово в віках не старіє". Діти читали вірші Т.Г.Шевченка: Юля Васютинська, Вероніка Овчарук, Олена Кравчук, Валя Шельвінська, Інна Васютинська та інші.Також до учнів звернулася зі словом вчителька української мови і літератури В.А. Павлюк. Присутні дивилися відеокліпи відомих українських виконавців пісень на слова Т.Г. Шевченка. Бібліотекар В.Г. Гребенюк  провела бібліографічний огляд літератури, представленої на книжковій виставці.




ТАРАС  ШЕВЧЕНКО -духовний взірець нації 



9 березня 2017 року в Наддністрянській бібліотеці-філії були проведенні  Шевченківські  читання до 203-ї річниці від дня народження  Тараса Григоровича Шевченка.  Була зроблена виставка, діти читали вірші.




Слався Тарасе величний, живи у правді віковій.




В Привітнянській бібліотеці-філії з учнями 3-5 класів проведено літературний вернісаж творчості Т.Г. Шевченка. Діти читали вірші поета. Була представлена книжкова-ілюстративна експозиція "Поет духовної свободи".







Вічне і живе Шевченкове слово



В Бахтинській бібліотеці-філії проведено літературну світлицю. Оригінальним було читання хвилею "Заповіта" Кобзаря, який читали діти.











Шевченко – гордість України


Під такою назвою в районній бібліотеці для дітей було проведено літературно-поетичну годину з юними користувачами 3-А і 3-Б класів ЗОШ №2. 
Вчителька Сандалюк Світлана Іванівна розповіла про життя Т.Г. Шевченка, красу, неповторність Шевченкового слова, його літературну творчість. Бібліотекар Н.В. Ткачук провела з дітьми цікаву вікторину «Чи знаєте ви Шевченка?», де діти активно відповідали на запитання та підготували прислів’я і приказки про Т.Г. Шевченка, які склав народ.


Юні читачі у вишиванках декламували вірші «Садок вишневий», «Заповіт», «Мені тринадцятий минало», розігрували сценки, а саме: Овчарук Максим, Кремінська Саша, Нагородняк Даша, Коломієць Вероніка, Дудак Настя, Машталяр Ваня, Йосипенко Даша, Гоцуляк Даша, Тіманова Саша, Безпрозвана Каріна.




«Шевченко – це наша душа, наша мудрість, наша сила. Нехай «Заповіт» Великого Кобзаря стане заповітом для всіх нас» – сказала завідуюча районною бібліотекою для дітей З.В. Соболєва.

 Берегти мову, звичаї нашого народу, пісні,  пронести все це крізь віки. Нехай вогонь Тарасової душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі та до свого народу. 



Відкриваєм   Шевченкове  слово.



Під такою назвою в Рівненській бібліотеці-філії  пройшли Шевченківські читання, які були організовані спільно з  колективом школи.  Учні  з старанністю читали твори Великого Кобзаря, а також інсценізували  уривки з його   драматичних творів. Кращих читців  було відзначено дипломами. 


Зустріч з ветераном  війни у перший день весни




Працівникам центральної районної бібліотеки пощастило зустріти перший день весни разом з ветераном Другої світової війни, Григорієм Костянтиновичем Михайленком, жителем с. Немерче, який відвідав бібліотеку і подарував всім присутнім приємні хвилини душевного спілкування.







Сивочолий ветеран з великим бажанням читав свої вірші, а також гуморески відомих українських авторів. 
В знак поваги високоповажному гостю були вручені квіти та фото на згадку з усіма учасниками зустрічі.




Наша мова - барвінкова


Мова найцінніший скарб кожного народу. Щорічно 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.


21 лютого в Рівненській бібліотеці-філії  відбувся урок рідної мови на тему : «Наша мова- барвінкова», в якому взяли участь учні 2-4 класів Рівненського НВК.



Про мелодійність і пісенність рідної вела розмову бібліотекар Л.В Якимчик. Учні з великим бажанням читали вірші про рідну мову.







Небесна Сотня в небо йде.




В бібліотеках-філіях проведено цикл заходів присвячений  вшануванню  пам'яті Героїв Небесної Сотні " Небесна Сотня в небо йде" .


А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко , хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
Й заплакав Бог, побачивши загін-
Спереду- сотник, молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній – сивий-сивий.
І рани їхні вже не їм болять…
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла


У Курашовецькій бібліотеці-філії





У Привітненській бібліотеці-філії




У Снітківській бібліотеці-філії






Мітинг-реквієм Небесній Сотні – шана і молитва


20 лютого  в районному будинку культури "Жовтень"  відбувся мітинг-реквієм, присвячений  вшануванню  пам'яті Героїв Небесної Сотні. В ньому взяли участь представники влади , громадськість селища, старшокласники шкіл райцентру. Героїв Небесного війська вшанували хвилиною мовчання.
З словом-вшануванням виступив голова  районної державної адміністрації Сергій  Вікторович  Ладан.


На честь Героїв Небесної Сотні будо відкрито фотоекспозицію, на якій почесне місце зайняли світлини наших земляків-вінничан. Доповненням до  фотоекспозиції стала  книжково-ілюстративна  інсталяція «Небесній Сотні – шана і молитва», влаштована центральною районною  бібліотекою.


Самодіяльна поетеса О.С. Дорош прочитала власні поезії, присвячені Героям Небесної Сотні.
Ведучі, працівники бібліотеки З.М. Петравчук та Н.І.Серветник  провели історичний екскурс в події  тих трагічних днів.
У виконанні  солістів районного будинку культури  Т. Столяр і  І. Триндовської прозвучали патріотичні пісні.



Година історичної пам'яті "Гірке відлуння Афганістану "

15 лютого в центральній районній бібліотеці до річниці виведення радянських військ з Афганістану відбулась історична година пам'яті "Гірке відлуння Афганістану".Учасники заходу прослухали інформацію про події тих далеких років.





Бібліограф-краєзнавець ЦБС З.М. Петравчук ознайомила старшокласників з викладкою літератури "Хвилюючі сторінки Афганської війни". Вона акцентувала увагу на книзі-пам’яті вінничанина Анатолія Гончара "Чорний тюльпан". Ця книга - увіковічнення 170 земляків-подолян, загиблих в Афганістані.



Також в районній бібліотеці для дітей, для юних читачів було влаштовано книжково-історичну експозицію "Афганський синдром" та проведено патріотичну годину "Кривавий лик Афганської війни".Зав. районною бібліотекою для дітей З.В. Соболєва проінформувала дітей, що однією із трагічних сторінок історії нашого народу була "Афганська війна". Не оминула вона "чорним крилом" і жителів нашого району. про життя обірване "Афганом", всіх загиблих всі присутні вшанували хвилиною мовчання.











Валентинку гаптую, від усього серця тобі дарую.

В районній бібліотеці для дітей до  Дня Святого Валентина з юними користувачами бібліотеки та  вихователем А.Л. Боднар проведено майстер-клас "Валентинку гаптую, від усього серця дарую тобі дарую". 






Тут діти з задоволенням і любов’ю виготовляли свої руками "валентинки".


Готові вироби "як сказали" подарують своїм рідним і близьким.


Юні читачі мали можливість ознайомитися з книжковою інсталяцією "Дивосвіт любові", що влаштована в центральній районній бібліотеці.


Всі щиро дякували бібліотекарям за гарно проведений майстер-клас.





«Гостреньке слівце Никанора Дубицького»

7 лютого у Конищівській бібліотеці-філії була проведена година гумору «Гостреньке слівце Никанора Дубицького» присвячено 80-річчю від дня народження Н. Дубицького.
    

 Бібліотека розповіла про творчий шлях Н. Дубицького. Крук Ольга Василівна та Боднар Антоніна Миколаївна майстерно прочитали гуморески Н. Дубицького із збірок «І тут підійшов Сянько…» та «Плач Геракла».




Нев’янучий вінок пам’яті героїв Крут


Історичний урок мужності «Нев'янучий вінок пам'яті героїв Крут», відбувся  27 січня 2017 року в центральній  районній бібліотеці. Молодь, яка приймала участь у заході з  великою цікавістю слухала інформацію бібліотечних працівників про події , які відбувались 29 січня 1918 року поблизу селища Крути на відстані 130 км від Києва.


Крути - сумна, але славетна сторінка нашого літопису. Саме сила  національної ідеї покликала молодь і студентство  стати на захист рідної країни. Подвиг цих  юнаків- дороговказ  всім наступним поколінням.


Юні користувачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з книжковою викладкою « І сум, і біль, і вічна слава», на якій  представлена література, присвячена цим подіям. 





Трагедія Крут - через призму минулого і сучасного

В районній бібліотеці для дітей, для юних користувачів була влаштована  книжково-історична експозиція "Пам’ятаємо Героїв Крут". 



Також проведено історичну годину   "Трагедія Крут - через призму минулого і сучасного", де ознайомила дітей з подіями 1918 року та подіями сьогодення на Сході України.  Діти читали вірші патріотичної тематики.


Даний захід виховує у дітей мужність та патріотизм до рідної України та свого краю. Всі присутні хвилиною мовчання  вшанували пам'ять полеглих борців, які віддали своє життя, за нашу країну.



Літературна мандрівка « Книжковим дивосвітом»

25 січня 2017 року  в Наддністрянській бібліотеці-філії  було  проведено захоплюючу мандрівку  «Книжковим  дивосвітом», з учнями   2 класу місцевої школи. Юні читачі дізнались багато цікавого: як книга  створюється, про бережливе  ставлення до неї. 


Вони познайомились з новинками дитячої літератури, які  з великою цікавістю  розглядали і читали.




«Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг»

 Таку назву мав історично-патріотичний  екскурс, проведений  у Вербовецькій бібліотеці-філії, присвячений знаменній події – Дню Соборності  і Свободи України. Учасники заходу, учні місцевої школи, а також їхні вчителі з великою цікавістю прослухали інформацію  бібліотекаря про  події 22 січня 1919 року.


Всі мали можливість  ознайомитися з книжково-ілюстративною експозицією «Задзвонили срібні дзвони в Україні», література якої висвітлювала цю історичну подію.
 Юні користувачі прийняли   участь у вікторині з історії України.







Вона витвір, наша мрія - Соборна Вільна Україна




В районній бібліотеці для дітей до Дня Соборності України було проведено історична година «Вона витвір, наша мрія - Соборна Вільна Україна» з юними користувачами 2-3 класів ЗСШ №2. Також для дітей було влаштовано тематико-історичну експозицію «Соборність та Свобода України».
Юні читачі бібліотеки з цікавістю переглянули книжкову-ілюстративну виставку «Акт Злуки – символ єднання та соборності України», яка влаштована в центральній районній бібліотеці.