Події 2014

«ЗО­ЛО­ТИЙ ДОЩ» РО­МА­НА КРО­Х­МА­ЛЮ­КА –
че­т­ве­р­та кни­га мо­ло­до­го про­за­ї­ка
з Му­ро­ва­них Ку­ри­ло­вець


Дня­ми у чи­та­ль­ній за­лі центра­ль­ної ра­йон­ної бі­б­лі­о­те­ки ві­д­бу­лась пре­зе­н­та­ція но­вої по­ві­с­ті ку­ри­лі­в­ча­ни­на Ро­ма­на Во­ло­ди­ми­ро­ви­ча Кро­х­ма­лю­ка. На пре­зе­н­та­цію йо­го че­т­ве­р­тої кни­ж­ки «Зо­ло­тий дощ» при­йш­ли ша­ну­ва­ль­ни­ки тво­р­чо­с­ті пи­сь­мен­ни­ка, уч­ні дру­гої шко­ли рай­це­н­т­ру та ви­хо­ва­н­ці ра­йон­но­го Бу­ди­н­ку ди­тя­чої та юна­ць­кої тво­р­чо­с­ті.

 Зна­йом­с­т­во з не­ве­ли­ким, але ці­ка­вим тво­р­чим до­ро­б­ком на­шо­го зе­м­ля­ка ро­з­по­ча­ли ве­ду­чі Зі­на­ї­да Пе­т­ра­в­чук та На­та­лія Мі­ль­ке­вич. Свій тво­р­чий де­бют Ро­ман Кро­х­ма­люк, який сьо­го­д­ні пра­цює вчи­те­лем іс­то­рії Ве­р­бо­ве­ць­кої шко­ли та ке­рі­в­ни­ком крає­зна­в­чо­го гу­р­т­ка ра­йон­но­го Бу­ди­н­ку ди­тя­чої та юна­ць­кої тво­р­чо­с­ті, пре­зе­н­ту­вав у 2012 ро­ці. Йо­го пе­р­ша кни­ж­ка «Ти­хий час» отри­ма­ла хо­ро­ший ві­д­гук від ба­га­тьох лю­би­те­лів су­час­ної укра­ї­н­сь­кої лі­те­ра­ту­ри. В на­сту­п­но­му ро­ці на ро­з­суд гро­мад­сь­ко­с­ті бу­ло пред­ста­в­ле­но дру­гу кни­гу –  «Кві­ти лю­бо­ві», збі­р­ку про­зи і по­е­зії мо­ло­до­го ав­то­ра. Окре­ме мі­с­це у тво­р­чо­с­ті Ро­ма­на Кро­х­ма­лю­ка за­ймає іс­то­ри­ч­ний на­рис «Се­ло Жи­т­ни­ки – наш край, на­ша іс­то­рія жи­ва», в яко­му він опри­лю­д­нив ре­зуль­та­ти сво­єї по­шу­ко­во-­до­с­лі­д­ни­ць­кої ро­бо­ти з ви­вчен­ня ми­ну­ло­го ма­ле­нь­ко­го се­ла на­шо­го ра­йо­ну. Тво­р­чість ку­ри­лі­в­ча­ни­на цьо­го дня мо­ж­на бу­ло по­ба­чи­ти на пред­ста­в­ле­ній кни­ж­ко­во-­ілю­с­т­ра­ти­в­ній ви­ста­в­ці «Не­бе­с­не сяй­во», яку пі­д­го­ту­ва­ли пра­ців­ни­ки ра­йон­ної бі­б­лі­о­те­ки.
Чер­го­ва кни­ж­ка «Зо­ло­тий дощ» теж знай­де сво­го вдя­ч­но­го чи­та­ча. У пе­ред­мо­ві до неї, яку на­пи­сав член На­ці­о­на­ль­ної спі­л­ки пи­сь­мен­ни­ків Укра­ї­ни, ла­у­ре­ат Все­ук­ра­їн­сь­кої пре­мії іме­ні М. Ко­цю­бин­сь­ко­го та ре­гі­о­на­ль­ної пре­мії іме­ні М. Сте­ль­ма­ха Ва­силь Юрі­йо­вич Га­р­ва­сюк, да­єть­ся ви­со­ка оці­н­ка від до­с­ві­д­че­но­го май­с­т­ра ху­до­ж­ньої лі­те­ра­ту­ри но­вій по­ві­с­ті Р. Кро­х­ма­лю­ка. Во­на зда­т­на по­да­ру­ва­ти сво­є­му чи­та­че­ві при­є­м­ні емо­ції, мі­с­тить у со­бі ряд ва­ж­ли­вих мо­ра­ль­них та ви­хо­в­них прин­ци­пів, до­три­ман­ня яких над­зви­чай­но ва­ж­ли­ве у наш час, в пе­рі­од ду­хо­в­но­го за­не­па­ду су­с­пі­ль­с­т­ва та кри­зи в су­час­ній укра­ї­н­сь­кій лі­те­ра­ту­рі.
Зна­йо­м­ля­чи  при­су­т­ніх з сво­єю че­т­ве­р­тою кни­гою, Ро­ман Кро­х­ма­люк по­дя­ку­вав тим лю­дям, без яких во­на б не по­ба­чи­ла світ. Зо­к­ре­ма, своє бла­го­с­ло­він­ня на на­пиан­ня по­ві­с­ті «Зо­ло­тий дощ» да­ли ар­хі­є­пи­с­коп Мо­ги­лів-­По­діль­сь­кий і Ша­р­го­род­сь­кий Ага­піт та бла­го­чин­ний Му­ро­ва­но­ку­ри­ло­ве­ць­ко­го ра­йо­ну, про­то­і­є­рей отець Ва­си­лій. Ви­дав свою по­вість наш зе­м­ляк за вла­с­ні ко­ш­ти.
– Свою но­ву кни­гу я при­с­вя­тив по­д­ру­зі Оле­ні на честь її 20-річ­чя, а та­кож тим, хто прой­шов хре­с­ним хо­дом від Ка­м’я­н­ця-­По­діль­сь­ко­го до По­ча­їв­сь­кої ла­в­ри, – ро­з­по­вів Ро­ман Во­ло­ди­ми­ро­вич. – За­вдя­чую пі­д­т­ри­м­ці у на­пи­сан­ні тво­ру от­цю Ва­си­лію, дру­зям Же­ні та Лє­ні Ско­по­вим, Ган­ні Се­ме­ні­в­ні Че­р­ни­шо­вій, ку­мо­ві Ві­к­то­ру та Оле­к­са­н­д­ру.  Ге­рої «Зо­ло­то­го до­щу» – ре­а­ль­ні лю­ди, з сво­їми ра­до­ща­ми і про­бле­ма­ми, а го­ло­в­ною те­мою  тво­ру є щи­ре ко­хан­ня між дво­ма мо­ло­ди­ми лю­дь­ми. На фо­ні хре­с­но­го хо­ду до По­ча­є­ва ві­д­бу­ва­єть­ся їх зна­йом­с­т­во.


Отець Ва­си­лій по­дя­ку­вав Ро­ма­ну Кро­х­ма­лю­ку за ці­ка­ву кни­гу і зве­р­ну­в­ся до ді­тей, за­кли­ка­в­ши їх чи­та­ти, ви­вча­ти іс­то­рію та на­ше ми­ну­ле. У Бі­б­лії, ба­га­тьох ін­ших кни­гах мі­с­тить­ся му­д­рість сто­літь, ви­вчен­ня якої на­бли­жає нас до Бо­га. Та­кож свя­ще­ник про­вів з ді­ть­ми кон­курс на знан­ня Свя­то­го Пи­сь­ма і пра­во­с­ла­в­них тра­ди­цій, а ті, хто пе­р­шим дав ві­д­по­ві­ді на йо­го на за­пи­тан­ня, отри­ма­ли іко­н­ки та кни­же­ч­ки. 

На за­ве­р­шен­ня отець Ва­си­лій по­ба­жав всім, щоб ми­лість і бла­го­дать Бо­жа зав­жди бу­ла з ко­ж­ним.
 На­тхнен­но і емо­цій­но ури­вок з по­е­ми «Бе­ньов­сь­кий» поль­сь­ко­го по­е­та і дра­ма­ту­р­га Юлі­у­ша Сло­ва­ць­ко­го про­де­к­ла­му­ва­ла уче­ни­ця рай­це­н­т­рів­сь­кої шко­ли-­ін­те­р­на­ту Алі­на Чай­ка. 


Ди­ре­к­тор ра­йон­но­го крає­зна­в­чо­го му­зею Ана­то­лій Дра­га­нюк із за­хо­п­лен­ням ві­д­гу­к­ну­в­ся про Ро­ма­на Кро­х­ма­лю­ка як не­ор­ди­на­р­ну тво­р­чу осо­би­с­тість. Він є іні­ці­а­то­ром та ав­то­ром ба­га­тьох крає­зна­в­чих та ре­лі­гій­них ви­ста­вок в ра­йон­но­му Бу­ди­н­ку ку­ль­ту­ри та об­ла­с­но­му центрі. Ро­ман є чле­ном На­ці­о­на­ль­ної спі­л­ки жу­р­на­лі­с­тів Укра­ї­ни та мо­ло­ді­ж­ної ор­га­ні­за­ції жу­р­на­лі­с­тів. Він по­с­тій­но зна­хо­дить­ся у тво­р­чо­му по­шу­ку, пра­цює над со­бою і пра­г­не до­ но­вих ве­р­шин.

Ан­самбль «Дзві­но­ч­ки» під ке­рі­в­ни­ц­т­вом Лю­д­ми­ли Ро­ма­нов­сь­кої, а та­кож Ана­с­та­сія Ри­мар і Мар­га­ри­та Ми­ко­лай­чук ви­ко­на­ли ни­з­ку укра­ї­н­сь­ких пі­сень, які ста­ли яс­к­ра­вим до­по­в­нен­ням до пре­зе­н­та­ції кни­ги «Зо­ло­тий дощ».

НЕ­БЕ­С­НА СО­Т­НЯ – СИ­М­ВОЛ
НЕ­ЗЛА­М­НО­С­ТІ УКРА­Ї­Н­ЦІВ

21 ли­с­то­па­да, в День гі­д­но­с­ті і сво­бо­ди, гро­мад­сь­кість ра­йо­ну вша­ну­ва­ла па­м’ять ге­ро­їв Ре­во­лю­ції Гі­д­но­с­ті, які рік то­му ска­за­ли тве­р­де ні владі Яну­ко­ви­ча і на весь світ за­я­ви­ли про єв­ро­пей­сь­кі пра­г­нен­ня Укра­ї­ни. В ра­йон­но­му крає­зна­в­чо­му му­зеї йо­го ди­ре­к­тор Ана­то­лій Дра­га­нюк за­про­сив пе­ре­г­ля­ну­ти фо­то­ви­с­та­в­ку «Ге­рої Не­бе­с­ної Со­т­ні», при­с­вя­че­ну же­р­т­вам Ре­во­лю­ції Гі­д­но­с­ті. За­ги­б­лих Ге­ро­їв Май­да­ну вша­ну­ва­ли хви­ли­ною мо­в­чан­ня, про­зву­ча­ла пі­с­ня-­ре­к­ві­єм «Пли­ве ка­ча по Ти­си­ні».

 В чи­та­ль­ній за­лі центра­ль­ної ра­йон­ної бі­б­лі­о­те­ки, пра­ців­ни­ка­ми якої бу­ло пі­д­го­то­в­ле­но фо­то­ви­с­та­в­ку «Укра­ї­на – те­ри­то­рія гі­д­но­с­ті і сво­бо­ди», зі­б­ра­лись ста­р­шо­к­ла­с­ни­ки та уча­с­ни­ки не­да­в­ніх ре­во­лю­цій­них  по­дій. З хви­лю­ван­ням де­кла­му­ва­ли по­е­зії, при­с­вя­че­ні Не­бе­с­ній Со­т­ні, уч­ні дру­гої шко­ли Ма­к­сим Стра­па­чук, Ру­с­ла­на Ше­м­чук та Яна Гво­з­дюк. Про по­дії, які на­за­в­ж­ди змі­ни­ли Укра­ї­ну, ве­ли мо­ву ве­ду­чі Майя Мі­зя­ків­сь­ка та Зі­на­ї­да Пе­т­ра­в­чук. 

Ча­ша на­род­но­го гні­ву пе­ре­по­в­ни­лась 30 ли­с­то­па­да ми­ну­ло­го ро­ку, ко­ли на Май­да­ні Не­зале­ж­но­с­ті бе­р­ку­ті­в­ця­ми бу­ло по-­зві­ря­чому по­би­то ми­р­них мі­ти­н­гу­ва­ль­ни­ків, пе­ре­ва­ж­но мо­лодь, яка ві­д­с­то­ю­ва­ла пра­г­нен­ня на­шо­го на­ро­ду при­є­д­на­тись до Єв­ро­со­ю­зу. Про­те­с­ти з ко­ж­ним днем на­би­ра­ли си­ли, а ко­ли бу­ли при­йн­я­ті ре­п­ре­си­в­ні за­ко­ни, з’яв­и­лись пе­р­ші же­р­т­ви зло­чин­но­го ре­жи­му, який за будь-­яку ці­ну на­ма­га­в­ся при­ду­ши­ти ре­во­лю­цію. Най­га­ря­чі­ше бу­ло 18-20 лю­то­го, ко­ли в сто­ли­ці Укра­ї­ни по­ля­г­ло май­же 100 па­т­рі­о­тів з усіх ку­то­ч­ків на­шої дер­жа­ви. 


Лю­дей вби­ва­ли пі­д­с­ту­п­но, з снай­пер­сь­ких гви­н­ті­вок, спо­ді­ва­ю­чись, що це зму­сить їх ві­д­с­ту­пи­ти і ро­зій­ти­ся. Же­р­т­ва, яку при­не­с­ли ге­рої Не­бе­с­ної Со­т­ні, зму­шує нас ни­зь­ко вкло­ни­ти­ся па­т­рі­о­там, які за­пла­ти­ли вла­с­ним жит­тям за кра­ще май­бу­т­нє ко­ж­но­го з нас.


Уча­с­ник Єв­ро­май­да­ну в Ки­є­ві, го­ло­ва ра­йон­ної ра­ди Та­рас Ку­бов за­чи­тав при­су­т­нім спо­га­ди од­но­го з уча­с­ни­ків тих по­дій, які сві­д­чи­ли про над­зви­чай­но ва­ж­ке кри­ва­ве про­ти­сто­ян­ня із си­ло­ви­ка­ми на ву­ли­цях Ки­є­ва, в яко­му за зві­ль­нен­ня  від ди­к­та­ту­ри за­ги­ну­ло і бу­ло по­ра­не­но ба­га­то укра­ї­н­ців та пред­ста­в­ни­ків ін­ших на­ці­о­на­ль­но­с­тей. Осми­с­лен­ня тих по­дій має зо­бо­в’я­за­ти ко­ж­но­го з нас всі свої вчи­н­ки  рі­в­ня­ти з ді­я­ми  ге­ро­їв Май­да­ну і на­ма­га­тись бу­ти гі­д­ни­ми них.


 Вчи­тель іс­то­рії дру­гої шко­ли рай­це­н­т­ру Га­ли­на Не­він­сь­ка зве­р­ну­лась до мо­лодо­го по­ко­лін­ня, за­кли­ка­в­ши уч­нів ви­вча­ти іс­то­рію на­шої дер­жа­ви, щоб в до­ро­с­ло­му жит­ті бу­ти спра­в­ж­ні­ми гро­ма­дя­на­ми ві­ль­ної, не­за­ле­ж­ної де­мо­к­ра­ти­ч­ної Укра­ї­ни. 


На­ча­ль­ник від­ді­лу ор­га­ні­за­цій­ної ро­бо­ти рай­де­р­жа­д­мі­ні­с­т­ра­ції Па­в­лі­на Стра­па­чук на­го­ло­си­ла, що у не­ле­г­кій бо­ро­ть­бі ге­рої Май­да­ну та Не­бе­с­ної Со­т­ні по­ве­р­ну­ли всім укра­ї­н­цям на­дії і спо­ді­ван­ня на єв­ро­пей­сь­ке май­бу­т­нє. Адже всі ро­зу­мі­ли, що за пре­зи­де­нт­с­т­ва зра­д­ни­ка Яну­ко­ви­ча, який в усьо­му ра­ди­в­ся з Мо­с­к­вою, це бу­ло б не­мо­ж­ли­вим.


По­е­зії Оле­ни Се­ме­ні­в­ни До­рош про по­дії на Май­да­ні   та ро­сій­сь­ку аг­ре­сію про­ти Укра­ї­ни ро­з­чу­ли­ли при­су­т­ніх до сліз. Зо­к­ре­ма, по­е­те­са з Му­ро­ва­них Ку­ри­ло­вець про­чи­та­ла ві­р­ші «Крик ду­ши», «Увись Не­бе­с­на Со­т­ня ли­не», «Ще ми­р­не со­н­це нам за­сяє», в ко­ж­но­му з яких пе­ре­да­но біль і три­во­гу за до­лю на­шої ба­га­то­стра­ж­да­ль­ної Ба­ть­кі­в­щи­ни та її на­ро­ду. На жаль, бо­ро­ть­ба за не­за­ле­ж­ність та сво­бо­ду Укра­ї­ни три­ває і сьо­го­д­ні, то­му при­к­лад ге­ро­їв Не­бе­с­ної Со­т­ні має на­ди­ха­ти ко­ж­но­го укра­ї­н­ця. Ми ма­є­мо па­м’я­та­ти сво­їх ге­ро­їв.








До 70- річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників

28  жовтня 2014 року в  день 70- річчя визволення України від  німецько- фашистських загарбників в центральній районній бібліотеці відбулась святкова зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни. 
З вітальним словом до фронтовиків звернулась начальник відділу організаційної роботи,інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю апарату РДА П.П. Страпачук. 

Голова  районної ветеранської організації В.С. Макітрук привітав ветеранів зі святом і розповів молоді про  їхні  воєнні дороги. Голова ради ветеранів війни    і праці нашого селища   Л.В. Власов ознайомив учасників зустрічі з власними світлинами про ветеранів, героїв-земляків.

Самодіяльна поетеса О.С. Дорош присвятила нашим ветеранам свої поетичні рядки.

 Вчителька історії  ЗОСШ № 2 Невінська Г.Б. від імені педагогів  та учнів школи привітала  фронтовиків  зі святом, подякувала їм за героїчний подвиг і Перемогу.

Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Коріневська Н. В. прочитала баладу воєнної тематики.

З нагоди ювілейної дати в бібліотеці  оформлено книжково- ілюстративну експозицію  «70 років вдячної пам’яті» .  Презентувала  її зав. відділом обслуговування ЦРБ  Левінчук Т.О.

На завершення святкової  зустрічі  ветеранам було вручено святковий хліб.


Фінансову підтримку для організації і проведення свята надали наші спонсори: голова ФГ « Олімп» Л.В. Огірчук, приватні підприємці  В.Д. Білохатнюк, В.І. Шпаковатий.


Здоровий спосіб життя – запорука здорової нації


8 жовтня в центральній районній бібліотеці в рамках Всеукраїнськогї інформаційно-просвітницької акції «Відповідальність починається з мене» було проведено День інформації на тему: «Здоровий спосіб життя – запорука здорової нації» . 

В ньому взяли участь учнівська молодь СЗШ №2, лікар-нарколог лікарні планового лікування В.К. Заболотний та сімейний лікар В.І. Коріневський. 


Фахівці проінформували учнів про шкідливість алкоголізму, куріння і наркотиків для дитячого організму.

В ході спілкування діти задавали питання лікарям і отримали компетентні відповіді.


Коментований огляд літератури біля книжкової викладки провела бібліограф-краєзнавець З.М. Петравчук, яка ознайомила всіх присутніх з новинками літератури даної тематики.



ЮВІЛЕЙ В БІБЛІОТЕЦІ

Роль бібліотек важко переоцінити, адже вони виконують надзвичайно важливу суспільну функцію. 

На цьому наголосила директор ЦРБ Людмила Драганюк і запросила зайняти почесні місця своїх колег: Тамару Левінчук, Зою Соболеву, Світлану Дончевську, Зінаїду Петравчук, Надію Ткачук, Надію Коріневську, Наталію Мількевич, Наталію Варгоцьку, Віталія Сопотніцького та Антоніну Кирилюк. 




З шаною і повагою зустріли на святі ветеранів бібліотечної справи Катерину Аксентіївну Солончук, Тамілу Семенівну Сеник та Ганну Павлівну Вавшко. 
Історія районної бібліотеки бере свій початок з 1924 року. За цей час установа пережила чимало випробувань, але, попри всі негаразди, бібліотечні працівники зуміли зберегти світло знань і мудрості.
Кожного року ЦРБ обслуговується понад 2000 читачів, а працює з ними 12 фахівців бібліотечної справи. Районна бібліотека зустрічала в своїх стінах багатьох поетів і письменників, наших земляків, тут проводилося чимало різноманітних заходів, які стали подією в культурному житті району.
Творчим виступом про високе покликання бібліотекаря привітали берегинь книг юні читачі. 

З нагоди ювілею колектив ЦРБ приймав вітання і подарунки від начальника відділу культури і туризму Валентини Веклюк, відомого мецената, директора - фірми «Агрикола» м. Вінниця Миколи Климчука, завідуючої відділом з питань внутрішньої політики райдержадміністрації Павліни Страпачук. 

Відзнаки управління культури і туризму ОДА та відділу культури РДА отримали бібліотекарі С. І. Дончевська та Л.С. Драганюк. 
Щиро вітали бібліотекарів ветерани цієї справи К.А. Солончук, ТС. Сеник, Г.П. Вавшко, колеги В.Л.Бачара з Лучинчика і Т.А. Семенова з Виноградного. 

Майстри літературного слова В.Ю. Гарвасюк, Н.М. Дубицький, О.С. Дорош, Н.П. Кащен, М.Ф. Мельник, гості свята В.І. Чорпіта та Г.Б. Невінська приєднались до щирих побажань на адресу районної скарбниці знань. 

Прозвучали привітання від найближчих сусідів районної бібліотеки - працівників районного Будинку культури. 


На святі назвали кращих читачів бібліотеки. Зазначалося, що жодні винаходи людства не можуть замінити книгу. Тому бібліотекарі, які ведуть нас у світ мудрості і знань, виконують роль провідників у інформаційному просторі, допомагають розширити світогляд та розвиватися духовно.





З святом вас, працівники бібліотеки!



МО­ЛОДЬ – РУ­ШІЙ­НА СИ­ЛА
МАЙ­БУ­ТНЬО­ГО УКРА­Ї­НИ

Вже тра­ди­цій­но на­пе­ре­до­д­ні свя­т­ку­ван­ня Дня Не­за­ле­ж­но­с­ті Укра­ї­ни в центра­ль­ній ра­йон­ній бі­б­лі­о­те­ці ві­д­бу­лось за­сі­дан­ня кру­г­ло­го сто­лу, на яко­му пред­ста­в­ни­ки клу­бу «Мо­лодь і пра­во», ра­йон­ної вла­ди та гро­мад­сь­ко­с­ті об­го­во­ри­ли пи­тан­ня май­бу­т­ньо­го на­шої дер­жа­ви.
Ро­з­по­ча­ла за­хід за­ві­ду­ю­ча від­ді­лом об­слу­го­ву­ван­ня ЦРБ Та­ма­ра Ле­ві­н­чук, яка про­ве­ла огляд ек­с­по­зи­ції «Во­ни бо­ро­ли­ся за Не­за­ле­ж­ність», де пред­ста­в­ле­но кни­ги і ма­те­рі­а­ли на те­му ста­но­в­лен­ня укра­ї­н­сь­кої дер­жа­в­но­с­ті, а окре­ме мі­с­це при­с­вя­че­не ге­ро­ям Не­бе­с­ної со­т­ні та во­ї­нам, які за­хи­ща­ють Укра­ї­ну в ра­м­ках АТО. 
Іс­то­ри­ч­ний ек­с­курс у ми­ну­ле укра­ї­н­сь­ко­го на­ро­ду, у йо­го бо­ро­ть­бу і пра­г­нен­ня до ство­рен­ня вла­с­ної дер­жа­ви здій­с­ни­ла на за­сі­дан­ні за­ві­ду­ю­ча се­к­то­ром з пи­тань вну­т­рі­ш­ньої по­лі­ти­ки РДА Па­в­лі­на Стра­па­чук.  

На ба­га­тьох ва­ж­ли­вих про­бле­мах ми­ну­ло­го і сьо­го­ден­ня Укра­ї­ни зу­пи­ни­в­ся го­ло­ва рай­де­р­жа­д­мі­ні­с­т­ра­ції Сер­гій Ла­дан, який за­кли­кав мо­лодь по­ва­жа­ти і ві­д­с­то­ю­ва­ти цін­но­с­ті, які бу­ло до­ся­г­ну­то бо­р­ця­ми за не­за­ле­ж­ність на­шої дер­жа­ви. 

Для цьо­го по­т­рі­б­но бу­ти її па­т­рі­о­та­ми, ви­вча­ти іс­то­рію і па­м’я­та­ти, що ми укра­ї­н­ці – во­ле­лю­б­ний і го­р­дий на­род. З чо­го по­чи­на­єть­ся па­т­рі­о­тизм і яким має бу­ти ві­р­не слу­жін­ня Укра­ї­ні, ро­з­по­вів го­ло­ва ра­йон­ної ра­ди Та­рас Ку­бов. 

На йо­го ду­м­ку,  по­чут­тя па­т­рі­о­ти­з­му має бу­ти в се­р­ці і ду­ші ко­ж­ної лю­ди­ни, пі­д­т­ве­р­джу­ва­тись не ли­ше на сло­вах, а й ві­д­по­ві­д­ни­ми вчи­н­ка­ми. Пред­ста­в­ни­ки вла­ди ві­д­по­ві­ли на чи­ма­ло за­пи­тань мо­ло­дих уча­с­ни­ків кру­г­ло­го сто­лу. Та­кож бу­ло об­го­во­ре­но пи­тан­ня пра­во­вої осві­ти і ви­хо­ван­ня мо­ло­ді, з яко­го ін­фо­р­му­ва­ла го­ло­в­ний спе­ці­а­ліст ра­йон­ної ра­ди з юри­ди­ч­них пи­тань Ін­на Ка­ла­н­дей.


Свої ду­м­ки про сьо­го­ден­ня Укра­ї­ни, по­д­виг за­ги­б­лих ге­ро­їв Май­да­ну та під час ан­ти­те­ро­ри­с­ти­ч­ної опе­ра­ції на Схо­ді на­шої дер­жа­ви ви­сло­ви­ли юні уча­с­ни­ці кру­г­ло­го сто­лу Ді­а­на Са­у­ляк, Ві­к­то­рія Лі­щин­сь­ка, Ка­тя Ка­ра­се­вич, Яна Гво­з­дюк та ін­ші. 




Зви­чай­но, все ска­за­не під час за­сі­дан­ня ма­ло ві­д­би­ток сьо­го­д­ні­ш­ніх по­дій у дер­жа­ві, але ко­жен дій­шов ду­м­ки, що, не­зва­жа­ю­чи на всі скла­д­ні ви­про­бу­ван­ня, в Укра­ї­ни  – ве­ли­ке і без­хма­р­не май­бу­т­нє.  




У барвах сонячного літа



Під такою назвою в центральній районній бібліотеці відбулось літературно-мистецьке свято, присвячене Міжнародному дню захисту дітей.
Його учасниками стали учні 7-8 класів школи-гімназії №1 та школи №2 райцентру. Із вступним словом на святі виступила завідуюча районною бібліотекою для дітей З.В. Соболева, яка наголосила, що дитинство – найкраща пора у нашому житті. 



Також вона презентувала книжково-ілюстративну експозицію «Ми діти твої, ми квіти твої, ми України надія одна».
Бібліотекар Н.В. Коріневська розповіла про те, як відображена пора дитинства у творчості відомих поетів та письменників. 

Діти на святі відгадували загадки, розповідали прислів’я і читали поезії про прекрасну країну дитинства. 


Юні учасниці вокально-естрадної студії районного Будинку дитячої та юнацької творчості, де керівником гуртка Л.І. Романовська, порадували присутніх своїм дзвінким співом.


Про права і обов’язки дітей на святі цікаво розповів директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді В.І. Чорпіта. 



Як організовано літній відпочинок для дітей району, всіх ознайомила начальник відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації Л.В. Химич. 

Головний спеціаліст служби у справах дітей РДА С.В. Василишен та керівник кримінально-виконавчої інспекції в нашому районі А.В. Мельник доступно інформували молодь про відповідальність за вчинені правопорушення. 

Вчителі Л.В. Войтко та І.В. Чепелюк подякували за змістовне літературно-мистецьке свято в районній бібліотеці. На завершення всіх дітей, які взяли участь в цьому заході, пригостили солодощами.






21 травня 2014 р. зональний семінар на тему: «Українська книга сьогодні: інноваційні підходи популяризації» продовжив свою роботу на базі Вербовецької сільської бібліотеки (бібліотекар Третьякова П.А.).





В семінарі взяли участь директор ЦРБ Драганюк Л. С., зав. відділом методичної та інформаційно-бібліографічної роботи Дончевська С. І., зав. відділом обслуговування Левінчук Т.О., зав. районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В., сільський голова Войтко Ю.І. а сільські бібліотекарі.





Семінар на тему: «Українська книга сьогодні, інноваційні підходи популяризації».


16 травня 2014 року на базі Вищеольчедаївської сільської бібліотеки відбувся зональний семінар на тему: «Українська книга сьогодні, інноваційні підходи популяризації».
Із вступним словом про актуальні бібліотечні завдання виступила директор ЦРБ Драганюк Л.С.

Завідуюча відділом обслуговування Левінчук Т.О. підготовила і провела огляд літератури – «Новинки сучасної української книги».

З сучасною дитячою книгою ознайомила  учасників семінару зав. районною бібліотекою для дітей Соболєва З.В.

Змістовною і цікавою була консультація  зав. відділом методичної та інформаційно-бібліографічної роботи Дончевської С. І., яка висвітила колегам основні аспекти популяризації сучасної української книги.

Працівники Вищеольчедаївської сільської бібліотеки  Похила С.В., Романевич О. Й., разом з учнями місцевої школи, читачами бібліотеки презентували книгу місцевої поетеси Л. Маринчук «Подяка Господу».

На завершення семінару бібліотечні працівники обмінялися думками та цікавими моментами з досвіду своєї роботи.                          







            Віртуальна подорож 

               "Відкрий для себе Європу"

16 травня 2014 року в ЦРБ з нагоди святкування Дня Європи в Україні відбулася віртуальна подорож Європою, де користувачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з історією, культурою, звичаями та традиціями країн Європейського Союзу, довідатись про сайт «Моя Європа» http://www.moyaeuropa.com.ua/ , за допомогою якого можна здійснити мандрівку в будь-який куточок континенту. Учасники віртуальної подорожі ознайомилися з викладкою літератури «Україна і європейський інформаційний простір».







Чорнобиль - біль душі людської

У Лучинецькій сільській бібліоте­ці проведено годину пам’яті «Чор­нобиль - вічний шрам на поверхні землі». Усі жахіття й проблеми Чор­нобиля знайшли відгук у серцях і творах письменників, частина з яких були представлені на перегляді лі­тератури. Виставка прикрашена ви­шитим рушником, квітами та поли­ном - саме таку назву має степова трава чорнобиль. На заході запали­ли свічку пам’яті і вшанували хви­линою мовчання шість героїв - по­жежників, які навічно заснули, ряту­ючи від страшної радіації не тільки Україну, а й половину Європи. Віч­на слава героям. Чимало років ми­нуло з дня трагедії на Чорнобиль­ській атомній електростанції. Чорно­бильська аварія стола для нас уро­ком, за який заплачено дорогою ці­ною.


«ПОРІС ЧОРНОБИЛЕМ ЧОРНОБИЛЬ -
 БІДОЮ НАШОЮ ПОРІС»

Щойно зазеленів рай дібров, золотаво усміха­ється кульбаба, розмаїття трав вабить свіжістю. Ми живемо і радіємо весняній красі. Та ніколи не можна забути про трагедію 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.
В Лучинчицькій сільській бібліотеці було про­ведено урок - реквієм «Подвиг переростає у па­м’ять».
В цей день бібліотеку відвідали учні старших класів Татаринцева Софія, Кремінська Наталя, Дзигман Таня, Кучмей Оля, Містюкова Діана. Вони продекламували вірші, в яких стрічки на­писані слізьми матерів, дружин, дітей.
Натала Кремінська, учениця 8 класу, презентувала свого власного вірша, якого з великою за­цікавленістю слухали присутні. Т.Л. Бодянчук, вчитель хімії, розповіла учням про шкідливі хімі­чні елементи, які потрапили в повітря, водойми, в земельні глибини після вибуху. Г.П. Саєнко, за­відуюча БК, зачитала вірша «Ліквідатор». «Сьо­годнішній урок, – звернулася до присутніх бібліо­текар сільської бібліотеки В.Л.Бачара, – це наш земний уклін, наша подяка, тим хто ризикував власним здоров’ям, тим хто повертав до життя землю, опалену радіацією. Це подвиг людей, про яких ми маємо пам’ятати завжди».

КНИГА - РОЗУМ, ЗНАННЯ І УСПІХ.

Під такою назвою в районній бібліотеці для дітей було відкрито «Тиждень дитячої та юнацької книги», оформлено книжково-ілюстративні експозиції «Книга - символ Всесвіту мудрості і знань» та «Кобзареве слово - Кобзарева слава», «Слава землякам-визволителям». В ці дні до бібліотеки завітали вихованці дитячих садків «Сонечко» та «Дзвіночок».
Завідуюча районної бібліотеки для дітей Соболева З.В. здійснила екскурс у бібліотеці та розповіла, що «Книга без сумніву є джерелом знань, а бібліотека – це книжковий дім, де живуть книги». В літературну мандрівку «Малим дітям про Великого Тараса» повела бібліотекар Ткачук Н.В. Маленькі «читайлики» - Ангеліна Мандибура, Даша Нагорняк, Маргарита Панчук, Тарас Рябчук, Олександра Тімонова,Оля Петровіна - читали напам’ять та співали пісні за творами Шевченка. Надзвичайно приємні враження про проведений захід висловили вихователі дитячих садків Хрущ Лариса Костянтинівна, Московчук Лілія Миколаївна, Кльопко Сніжана Йосипівна, Попик Вікторія Миколаївна, Саульчак Ольга Сергіївна.


Хочеться висловити слова щирої вдячності нашим найактивнішим читачам, які часто відвідують бібліотеку, цікавляться новинками літератури та періодики. Серед них Шимчук Руслана, Кушнір Ілона, Марущак Юля, Тригуба Коля, Ковальчук Юля, Карасевич Катя, Полянська Каріна, Хоіжевська Аліна та Настя, Андрушко Олексій, Голдинська Яна, Смоляк Наталя, Гречух Владислав, Соболев Андрій, Григораш Богдана, Кричун Тимофій, Белякова Катя, Ракута Іра, Ткачук Таня, Белан Святослав, Ніжинський Денис, Слободянюк Анастасія. В нашій бібліотеці діти мають змогу користуватися вільним і безкоштовним доступом до мережі Інтернет.
Найбільш частими відвідувачами бібліотеки є Боднар Бодан, Гордійчук Таня, Фірманкж Владислав, Чемериська Діана, Камінська Віталіна, Григораш Аня, Лаба Владислав, Войтко Микола, Бистрицький Вадим, Куліш Юра та Сергій, Григораш Діма, Жадан Дмитро, Драганов Женя, Паталай Ярослав, які захоплюються цікавими комп’ютерними іграми, ведуть спілкування в соціальних мережах, черпають найновішу і найцікавішу інформацію, яка їх цікавить, та необхідна для навчання в школі.
В бібліотеці влаштовано виставку найкращих робіт своїми руками «Світ дитячих захоплень». Тут показано вироби з бісеру, витинанки, оригамі, пластиліну, паперу, різьблення по дереву Козловського Ростислава, Кухар Івана, Романенко Лесі, Палій Віки, Гаврилюка Саші, Смик Владислава.
Хочеться запросити ще і ще раз - заходьте до нашої бібліотеки. Для вас тут завжди відкриті наші двері і серця.


СПІВАЮТЬ ЯНГОЛИ З НЕБЕС

"ХРИСТОС ВОСКРЕС!"

 Найважливішим днем Вербного тижня є Четвер - це день весняного очищення.
Цього дня в Лучинецькій сільській бібліотеці проходила година спілкування сільській бібліотеці проходила година спілкування з дорослими користувачами. Бібліотека намагається розвивати інтерес і виховувати повагу до звичаїв, традицій українського народу. Бібліотекар Т. М. Якимцева ознайомила присутніх з історією виникнення Великодніх свят, писанок. 


В бібліотеці було організовано викладку літератури "Великдень в Україні", де були підібрані рецепти приготування дріджових і сирих пасок, як складової частини свята Великодня, і книги про традицію писанкарства. Святий Великдень несе нам довговічну радість перемоги Сина Божого, дарує надію на впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріплює віру та живу душу.

ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ КНИГИ
В районну бібліотеку для дітей завітали учні 8-го класу школи-інтернату під час тижня дитячої та юнацької книги на літературну годину «На струнах Кобзаревої душі» , яку підготувала і провела – Надія Володимирівна Коріневська.
– Безсмертні твори Великого Кобзаря, як коштовні перлини, прикрашають і возвеличують книжкові фонди нашої бібліотеки, – сказала завідуюча районної бібліотеки для дітей З.В.Соболева.


З великим задоволенням читали вірші юні шанувальники Кобзаря – Сімченко Віталій, Барда Тетяна, Григораш Олеся, Тригуба Максим, Шевчук Ангеліна, Дубіневич Яна.
Також учні розповідали вислови видатних поетів про Т.Г. Шевченка.
Під час заходу з юними читачами була проведена літературна вікторина «Знавці творів Великого Кобзаря», в якій діти брали активну участь. Вчителька української мови і літератури Деренько Валентина Анатоліївна та педагог-організатор Смик Майя В’ячеславівна подякували бібліотекарям та всім присутнім за гарну проведену зустріч з юними вихованцями школи-інтернату.



Знай, люби і бережи природу

2 квітня 2014 року в рамках проведення двомісячника благоустрою населених пунктів області в Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці пройшов екологічний день інформації «Люби природу і бережи її», в рамках якого було проведено: 



-   екологічну інформаційну годину «Знай, люби і бережи природу» на якій йшлося про проблеми екології, які хвилюють всіх. В якому взяли участь юні користувачі бібліотеки.


презентація книжково-ілюстративної експозиції «Збережемо довкілля заради життя», біля якої був проведений коментований огляд літератури «Екологічна тематика в художній літературі».





ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ

    4 березня 2014 року до величної ювілейної дати 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в Мурованокуриловецькій  центральній районній бібліотеці продовжується цикл Шевченківських читань «Володар думи, володар слова».
      Святкова зустріч розпочалась вступним словом ведучих, бібліотечних працівників, Зінаїди Петравчук та Наталії Варгоцької. В їхніх словах звеличувалась постать Великого Кобзаря, як генія українського народу, Пророка.

     


Поважні гості є активними  читачами бібліотеки, зокрема місцева письменниця-публіцистка Мельник Марія Федорівна, яка розповіла присутнім про своє захоплення творчістю Шевченка, а також зупинилась на значенні пророчих слів Кобзаря в сьогоденні Україні. Юні учасники Шевченківських читань учні середньої школи №2, а саме Ковальчук Юлія, Карасевич Катерина, Гвоздюк Яна, Позур Михайло, Войнаровська Аліна, Шемчук Руслана, з великим бажанням майстерно прочитали поезії
Т. Шевченка.




До ювілею Кобзаря оформлена літературно-мистецька експозиція
«На вічнім шляху до Шевченка», яку презентували присутнім працівники бібліотеки. На завершення святкової зустрічі пролунала пісня на слова Т.Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».


****************************************************************************************************

14 лютого в центральній районній бібліотеці урочисто розпочався цикл Шевченківських читань «Володар думи, володар слова».


У святковій зустрічі взяли участь: В. Ю. Гарвасюк – член Національної Спілки письменників України, лауреат літературної премії ім.. М. Коцюбинського, самодіяльна поетеса О.С. Дорош, яка презентувала свої вірш, учні  школи–гімназії №1.

Юні шанувальники творчості Великого Кобзаря з великим бажанням читали його поезії.

Вихованці районного будинку дитячої та юнацької творчості квартет «Дзвіночки» співали пісні на слова Т.Г. Шевченка.

Ведучі свята в українських костюмах в своїх словах возвеличили генія українського Т. Г. Шевченка.

Окрасою заходу була літературно-мистецька експозиція «На вічнім шляху до Шевченка».

**********************************************************************************************************************************

 12 лютого в центральній районній бібліотеці до 25-річниці виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану, було проведено історичний урок "Афганістан болить в моїй душі". Також було оформлено книжкову експозицію ""Афганістан: історія та пам’ять".