Події 2015

Мистецькі вихідні до дня Св. Миколая 

Надзвичайно яскравим і веселим було свято Святого Миколая, яке відбулось 19 грудня в районному Будинку культури «Жовтень» в рамках акції «Мистецькі вихідні».

Розпочалось воно в центральній районній бібліотеці конкурсом дитячих малюнків на новорічно-різдвяну тематику. Переможці конкурсу отримали призи. 

В районній бібліотеці для дітей проходив майстер-клас по виготовленню новорічно-різдвяних сувенірів.

Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В.М. Веклюк привітала всіх присутніх з святом Святого Миколая.


Святкове дійство продовжувалось біля новорічної ялинки, де проводились цікаві конкурси, звучали пісні.

Святий Миколай всіх привітав зі свято і щедро дарував подарунки.


Завдяки спонсорській підтримці селищного голови Г.М. Цибульської, депутатського корпусу селищної ради, керівника  ФГ «Олімп», депутата районної ради  Огірчук Л.В. свято пройшло весело і захоплююче.



Мистецькі вихідні до дня Св. Миколая 



Пропусти Чорнобиль крізь серце



Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня 2015 року в центральній районній бібліотеці було проведено  інформаційну годину «Пропусти Чорнобиль крізь серце».

Також було презентовано книжково-ілюстративну експозицію «Чорнобиль – навіки в пам’яті народній».






Засідання молодіжного клубу 
«Молодь і право» 
Права і обов'язки молоді


     В рамках тижня правових знань в центральній районній бібліотеці 8 грудня 2015 р. відбулося засідання молодіжного клубу «Молодь і право» на тему: «Права і обов'язки молоді». В засіданні брали участь Слободецька А.  В. – лейтенант поліції, інспектор  Мурованокуриловецького   відділення поліції Могилів-Подільського  ВП ГУНП,  Мельник А. В. – начальник  Мурованокуриловецького районного сектора кримінально-виконавчої інспекції , Каландей І. С. – головний спеціаліст, юристконсульт організаційного відділу районної ради.


     Відкрила засідання молодіжного клубу зав. відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Левінчук Т.О.
 Книжкову експозицію «Держава. Людина. Право.» презентувала бібліотекар Мількевич Н.В. 


    В ході засідання за круглим столом велась жвава розмова, під час якої молодь обговорювала важливі життєві проблеми, які їх цікавлять.




Звітність бібліотек за 2015 рік та планування роботи на 2016 рік


4 грудня 2015 року в центральній районній бібліотеці відбувся семінар-нарада бібліотечних працівників району на тему: "Звітність бібліотек за 2015 рік та планування роботи на 2016 рік".


Актуальним було питання переходу на електронну звітність бібліотечної статистики в новому вимірі «Есмар».


В ході семінару обговорювались питання діяльності бібліотек району в 2016 році за участю начальника відділу культури і туризму РДА Веклюк В.М. та провідних фахівців центральної районної бібліотеки.


Книга, яку варто прочитати.


Мудра книга. / Упорядник Мирослав Дочинець. – Мукачево.: Карпатська вежа, 2015. – 374 с.

     Мудрість – це безконечний скарб для людей, – каже Святе Письмо. – Хто її осягає, стає учасником Божої приязні, бо доручає Йому дар знання й просвіти”. Цю мудрість духовну ми шукаємо як опору, як живильну силу душі, бо без неї життя не має вартості, є тільки тягарем.
     А ще справжня мудрість, як зауважував наш любомудр Григорій Сковорода, – весела, бо вона освіжає серце і розширяє простір радості. Все велике зазвичай твориться в радості, з рятівною іронією. Цьому підтвердженням – золоті розсипи талановитого гумору від талановитих людей, геніїв мистецтва і науки.
І нарешті – самоцвіти афоризмів від головного творця – народу. Вони просочилися крізь товщу часу і відшліфувалися віковим мовленням. Скільки в карпатській приповідці гострої збитошності, розважливості, кмітливості, азарту, лукавства, дотепності й іскрометного гумору, що, за висловом І. Франка, зблискує, як діамант із попелу!

Ця книга – маленька криниця мудрого слова, щирий порадник для розуму і серця.





Палає свічка пам’яті



    Вшановуючи пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 рр., в центральній районній бібліотеці було проведено годину історичної правди «Злочин проти нації».
     Із вступним словом виступила зав. відліком обслуговування ЦРБ Левінчук Т.О., яка розповіла присутнім про трагічні сторінки історії українського народу.



    Книжково-ілюстративну експозицію «Палає свічка пам'яті» презентувала бібліограф краєзнавець Петравчук З. М..
    Вона ознайомила учасників заходу з літературою, представленою на книжковій інсталяції. Були перегорнуті жахливі сторінки історії нашого народу.
    Під час проведення історичної години демонструвалися слайди документальної хроніки про події тих років.


«РІДНА МОВА – НАЦІОНАЛЬНИЙ СКАРБ НАЦІЇ»


Українська мова одне з багатьох багатств, створених людьми протягом всієї історії нашої держави. Збереження і розвиток рідної мови мають велике значення, бо вона формує національний менталітет, зберігає культурні здобутки та звичаї, є живим свідком історії українського народу.

     Починаючи з 1997 року в Україні щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови. У цей день вшановують пам'ять Преподобного Нестора-Літописця. 

   



 До Дня української писемності та мови 9 листопада 2015 року, центральна районна бібліотека   для учнівської молоді  шкіл райцентру  підготувала та провела  День бібліографії  «Рідна мова – національний скарб нації».  Із вступним словом  «Бібліографія – джерело інформації» виступила  бібліограф – Петравчук З.М.  






Бесіду «До мови  доторкнімося серцем» провела бібліотекар - Мількевич Н.В. Бібліографічний  огляд літератури «Духовний скарб нації» презентувала завідуюча відділом обслуговування Левінчук Т.О. 

В рамках Дня бібліографії презентовано довідкові видання з питань мовознавства «Не бійтеся заглядати у словник»  та  проведено бібліографічне лото  «Пошук інформації в ДБА» бібліографом Петравчук З.М.






    Молодь розуміє, що розвиток  рідної мови – це частина історії розвитку всього суспільства. День бібліографії  розкрив нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов'янських мов, походження і розвиток.




Пам’ять у минуле повертає

28 жовтня 2015 року до  річниці визволення України від фашистських  загарбників в центральній районній бібліотеці було презентовано книжково-ілюстративну-документальну експозицію «Пам'ять у минуле повертає».



 На ній представлена література про роль України у Перемозі  у Другій світовій війні, про участь в ній воїнів-земляків, а також про події Другої світової війни в художній літературі.



«Терновий шлях» Романа Крохмалюка


23 жовтня 2015 року в центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги молодого автора, члена НСЖУ Романа Крохмалюка «Терновий шлях».



На презентацію книги прибули почесні гості з м. Чернівці Марія Георгіївна Кордубан, мати загиблого в АТО сина, Героя України Юрія Чікала; благочинний Мурованокуриловецького району протоієрей Василь Балан; Василь Юрійович Гарвасюк – член НСПУ, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського та регіональної премії ім. М. Стельмаха, самодіяльна поетеса-піснярка Демба Валентина Андріївна.








Ведучі літературної зустрічі розпочали захід розповіддю про творчі здобутки самодіяльного автора.




З особливим хвилюванням запросили до слова Марію Георгіївну Кордубан. Мама сина – Героя зворушливо розповіла про нього. Отець Василій їй подарував  ікону Божої матері, аби вона стала оберегом її в житті.




Автор книги вів розмову про джерела духовності, які надихають його на творчість.

Юні учасники літературного свята дарували всі його учасникам музичні вітання.

Весь творчий доробок Романа Крохмалюка представлений на книжково-ілюстративній експозиції «Немеркнуче світло духовності».




На зустрічі були присутні юні шанувальники творчості письменника.


Літопис мужності і слави



12 жовтня в центральній районній бібліотеці було проведено патріотичну годину з молоддю райцентру з нагоди дня Захисника України та Дня українського козацтва. З вступним словом до присутніх звернулась зав. відділом обслуговування ЦРБ Т.О. Левінчук, яка розповіла про важливість відзначення свята, метою якого є вшанування мужності та героїзму захисників незалежності,  територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного курсу у суспільстві.До цієї дати презентовано книжково-ілюстративну експозицію «Літопис мужності і слави». На ній представлена література патріотичного змісту. Привертає відвідувачів бібліотеки матеріали про учасників АТО, наших земляків захисників України. На інсталяції також представлена література з історії  козаччини та про володарів гетьманської булави.




Бібліотека – центр надання інформації виборцям

5 вересня в Україні офіційно стартувала виборча компанія 2015-го року. Саме ж безпосереднє волевиявлення народу відбудеться в останню неділю жовтня, 25-го числа.

По даній тематиці в центральній районній бібліотеці оформлену виставку «Бібліотека – центр надання інформації виборцям».





На ній жителі району знайдуть інформацію про те, які права мають виборці, як перевірити свої дані у списку виборців, який порядок голосування на виборчій дільниці, кого обираємо на місцевих виборах тощо. Бібліотека завжди рада зустрічі з Вами.



З книгою жити - з добром дружити


З нагоди професійного свята - Всеукраїнського дня бібліотек в центральній районній бібліотеці було оформлено книжково-ілюстративну експозицію "З книгою жити - з добром дружити". На ній представлена література по рубрикам: книги, які варто прочитати, дотик до класики, книги-лауреати Шевченківської премії 2015 року, подорож в історичну книгу, з книгою у світ пригод та фантастики, сучасна українська книга - сучасним читачам.

Дана інсталяція розкриває роль книги в житті людини.



Всеукраїнський день бібліотек 


30 вересня працівники бібліотечних установ району відзначали своє професійне свято - Всесвітній день бібліотек.


- Роль бібліотек важко переоцінити, адже вони виконують надзвичайно важливу суспільну функцію, - такими словами свято розпочала ведуча Майя Мізяківська.






Берегинь книг щиро привітав зі святом голова районної державної адміністрації Сергій Ладан. Разом з головою районної ради Тарасом Кубовим він також вручив

Чимало гарних слів на адресу бібліотекарів звучали від начальника відділу культури та туризму Валентини Веклюк. 





Вона зазначила, що в цьому році бібліотекам району є чим пишатися. Зокрема, вони поповнились комп’ютерною технікою, в чому посприяли сільські голови. Так, ноутбуки придбали у Вищеольчедаєві, Жвану, Вербовці, Плоскому. Відрадно, що сільські голови також підтримали акцію по поповненню літературою бібліотечних фондів. Так, в цьому році було придбано літератури на 47 тисяч гривень. Також Валентина Миколаївна подякувала бібліотечним працівникам за активну громадську позицію. Вони були учасниками різних благодійних акцій на підтримку воїнів АТО.





Грамотами відділу культури та туризму райдержадміністрації нагороджено бібліотекаря Курашовецької сільської бібліотеки О С. Шевчук, пенсіонерів Т.С. Сеник, П.П. Третьякову, Г.Р. Ягусевич., К.А. Солончук.


Відзнаку управління культури і туризму ОДА отримала Тамара Олексіївна Левінчук.
З щирими привітаннями до колег звернулась виконуюча обов’язки директора ЦРБ, голова профспілкового комітету Світлана Дончевська. 


Вона також привітала працівників відділу обслуговування ЦРБ, які нещодавно стали переможцями конкурсу, організованого обласною бібліотекою.


Музичні привітання в день професійного свята дарували бібліотекарям працівники районного Будинку культури.



 

Історичними стежками рідного селища


В день селища 21 вересня, в центральній районній бібліотеці відбулась краєзнавча літературна подорож «Історичними стежками рідного селища» на якій молодь райцентру здійснила екскурс в історичне минуле рідного селища. Гортаючи сторінки історії Мурованих Куриловець, учасники краєзнавчої подорожі дізнались багато цікавого про цікавого про рідний край, його героїв, історичну минувшину.



До дня рідного селища в центральній районній бібліотеці презентовано книжково-ілюстративну експозицію «Хай квітне селище від роду і до роду» на якій представлена література краєзнавчого характеру. В центрі інсталяції видання історії рідного селища «Від давнини до сучасності». Доповнюють книжкову виставку фотоматеріали з його історії та сьогодення.


До 50 річчя створення кінострічки "Тіні забутих предків"




4 вересня 2015 року в центральній районній бібліотеці відбулась презентація тематичного перегляду літератури до 50 річчя відомого фільму «Тіні забутих предків». На ньому представлена література про життя і творчість Михайла Коцюбинського, історія створення даної кінострічки.



 "Україна моя країна"



До першого уроку в новому навчальному році «Україна – моя країна», в центральній районній бібліотеці було оформлено книжково-ілюстративну експозицію «Україна: від подиху століть до сьогодення». На ній представлені матеріали з історії України та її сьогодення. Актуальним є розділ «Земляки – захисники незалежної України» в якому представлені фото та матеріали про наших земляків, які захищають незалежності на сході нашої держави.


Відкриття фотовиставки «Земляки – 

захисники незалежної України»


Напередодні державного свята – Дня незалежності України, 20 серпня в районному будинку культури було проведено відкриття фотовиставки
«Земляки-захисники незалежної України», присвяченої воїнам – землякам, які виборюють свободу і незалежність нашої держави на Сході України. 




Організаторами відкриття фотовиставки є центральна районна бібліотека та районний краєзнавчий музей. 


Гучними аплодисментами зустріли воїнів-захисників всі присутні в залі. Вони були найпочеснішими гостями. На їхню адресу лунали щирі слова шани та поваги. Учасники святкової зустрічі низько вклонились їм за героїзм, патріотизм і подвиг
З фотоекспозицією учасників зустрічі ознайомила в. о. директора районного краєзнавчого музею В.Л. Мельник.


 Вона розповіла про кожну світлину і її героя.
До наших захисників звернувся голова районної ради Т.Г. Кубов, який подякував їм за патріотизм , за усвідомлення ними священного обов’язку захищати рідну землю від вторгнення агресора.
Слова глибокої вдячності були сказані нашим волонтерам, які в воєнний час є воїнами добра. Їхня підтримка додає солдатам впевненості в перемозі. 


Від імені волонтерів виступила Л.В. Огірчук, голова фермерського господарства « Олімп», яка є ініціатором створення благодійного фонду « В єдності сила» та районної координаційної ради.

Від земляків-солдатів виступив Сергій Заверуха, із села Обухів, який розповів про їхні воєнні будні, а також подякував волонтерам за їхню допомогу і підтримку, яка їм на Сході край необхідна.

Представники творчої еліти нашого селища О.С.Дорош, В.А. Демба, М.Ф. Мельник презентували свої творчі доробки , присвячені воїнам- землякам.



Впродовж святкової зустрічі учасники художньої самодіяльності районного будинку культури дарували захисникам-землякам і всім присутнім музичні вітання.



«Всі нації – єдиний народ»


    17 серпня 2015 року в центральній районній бібліотеці оформлено тематичний перегляд літератури «Всі нації – єдиний народ».

    На ньому представлені книги та періодичні видання, які розкривають тему національного відродження в Україні, рівність всіх меншин та народів в нашій державі, право всіх націй на самовизначення.
    Презентувала відвідувачам бібліотеки тематичний перегляд бібліограф-краєзнавець ЦРБ Петравчук З.М.







«Моя Україна – зоря світанкова»








Святкування Дня Незалежності завжди в полі зору працівників бібліотек.

Готуючись до святкування розроблено цикл заходів.

В центральній районній бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку «Моя Україна – зоря світанкова».

Використана цитата з поезії Т.Шевченка.

                           «Свою Україну любіть,

                             Любіть її…

                             Во время люте,

                             В останню тяжкую минуту

                             За неї Господа моліть».

На виставці широко представлені документальні матеріали,починаючи від Декларації про Державний суверенітет України та Акту про  незалежність України,а також книжкові видання, присвячені історії України.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з книжковою виставкою.







Майбутнє територіальних громад


     Враховуючи виклики сьогодення центральна районна бібліотека є інформаційним центром своєї громади.
      Що таке децентралізація? Чи потрібна Україні така реформа?
      Хто контролюватиме органи місцевого самоврядування?
      Як реформа впливатиме на місцеві громади та забезпечення їх ресурсами?
      Вичерпну відповідь про ці актуальні питання вам надасть викладка літератури н тему «Майбутнє територіальних громад».







Нові надходження літератури




"Ми б не боролись, якби не любили"               

 5 червня в Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці було проведено інформаційну годину "Ми б не боролись, якби не любили" також під цією назвою організована виставка про пільги та гарантії для  учасників АТО .






 Презентація книги С.С. Нешика «Зелений рай».

3 червня 2015 року центральною районною бібліотекою спільно з відділом культури і туризму РДА проведено презентацію книги Степана Нешика «Зелений рай», в якій в цікаві художній формі висвітлюється історія квітучих подільських сіл: Плоске і Млинівка. Презентація відбувалась за участю автора книги. 

Почесними гостями літературної зустрічі були: керівники району – С.В. Ладан – голова РДА, Т.Г. Кубов – голова районної ради, сільські голови, інтелектуальна еліта району – письменники, поети, працівники культури району. 

З особливою теплотою вітали автора книги його земляки: сільський голова Шевчук І.В. та народний аматорський колектив «Млинівські молодиці», у виконанні якого звучали музичні вітання.

Висока оцінка унікального видання «Зелений рай» прозвучала з уст В.Ю. Гарвасюка – члена НСПУ, поета-земляка та авторки життєвих нарисів про наших земляків – М.Ф. Мельник.


Протягом усієї святкової зустрічі лунали щирі слова вітань та теплі побажання.
Про свою книгу «Зелений рай» розповів сам автор. 

На завершення свята С.С. Нешик подякував за прекрасно організовану презентацію його книги і подарував її всім бажаючим, залишивши на ній на згадку свій автограф.





Україна. Європа. Майбутнє



Європа - наш спільний дім,
Європа - колиска усіх країн!
Шляхом єдиним,прямуй до мети,
Європа - це дім, де живемо я і ти!



Такими словами розпочався День інформації «Україна. Європа. Майбутнє» який відбувся 27 травня 2015 року в Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці.
2015 рік в Європейському Союзі оголошений «Європейським роком розвитку», метою якого буде проведення в Україні  - Року Європи.
Під час заходу молодь райцентру дізналася про європейські країни, про їхнє життя, побут, традиції, культуру, про видатних і геніальних людей країн Європи, про місце України в європейській спільноті. Про це учасникам розповіла завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Левінчук Т.О..


Увазі молоді також була представлена книжкова виставка «Україна і європейський інформаційний простір», яку презентувала бібліограф-краєзнавець ЦРБ  Петравчук З. М..


Присутні з цікавістю здійснили віртуальну подорож « Країнами Європи». Брали активну участь у вікторині «Що ти знаєш про Європу?» та у географічній грі «Чи правда, що … ?». 





«Моя сім’я – моя родина»
«Моя сім’я – моя родина» – під такою назвою 20 травня 2015 року в районній бібліотеці для дітей відбулося родинне свято з учнями 4-го класу загальноосвітньої школи №2, класний керівник Григулець О.М..




Відкрила зустріч завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В. , яка розповіла про сім’ю, родину, познайомила школярів з читальним залом та абонементом бібліотеки, адже вони в подальшому стануть читачами відділу бібліотеки для старших класів.
Бібліотекар Ткачук Н.В. розповіла дітям про роль сім’ї і родини в житті кожної людини. Вона зачитала вірш КоноваленкоТ. «Батькові» і вірші та легенди про матір, мамині рушники, які присвятила вишивальниці Кирилюк А.М., яка повела їх у світ вишиванок.
Бібліотекар Коріневська Н.В. зупинилась на проблемах виховання сім’ї, доброті дитини, порядності, провела вікторину «Що ти допомагаєш мамі, батькові дома?».


На завершення свята діти прийняли активну участь у конкурсі закінчення прислів’я та приказок про сім’ю та родину. Активними були Боброва Крістіна, Борденюк юля, Гаврилюк Софія, Мішін Андрі й, Нагорняк Антон, Погребняк Вікторія, Стороженко Іванна, Чайковський Нікіта та інші.

Класний керівник Григулець О.М. подякувала бібліотекарям за чудове родинне свято, що воно залишить добрий і гарний слід у душах дітей.

Діти пригощалися солодощами.




«Міцна сім’я – міцна держава» 

Нещодавно в районній бібліотеці для дітей до Міжнародного дня сім’ї відбувся круглий стіл «Міцна сім’я – міцна держава» з учнями 7-8 класів загальноосвітньої школи №2.
На зустріч з юними читачами були запрошені директор центру соціальних служб сім’ї та молоді Чорпіта В.І., лікар-терапевт сімейної медицини Коріневський В.І. новопризначені працівники сільських бібліотек, вишивальниця Кирилюк А.М., мати Смульська Л. Г., вчитель Кравчук В.І., працівники бібліотеки.




Завідуюча районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В. розповіла про значення сім’ї, родини, дитини у нашому житті, і запросила до слова бібліотекаря 5-9 класів Коріневську Н.В., яка провела з дітьми конкурси, вікторини. Юні читачі читали вірші про батька, мати і родину, а також прислів’я про сім’ю, рід , Батьківщину.






До слова запрошувалися почесні гості круглого столу Чорпіта В.І., який розповів дітям про їхні права та обов’язки, про прийомні сім’ї, про дітей-сиріт.
Провела з дітьми конкурси, вікторини. Юні читачі читали вірші про батька, мати і родину, а також прислів’я про сім’ю, рід , Батьківщину. 



Коріневський В.І., який акцентував увагу на здоров’ї дитини про раціональне харчування, шкідливі звички, про те , як все це впливає на здоров’я дитини.
Кирилюк А.М. демонструвала свої вишивки, рушники, рушнички для воїнів АТО. Вона розповіла, що в сім’ї ще з роду в рід передається мистецтво дітям, онукам і запросила дітей спробувати вишивати самим.
Мати Людмила Л.Г. сказала, що дитина – це основа сім’ї, родини, щоб була гарна, дружня сім’я потрібна любов, повага та взаєморозуміння.
Вчитель Кравчук В.І. подякував за гарно підготовлений захід, який так потрібний підростаючому поколінню. 






Відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

6 травня 2015 року було проведено урочисте відкриття фотовиставки «Шляхами пам'яті», на якій розміщено світлини ветеранів – наших земляків, надіслані з фронтів Другої світової війни разом з листами своїм рідним. Поряд представлені сучасні фото ветеранів, а також матеріали, зняті під час святкування Днів Перемоги різних років. 



На виставці знайшли місце окремі статті патріотичного спрямування з районної газети «Наша Перемога» 1943-1944 років, подяки і грамоти, вручені нашим землякам за взяття Берліна, гасла святкування знаменної дати «Ніколи знову» і «Пам'ятаємо, перемагаємо», вітальні листівки до 9 травня з маками, витяг з Указу Президента України про встановлення в Україні Дня пам'яті та примирення, який відзначатиметься щороку 8 травня. 


В урочистому відкритті виставки приймали участь представники районної влади, громадських організацій, працівники районних ЗМІ, учнівська молодь райцентрівських закладів освіти, жителі селища та головні учасники зустрічі – ветерани війни з родинами. 










Зі словами глибокої шани, поваги та вдячності звернулися до сивочолих ветеранів голова районної ради Т.Г. Кубов, голова ради ветеранів війни і праці селища Муровані Курилівці Л.В. Власов, А.В. Драганюк, який представив експозицію виставки, учитель історії середньої загальноосвітньої школи №2 Г.Б.Невінська, жителька селища, яка часто описує життєвий шлях ветеранів на сторінках районної Газети «Наше Придністров’я» М.Ф. Мельник.

 Також до шанованих гостей зустрічі звернулася самодіяльна поетеса та композитор В.А. Демба, яка презентувала власну пісню «Не забуваймо», написану саме до свята. З художніми номерами виступили учні загальноосвітніх закладів району, гуртківці районного Будинку дитячої та юнацької творчості, самодіяльні та професійні співаки. Ветеранам війни були вручені святкові хліби, живі квіти та символи свята – червоні маки.

Поряд з широкою виставкою було організовано експозицію «Героям слава!», на якій представлено фотоматеріали учасників антитерористичної операції на Сході України. Всі виступаючі з великим почуттям вдячності відзивалися про земляків, які зараз захищають суверенну Україну.

Також центральною районною бібліотекою було влаштовано документально-експозицію "70-років вдячної пам’яті."
 Виставки були оздоблені українськими рушниками, штучними маками та весняним первоцвітом. На видному місці було розміщено широке полотнище українського прапора.


Присвятили Ліні Костенко

20 березня в районній бібліотеці для дітей відбулось відкриття тижня дитячої та юнацької книги під назвою«Відкриваємо Всесвіт з книгою». В рамках тижня було проведено літературно-поетичну годину, присвячену 85-річчю з дня народження видатної української поетеси Ліни Василівни Костенко.

Відкрила тиждень книги завідуюча районною бібліотекою для дітей Зоя Вікторівна, яка розповіла про важливу роль книг у житті кожної людини. 

Про життєвий і творчий шлях Ліни Костенко вела мову бібліотекар Надія Володимирівна Коріневська, у виконанні якої також звучали поетичні твори відомої українки. Юні читачі бібліотеки, учні 8-Б класу першої школи райцентру, теж декламували поезії Л. Костенко. 



Гарно і виразно читали вірші Яна та Настя Бистрієвські, Владислав Смик, Віка Гелетюк, Ростислав Козловський, Катя Глімбовська та Назар Лисак. 

За змістовний і цікавий захід подякувала бібліотекарям вчителька Валентина Іванівна Ляховецька. Крім цього, в бібліотеці можна було переглянути книжково-ілюстративну експозицію«Її величність - українська книга» та виставку книг Ліни Костенко.


"Той далекий і пам'ятний березень"


Під такою назвою в центральній районній бібліотеці було презентовано книжково-документальну експозицію, де представлено матеріали про події Великої Вітчизняної війни в нашому районі та визволителів-земляків.25 березня 1944 року в літопис нашого району назавжди увійшло як день визволення селища Муровані Курилівці від німецько-фашистських загарбників. 
За визволення Мурованих Куриловець від ворога у березні 1944 року полягло багато воїнів, імена яких викарбувані на меморіальних плитах Меморіалу Слави селища. Ми у довічному боргу перед ними за подарований мир та не маємо права забувати про подвиг старшого покоління, яке звільнило Україну і всю Європу від нацизму.




Вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні
Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» бібліотеками Мурованокуриловецького району були розроблені відповідні заходи і пророблена наступна робота:        В ЦРБ оформлено фотоілюстративну експозицію «Небесна Сотня: Герої не вмирають». 


На ній представлені фотоматеріали та ілюстрації, які є яскравим свідченням подвигу Героїв Небесної Сотні. Інсталяцію доповнюють поетичні твори наших земляків, присвячені Героям Небесної Сотні. В них оспівується їхній подвиг, а також звучить наша шана і скорбота. 
З полиць експозиції дивляться ясні очі Героїв, в яких проглядаються надія і впевненість у світлому завтрашньому дні, за який вони віддали своє життя. Презентація цієї виставки буде проведена 20 лютого 2015 року в День вшанування Пам’яті Героїв Небесної Сотні.Подібні викладки оформлені в сільських бібліотеках району слідуючої тематики: «Героям Небесної Сотні присвячується» «Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні» тощо..



      З метою патріотичного виховання молоді та збереження цінностей Євромайдану в центральній районній бібліотеці була проведена патріотична година «Вічна слава безсмертю хоробрих». На ній йшла мова про події Революції Гідності, а також подвиг Героїв Небесної Сотні. Молодь, яка була присутня на заході, активно ділилась думками про ті події. Їх всіх надто хвилює майбутнє України, вони висловлювали свої мрії, а також бачення нашої держави в майбутньому. Пам’ять про Героїв Небесної Сотні вшанували хвилиною мовчання. Учнівська молодь читала вірші наших земляків, присвячені Небесній Сотні. В районній бібліотеці для дітей  оформлено перегляд літератури « Герої Небесної Сотні»,В день вшанування  Героїв Небесної Сотні планується провести годину- реквієм « Небесна Сотня: Герої не вмирають»      Подібні заходи відбуваються в бібліотеках сіл району. Серед них: година пам’яті «Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні», «Герої Небесної Сотні живуть в наших серцях» тощо.




День Соборності


22 січня 2015 року в центральній районній бібліотеці відбувся історичний урок «День Соборності: мовою фактів і документів», присвячений Дню Соборності та Свободи України , учасниками якого була молодь шкіл райцентру. 



З вступним словом до присутніх звернулась зав. відділом обслуговування Левінчук Т.О., яка розповіла про важливість Акту Злуки, який відбувся 22 січня 1919 року і став символом єднання і соборності України.




Бібліограф-краєзнавець ЦРБ Петравчук З.М. презентувала книжково-ілюстративну експозицію «Велична і свята, моя ти, Україно, нам берегти тебе, Соборну і єдину».